• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:38
Autor Wiadomość

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2010-06-13, 23:18   

A mnie nowa płyta przypadła do gustu mocno, bardziej podoba mi się jedynie Mutter. Nadal mi się LIFAD nie znudził, zwłaszcza te kawałki z bonusa :D

Henrykeiro  

Wysłany: 2011-12-02, 10:31   

Ja w Rammstein zakochałem się po płycie Volkerball, kapitalna rzecz. Co nie zmienia faktu że nadal mnie przerażają :D

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-02, 10:47   

Henrykeiro napisał/a:
Ja w Rammstein zakochałem się po płycie Volkerball

Ja na dobre zakochałam się po singlu Pussy, mającym swą polską (pra) premierę w muzycznej stacji Eska Rock ;> A wcześniej jeszcze była przecudowna i pod każdym względem wspaniała Amerika, znakomicie pod ową późniejszą miłość grunt przygotowująca... yaaay, ile wspomnień ♥ Rammstein to po dziś dzień zespół, który stawiam na absolutnie pierwszym miejscu swej prywatnej listy faworytów, co jednakowoż nijak nie przeszkadza mi uważać pierwszych dwóch albumów za syfy i kity, wielce bulwersując tym lokalnych ortodoksów ;> Ale by się tam nimi przejmował ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

chorymózg  

Wysłany: 2011-12-06, 16:13   

Bardzo lubię ten zespół, ale nie jestem jakąś zagorzałą fanką. Lubię mocne brzmienie.
Dużą wagę przywiązuję teraz do nauki języka niemieckiego, muzyka w tym języku jest bardzo przydatna.

Wilderness  

Tytuł: \m/

Wysłany: 2012-04-15, 12:46   

Niegdyś to był jeden z moich ulubionych zespołów, ale z czasem fascynacja mi przeszła, a ostatnia płyta nie porwała mnie w ogóle. Nie wiem, coś się zmieniło - albo we mnie, albo w nich.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-15, 13:18   

zespół tak niemiecki, jak niemieckie może być tylko niemieckie poczucie humoru. i podsmażane kartofle z podsmażaną kiełbasą.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Katharsis  

Wysłany: 2012-04-15, 13:39   
   Polecający: Lewiatan

Wilderness napisał/a:
Nie wiem, coś się zmieniło - albo we mnie, albo w nich.

Oni się zmienili... po prostu zeszli z poziomu. Pussy, Mein Land to po prostu gówniane utwory, które nie mają w sobie czegoś tak przyciągającego jak np. Amerika albo Ohne dich. Poprock jest ok, ale musi być na poziomie. W Rammlied grupa osiągnęła ... depresję. Proste chwyty z brzmieniem podobnym do Sehnsucht, do tego "Ramm-stein" przypominające aż dwa utwory z debiutu. I tekst godny Utnapisztima. Do tego cały album brzmi po prostu gorzej niż wszystko co inne co wydali, a to właśnie brzmienie ratuje Rammstein. Dlaczego tak proste chwyty jak na Herzeleid są zajebiste? Bo brzmią zajebiście, a syntezator perfekcyjnie uzupełnia tło. Gdzie na LIFADzie jest coś podobnego?
Wydaję mi się, że teraz już naprawdę lecą w komerchę. W końcu sami twierdzą, że kiedyś chętnie prowokowali, a teraz już nie lubią bawić się w złych chłopców. Przecież oni mogliby już być dziadkami... :P do tego wydali jakże niekomercyjny albumik the best of (do którego Universal zmusił ich wiele lat temu - po Reise, Reise mieli wydać the best of, ale mieli odrzuty z poprzedniej sesji, więc powstał Rosenrot).

No ale na LIFADzie też jest kilka bardzo dobrych elementów, np. tekst Frühling in Paris, Haifisch, wokal w Roter Sand... słychać, że grupa jakby chciała, to by mogła. Może musieliby poświęcić miesiąc więcej na pisanie utworów? Warto by było...

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-04-15, 14:06   

LIFAD jest najlepszą płytą Rammstein. No, może na równi z Reise Reise.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-04-15, 17:56   

Starrk napisał/a:
LIFAD jest najlepszą płytą Rammstein. No, może na równi z Reise Reise.

[2]

Katharsis napisał/a:
na LIFADzie też jest kilka bardzo dobrych elementów, np. [...] wokal w Roter Sand

Nie bredź.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-04-15, 21:44   
   Polecający: Wujek Google

Proste, że Mutter jest the best, potem nigdy nawet nie zbliżyli się do poziomu tego albumu.

Katharsis  

Wysłany: 2012-04-15, 22:18   

Kerosine napisał/a:

Nie bredź.

Nie bredzę.

yaku napisał/a:
Proste, że Mutter jest the best, potem nigdy nawet nie zbliżyli się do poziomu tego albumu.

I to rozumiem. Chociaż mi Mutter się po wieeelu odtworzeniach zwyczajnie przejadł, wolę RR i Rosenrot. I tematyka utworów z RR i Rosenrot bardziej mi odpowiada, wydaje mi się w jakiś sposób wyższa. Kanibalizm, samobójstwo, Goethe (Erlkönig, Sah ein Knab ein Röslein stehn), polityka międzynarodowa. Ładne melodyjki w Stirb nicht vor mir i Ohne dich. Mój gust, tyle.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-04-16, 00:47   
   Polecający: Wujek Google

Nie no oczywiście, że potem nagrali kilka kawałków, które ze spokojem dorastały do Mutter, ale żaden album całościowo nigdy IMO nie osiągnął poziomu Mutter, który to jest jednym z nielicznych albumów, które lubię słuchać od deski do deski bez pomijania konkretnych tracków.

Wilderness  

Tytuł: \m/

Wysłany: 2012-04-17, 20:04   

Również podpisałbym się pod stwierdzeniem, że Mutter > all. Teraz to już po prostu nie to.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-04-17, 20:08   

Dla mnie Mutter kończy się na tracku tytułowym a dalej to... jo wim? Wszystko się zlewa w jeden dźwięk. Brak różnorodności tej płycie, jak to ma stawać w szeregu z taką eklektyczną zaebistością dwóch ostatnich krążków (lifad i reise reise znaczy się, bo rosenrot nie uznaję)? Za epkę by dobrą posłużyło, ale cały album juz nudzi.

Katharsis  

Wysłany: 2012-04-17, 20:16   

ściągnij w lepszej jakości, poczytaj teksty i obejrzyj teledyski, wtedy utwory może przestaną się zlewać :D

Odpowiedz do tematu