• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Davido  

Tytuł: The Special One

Wysłany: 2011-12-27, 22:48   The Doors

Przeglądam forum w poszukiwaniu jednego z moich najulubieńszych zespołów i co widzę? Nie ma The Doors!!?? Tak być nie będzie, powiadam! :D The Doors, zespół wyróżniający się pięknymi wstawkami instrumentów klawiszowych i charakterystycznym wokalem. Chyba nie wielu jest ludziów, którzy nie słyszeli "Riders of The Storm". Osobiście pośród całego ich repertuaru najlepszym utworem jest "Light my fire" z genialnymi solówkami na gitarze i keyboardzie. Piszcie co wam do głowy wpadnie nt. tego zespołu.
Because Mother Earth wants as all to leave.

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-27, 22:55   
   Polecający: Lewiatan

Hmmm jak dla mnie trochę za mało blastów.
Nie mój gatunek, nie przepadam, jak za całym old schoolowym rokiem. Nie jestem w stanie cieszyć się z takich klawiszy, tego typu wokalu, po prostu mnie to wszystko wnerwia.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-28, 07:56   

z Doorsami miałam tak samo, jak i z Floydami - musiałam do nich nie wiem, dorosnąć? jeszcze rok temu nie byłam w stanie ich słuchać, ale zrobiłam kolejne podejście kilka dni temu i polubiłam się z nimi w końcu. ukochałam sobie:

The Doors - [The Doors] Break on Through (to the other side)
The Doors - [The Doors] Alabama Song (Whiskey Bar)
The Doors - [The Doors] I Looked At You
The Doors - Unhappy Girl
The Doors - People Are Strange
The Doors - Hello, I Love You
The Doors - Runnin' blue
The Doors - [L.A. Woman] Riders On The Storm

i tych kawałków słucham trochę więcej niż reszty (czyt. katuję do porzygania). :serce:

niedokoncazuo  

Wysłany: 2011-12-28, 14:00   

hmm. the doors lubiłam zawsze, kiedyś tylko pojedyncze piosenki, dziś mogłabym słuchać Jima na okrągło.
polecam książkę "Nikt nie wyjdzie stąd żywy" - biografia Jima.
a z piosenek to oczywiście:
* Love street
* People are strange
* The end
* Break on through
* Light my fire
* L.A. woman
* Alabama song
<3

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-28, 14:24   

znam tylko alabama song, light my fire i break on through. nie słucham, nie jest to muzycznie moja bajka, ale cenię wokal jima.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-28, 14:49   

Jedyna płyta Doorsów jaką znam:
http://i.imgur.com/ZRnK4.jpg

Dziwadło jakieś takie - warto zwrócić uwagę na nadruk z nazwą popularnej sieci handlowej, ale pomimo wątpliwego miejsca zakupu to jakość jest jak najbardziej zadawalająca. Wszystkie hiciory są, słucha się doskonale. Ale teraz to juz od czasu do czasu jeno, nie to co kiedyś co longiem zapętloną całą płytę miałem.

Dobry zespół. Ot, zwłaszcza Manzarek miał dużo do powiedzenia w kwestiach muzycznych a jak już "mówił" to porywająco.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-12-28, 20:11   

a, miałem taki okres fanbojstwa, chyba w gimbazie, ale wcześnie, że łykałem Doorsów jak pelikan. potem spasowałem. miałem jazdę głównie na pierwsze dwie płyty, na dalsze mniej, mniej. i "LA Woman", ale to wiadomo, bo tam jest ten track, w którym Doorsi zżynają od Snoop Dogga ten numer z Need For Speed, także wiecie, noblesse oblige.

upodobanie w Doorsach znajdowałem głównie dzięki dobremu basiście i onirycznemu klimatowi "End of the Night", dzięki temu w sumie wziąłem do ręki Celine'a (nie wiem, czy wstawić :serce: czy :omg: ). no i Jim Morrison, choć miał falliczne inklinacje, nie był opiętą parówą jak Robert Plant.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

elatha 

Wysłany: 2011-12-28, 20:24   

Doorsi jak dla mnie są interesujący. Może, to wszystko przez Jima? Kawałki powodują,że potrafię oderwać się od rzeczywistości, a jak do tego się spalę? Świetny chill out.
celebration of the lizard.. <3

wawrzyn 

Wysłany: 2012-10-14, 16:59   

Witam!
Ostatnio zakupiłam książkę Jima Morrisona "Amerykańska noc". Chciałabym wykorzystać ją do ustnej matury z polskiego. Ma ktoś może jakąś recenzję albo naukową opinię na temat tej książki?
Dzięki z góry za pomoc

wezyr00 

Wysłany: 2013-08-05, 16:39   

Dokładnie, ten zespół po prostu jet legendą z nieśmiertelnymi hitami. Szkoda tylko, że coraz rzadziej go puszczają w telewizjach muzycznych (w radiu na szczęście częściej).

Mortek  

Wysłany: 2013-08-07, 11:16   

Ja się przyznam, że z Doorsów słucham najwięcej "light my fire" i to w dodatku w wersji pewnego metalowego zespołu :P ToN, ale ogólnie zdarzają się też inne. ;)
wezyr- a gdzie ty byś chciał ich słuchać? Bo chyba na tych wiwach, czy jak to tam teraz wygląda, z tymi paskami, kto kogo kocha na ile procent. :D Doorsów jeszcze dorwiesz na Stars Tv i ewentualnie na studenckich stacjach. :)

wezyr00 

Wysłany: 2013-08-07, 20:05   

Ja też staram się znaleźć ich na StarsTV, nawet czasami prosiłem o nich w Best Decision (raz puścili). Ogólnie mtv czy vivy to nawet już nie słucham.

Sylwia20  

Wysłany: 2013-08-08, 09:38   

Ja jeszcze niedawno nie słuchałam raczej wcale starszych utworów. Wiele straciłam. Odkąd zaczęła się moja przygoda z powyżej wymienioną stacją telewizyjną nadrabiam intensywnie. :) The Doors, faktycznie są jednym z lepszych odkryć, ale nienajlepsze jak dla mnie. ;)

wezyr00 

Wysłany: 2013-08-15, 19:48   

Wiadomo, że są jeszcze Depeche Mode czy Queens :-) Wszystkich udaje mi się na szczęście słuchać w telewizji, więc nie muszę już puszczać na youtube.

Sylwia20  

Wysłany: 2013-08-19, 18:26   

Naprawdę sporo tego! Czasem aż jestem zdumiona, że jest tyle świetnej muzyki a ludzie z młodszych pokoleń nawet nie wiedzą o jej istnieniu. Ale czasy się zmieniają, chociaż nie wszyscy potrafimy to zaakceptować:P

Odpowiedz do tematu