• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 21:20   

Literówka.
Hmm, według Ciebie miałam wpisać sobie w wyszukiwarkę 'moje ulubione zespoły thrash metalowe'? Jeśli o czymś piszę, coś LUBIĘ, to powinnam to znać, tak?
Przeczysz sam sobie, mój drogi. Musisz coś zrozumieć- są ludzie, którzy nie są wszechwiedzący tak, jak - w Twoim mniemaniu- jesteś Ty.
Ostatnio zmieniony przez soulofthefire 2011-06-10, 21:22, w całości zmieniany 2 razy  

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-10, 21:36   

yaku napisał/a:

Kilku nie znam, przyznam, ale "facet", to, że reszty nie wymieniłem nie znaczy, że nie znam, tylko, że jakoś specjalnie nie są dla mnie najważniejsze. To są PRZYKŁADY, zrozum, PRZYKŁADY.

Ale jednak to raczej wstyd kiedy ktoś rzuca nazwami najbardziej znanych kapel z za oceanu, a nie wie o bardzo dobrych kapelach z jego własnego miasta.
Wilczy Pająk, Turbo, Non Iron, Ceti - wszystko Poznań.

yaku napisał/a:

Leniem?

Jak jesteś leń, to trzeba było napisać "wpiszta sobie w wikipedii, jak ktoś chce wiedzieć".
Jeszcze mniej zachodu by było. Zawsze coś, nie ?

yaku napisał/a:

, z Twojego posta można wiele się dowiedzieć, ale zamiast siać przekleństwa, obrażać innych itd. wypowiedziałbyś się w temacie i tyle. Wiesz więcej - to dobrze. Ale nie każdy jest wszechwiedzący i tyle. Zawsze fajnie dowiedzieć się czegoś nowego, ale to, że Tobie się coś nie podoba nie oznacza, że mi nie może się podobać. Możesz napisać więcej, nawet byłoby miło, tylko kuźwa bez przekleństw i obrażania, bo taka rozmowa, to nie rozmowa.

A co jest złego w przekleństwach ? To że ktoś przeklina, to nie znaczy, że ma ograniczony zasób słownictwa. Mam dosyć takiego przeświadczenia.
Każdy przeklina, Ty na pewno też. To pomaga się rozładować w niektórych sytuacjach.
Nie masz ochoty czasami powiedzieć głośno k.u.r.w.a. ?
Bez sensu jest traktowanie przekleństw jako słów drugiej kategorii. Lubię przeklinać nic na to nie poradzę.
Może dziwnie to zabrzmi, ale kiedyś każdy metal, zwłaszcza thrasher, musiał obowiązkowo lać wódę w mordę, zajarać czasami w towarzystwie, nie stronić od przekleństw i dać w zęby komuś, jak trzeba. A pewnie już całkowitym kosmosem będzie dla niektórych jak powiem, że pranie się po mordach na stadionach, tak bardzo dzisiaj kojażone z drechami, kiedyś było mocno związane z różnymi rockowymi subkulturami, a najbardziej chyba z Oi!,
ale metalowcy też nierzadko chodzili na zadymy, np. w Szczecinie prawie każdy metalowiec chodził na mecze Pogoni. Ekipa na ekipę, tylko na pięści.
Tak samo punki też się zdarzali. Oni i metalowcy czasami nawalali się np. ze skinami na meczach.
A teraz to dominują tacy pseudo-intelektualiści, snujący się samotnie w płaszczykach z słuchawkami na uszach.
Jak byś zobaczył na własne oczy, jacy byli metalowcy w latach 80, a jacy są w większości (bo wyjątki się zdarzają) teraz, to byś też dostrzegł tą zniewieściałość, która teraz daje się we znaki.
Nie jest chyba przypadkiem, że kiedyś niektórzy, jak widzieli prawdziwych metali, to ze strachu chowali się w buty.

[ Dodano: 2011-06-10, 21:41 ]
soulofthefire napisał/a:
Literówka.
Hmm, według Ciebie miałam wpisać sobie w wyszukiwarkę 'moje ulubione zespoły thrash metalowe'? Jeśli o czymś piszę, coś LUBIĘ, to powinnam to znać, tak?
Przeczysz sam sobie, mój drogi. Musisz coś zrozumieć- są ludzie, którzy nie są wszechwiedzący tak, jak - w Twoim mniemaniu- jesteś Ty.

Do bycia wszechwiedzącym to jeszcze mi dużo brakuje.
Dużo prędzej tacy weterani, jak np. Tomek "Skeleton" Godlewski z Warszawskiego Exorcist.
Ostatnio zmieniony przez Thrashol 2011-06-10, 21:48, w całości zmieniany 3 razy  

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-06-10, 23:24   

Thrashol napisał/a:
Autor pytał się o ulubione zespoły spośród zespołów thrash metal, a nie z tych, które się zna.
a jak ma wymienić ulubiony spośród tych, których nie zna? litości :oczami:

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 23:45   

No i właśnie o to mi chodziło, dzięki ;)

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-06-10, 23:48   

Jezusku, a myślałem, że to tylko hiphopowcy łapią takie bulwersy.

Nic dziwnego, że nie lubię tru metali.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-06-11, 00:59, w całości zmieniany 1 raz  

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-06-11, 01:03   
   Polecający: Wujek Google

Thrashol napisał/a:
Gościu jest z Poznania a pewnie nawet nie wie, że z jego miasta jest za.je.bi.sta thrash metalowa kapela Wilczy Pająk.

Pewnie wie, ale że jej nie wymienił, to co? To wkur*ienie, płacz i rozpacz?

Thrashol napisał/a:
Bo wątpię, żeby kupił winyla, czy kasetę. Lub chociaż reedycję na CD.
Tacy ludzie to tylko empechu.jki potrafią ściągać, żeby było więcej kasy na cukierki.

Za to tacy jak Ty potrafią oceniać innych z góry, uznawać się za "trÓ" i lepszych od innych, itd. Nawet nie wiesz jak się przejechałeś kotku, mam małą, bo małą, ale kolekcję winyli, podeślę Ci kiedyś zdjęcie misiu.

Thrashol napisał/a:
Widać choćby po tym, jak to piszesz. Wiesz co znaczy trash, a co znaczy thrash ?
Wydawało mi się, że teraz młodzież dobrze zna inglisz.

Thrash - chłostać, trash - śmietnik. Dobrze Ci się wydawało, młodzież dobrze zna inglisz.

Thrashol napisał/a:
A c.h.u.j go wie, co może wiedzieć ktoś, kto pewnie nie widział na oczy czarno-białego kserowanego zina, tylko czyta super wypasione kolorowe magazyny typu Metal Hammer (który kiedyś dawno temu był w dechę, ale potem się s.p.i.e.r.d.o.l.i.ł).

Nie czytam super wypasionych, kolorowych magazynów, nie miałem też w ręku zina, to źle? Grzech? Zabronisz mi słuchać thrashu, bo nie mam piór, białych adidasów i czegoś tam jeszcze?

Thrashol napisał/a:
Ale jednak to raczej wstyd kiedy ktoś rzuca nazwami najbardziej znanych kapel z za oceanu, a nie wie o bardzo dobrych kapelach z jego własnego miasta.
Wilczy Pająk, Turbo, Non Iron, Ceti - wszystko Poznań.

Wilczy Pająk, Turbo znam. Nie każdy ma jednak taki gust jak Ty i nie każdemu musi się wszystko podobać, no proszę Cię.

Thrashol napisał/a:
Może dziwnie to zabrzmi, ale kiedyś każdy metal, zwłaszcza thrasher, musiał obowiązkowo lać wódę w mordę, zajarać czasami w towarzystwie, nie stronić od przekleństw i dać w zęby komuś, jak trzeba.

A ja takiego stereotypowego myślenia nie lubię. Dla mnie to niepotrzebne zamykanie się w pewnych konwencjach.

Oskarżasz mnie o brak wiedzy. Możliwe, dlatego mówię o tym, co wiem i nic więcej. Nie pomyślałeś jednak o tym, że może założyłem ten temat po to, żeby podyskutować o tym rodzaju muzyki, wymienić poglądy i CZEGOŚ WIĘCEJ SIĘ DOWIEDZIEĆ?
Zawsze przecież lepiej wpaść, zacząć wyzywać i obrażać, a co tam.

Starrk napisał/a:
Jezusku, a myślałem, że to tylko hiphopowcy łapią takie bulwersy.

Lubię Twoje poczucie humoru!

Pzdr.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-06-11, 14:51   

Thrashol, dwie sprawy.

Lubisz przeklinać - fajnie, ale rejestrując się na tym forum zaakceptowałes regulamin, który wyraźnie mówi, że my przekleństw nie lubimy. Lecą za nie ostrzeżenia, jak widać - jedno już dostałeś.

Po drugie - zamiast zachowywać się jak obrażona donna i sugerować komuś niewiedzę tylko dlatego, że nie wrzucił 50 nazw mało znanych szerszej publiczności zespołów w jednego posta, mógłbyś spokojnie sam powiedzieć coś więcej o gatunku. A sugerować że ktoś nie jest godzien nawet wspominać o thrash metalu, bo nie jest tró, mroczny i andrrgrandowy, bo nie czyta zinów i nie chleje wódy w białych adidasach, to dopiero prawdziwa dziecinada.

To jest forum ogólnotematyczne, jak chcesz znaleźć fanatyków przegrywających kasety, proponuję wpaść na forum stricte muzyczne.

Zanim odpiszesz, 10 głębokich oddechów i odliczamy od 10 do 1. Bardzo proszę.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-11, 17:39   

yaku napisał/a:
Te prestiżowe magazyny o których mówisz wymieniają w czołówce metalowych gitarzystów np. takiego Kurta Cobaina. Zapewne myślisz o Rolling Stone, nie wiem nawet czy Cobain nie był nad Hammetem.

Znajduje się on na 2 miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavy metalowych magazynu "Guitar World", na 15 miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavy metalowych muzycznej strony internetowej DigitalDreamDoor.com oraz na 15 miejscu w książce autorstwa Joela McIvera "The 100 Greatest Metal Guitarists".

Wikipedia pozdrawia.

Ale widać, że trochę sobie odpuszczasz. Przed chwilą Hammett był obiektywnie słaby. Teraz zaś już to jest kwestia gustu, a krytykujesz jego wypowiedzi na koncertach (które, jak ostatnio sprawdzałem, nie miały żadnego związku z umiejętnościami grania na gitarze).

Hm.

[ Dodano: 2011-06-11, 17:47 ]
I jeszcze jedno - jeśli czegoś nie wiesz albo nie pamiętasz (albo wiesz i chcesz udawać, że nie pamiętasz, żeby argument był dobitniejszy), to nie pisz, że magazyn Rolling Stones do rankingu gitarzystów metalowych wrzucił Cobaina. :oczami:

(W Rolling Stones Hammett jest na 11. miejscu gitarzystów wszech czasów. I jestem świadom tego, że Polacy mają przykrą tendencję do stwierdzania, iż znają się setki razy lepiej na wszystkim od wszystkich innych narodowości. Ale z drugiej strony jednak podejrzewam, że panowie z tego czasopisma wiedzą o czym piszą. Lepiej niż Ty czy ja).

yaku  

Wysłany: 2011-06-11, 19:43   

Pasażer napisał/a:
Ale widać, że trochę sobie odpuszczasz. Przed chwilą Hammett był obiektywnie słaby. Teraz zaś już to jest kwestia gustu, a krytykujesz jego wypowiedzi na koncertach (które, jak ostatnio sprawdzałem, nie miały żadnego związku z umiejętnościami grania na gitarze).

Każde moje słowo na tym forum jest subiektywne. Każde słowo tu napisane przeze mnie jest tylko i wyłącznie moją opinią, z którą zgadzać się nie musisz, ale uszanować powinieneś. Dla mnie Hammet jest gitarzystą dobrym, ale nic poza tym. Słuchałem gry wielu gitarzystów i uważam, że jest wielu lepszych od Kirka, choćby taki Marty Friedman, Sami Yli-Sirnio, John Petrucci czy kolega z zespołu James Hetfield. Twój główny argument jest natomiast taki, że Kirk jest taki i taki w tym i tym rankingu i dlatego jego gra ma mi się podobać. No proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. Rankingi mają to do siebie, że są robione przez ludzi i rzadko kiedy są obiektywne. Swoją drogą coś takiego jak obiektywne spojrzenie dla mnie nie istnieje.

Dlatego g*wno mnie obchodzi, który Kirk jest w takim i takim rankingu - dla mnie jest gitarzystą dobrym, nic więcej. Szału nie ma.

Btw. tak z ciekawości - pokaż mi w którym miejscu użyłem stwierdzenia "obiektywnie słaby".

Pasażer napisał/a:
I jeszcze jedno - jeśli czegoś nie wiesz albo nie pamiętasz (albo wiesz i chcesz udawać, że nie pamiętasz, żeby argument był dobitniejszy), to nie pisz, że magazyn Rolling Stones do rankingu gitarzystów metalowych wrzucił Cobaina. :oczami:

Pamięć nie ta, przepraszam. Ale sam powinieneś przyznać, że obecność Cobaina w drugiej dziesiątce najlepszych gitarzystów wszech czasów jest co najmniej śmieszna.

Pasażer napisał/a:
I jestem świadom tego, że Polacy mają przykrą tendencję do stwierdzania, iż znają się setki razy lepiej na wszystkim od wszystkich innych narodowości. Ale z drugiej strony jednak podejrzewam, że panowie z tego czasopisma wiedzą o czym piszą. Lepiej niż Ty czy ja

A nie pomyślałeś czasem, że niektórzy mają po prostu tendencję do własnego zdania? Panowie w czasopiśmie o ludziach napiszą, że jesteś głupi (przepraszam, to tylko przykład) i też powiesz, że "wiedzą o czym piszą" lepiej niż Ty czy ja?

Nie znoszę stereotypowego myślenia.

Pzdr.

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-11, 20:39   

yaku napisał/a:
Twój główny argument jest natomiast taki, że Kirk jest taki i taki w tym i tym rankingu i dlatego jego gra ma mi się podobać. No proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie.

Mój główny argument za czym?

Jeśli już chcesz się bawić w "pokaż mi gdzie", to pokaż mi gdzie ja napisałem jakim gitarzystą wg mnie jest Kirk Hammett.

yaku napisał/a:
Swoją drogą coś takiego jak obiektywne spojrzenie dla mnie nie istnieje.

Zamaskowany facet wpada do Żabki z bronią w ręku i żąda pieniędzy. Spanikowana kasjerka podaje pieniądze zbyt późno, za co dostaje kulkę i umiera na miejscu.

Potrafiłbyś obiektywnie ocenić czy facet zasługuje na więzienie? Obiektywizm, rzadko bo rzadko, się zdarza.

yaku napisał/a:
Ale sam powinieneś przyznać, że obecność Cobaina w drugiej dziesiątce najlepszych gitarzystów wszech czasów jest co najmniej śmieszna.

Jeśli założysz, że umiejętność grania na gitarze to tylko technika, to pewnie tak. (I wiele osób, bardzo błędnie moim zdaniem, tak robi). Ale jeśli potraktujesz muzykę w kategoriach sztuki, to jeśli technika byłaby jedynym wyznacznikiem umiejętności... Hm, w takim razie Picasso to ćwok nie artysta-malarz, no bo błagam Cię - kubizm? Cormac McCarthy - żaden pisarz, no bo jak można pisać prozę minimalistyczną, skoro barokowi kompulsywni grafomani pisywali dziełka tak kunsztownie zbudowane, że aż w nich treści ciężko się było momentami dopatrzyć. I tak dalej.

Ja myślę, że ludzie konstruujący te rankingi poszli tym tropem.

Bardzo wielu młodych ludzi patrzy za to na tapping. Im szybciej tym prędzej. I to się potem rozwija, najważniejsza dla wielu osób pozostaje umiejętność jak najszybszego grania. Technika ponad wszystko? Nie zgadzam się. Wystarczy popatrzeć na artystów shoegaze'owych.

Ale to już taki trochę offtop, ponieważ my tu o trashu, a ja nawiązałem tylko ogólnie do rankingów gitarzystów. :oczami:

PS: Zgadzam się, z Cobaina gitarzysta był przeciętny. :rotfl:

yaku  

Wysłany: 2011-06-11, 21:00   

Pasażer napisał/a:
Mój główny argument za czym?

Jeśli już chcesz się bawić w "pokaż mi gdzie", to pokaż mi gdzie ja napisałem jakim gitarzystą wg mnie jest Kirk Hammett.

W takim razie dlaczego "zaatakowałeś" mnie za stwierdzenie, że Hammett dla mnie wybitnym gitarzystą nie jest?

Pasażer napisał/a:
Potrafiłbyś obiektywnie ocenić czy facet zasługuje na więzienie? Obiektywizm, rzadko bo rzadko, się zdarza.

W moim rozumieniu każda opinia, z którą się zgadzamy staje się naszą, czyli subiektywną. Można spojrzeć na sprawy mniej lub bardziej obiektywnie, ale opinia zawsze jest subiektywna. Tak ja to widzę.

Pasażer napisał/a:
Ja myślę, że ludzie konstruujący te rankingi poszli tym tropem.

Z tym, że Kurt nie odkrył nic nowego swoją grą na gitarze... Wydaje mi się nawet, że nie znalazłby się na tej liście, gdyby nie jego samobójstwo. Tak samo teraz ludzie nie wywyższaliby Magika.

Pasażer napisał/a:
Bardzo wielu młodych ludzi patrzy za to na tapping. Im szybciej tym prędzej. I to się potem rozwija, najważniejsza dla wielu osób pozostaje umiejętność jak najszybszego grania. Technika ponad wszystko? Nie zgadzam się. Wystarczy popatrzeć na artystów shoegaze'owych.

Zgadzam się, problem w Kirku polega na tym, że on jest aż zbyt techniczny, większość jego solówek to "wah wah", wymieniłem właśnie The Unforgiven 3 i The Judas Kiss, bo tam czuć ten feeling, przynajmniej ja czuję. Btw. świetnym przykładem szybkiego, świetnego technicznie i mającego ten feeling gitarzysty jest Marty Friedman. Polecam solówkę np. z Tornado of Souls zespołu Megadeth.

Pasażer napisał/a:
Ale to już taki trochę offtop, ponieważ my tu o trashu, a ja nawiązałem tylko ogólnie do rankingów gitarzystów. :oczami:

Taki troszeczkę, bo rozmawiamy o gitarzyście thrashmetalowym, jakby nie było. :)

Pzdr.

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-12, 12:58   

Martina napisał/a:
Thrashol napisał/a:
Autor pytał się o ulubione zespoły spośród zespołów thrash metal, a nie z tych, które się zna.
a jak ma wymienić ulubiony spośród tych, których nie zna? litości :oczami:

Żeby wyrobić sobie opinię, na temat które zespoły są najlepsze z thrash metalu, to trzeba ich trochę znać. Nie można tego stwierdzić znając kilka kapel.
No jak to brzmi: zaczął słuchać metalu, poznał zespół Metallica, innych jeszcze nie zna i mówi, że Metallica to najlepszy jego zdaniem zespół thrash metalowy.

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-12, 13:08   

Thrashol napisał/a:
No jak to brzmi: zaczął słuchać metalu, poznał zespół Metallica, innych jeszcze nie zna i mówi, że Metallica to najlepszy jego zdaniem zespół thrash metalowy.

A później, dzięki Trasholowi pozna inne i być może zmieni zdanie ;)

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-12, 13:26   

yaku napisał/a:

Za to tacy jak Ty potrafią oceniać innych z góry, uznawać się za "trÓ" i lepszych od innych, itd. Nawet nie wiesz jak się przejechałeś kotku, mam małą, bo małą, ale kolekcję winyli, podeślę Ci kiedyś zdjęcie misiu.

Dobra, wierzę Ci. A w ogóle to czy ja użyłem tu chociaż raz określenie "trÓ" ?
Może trochę za bardzo pochopnie niektórych czasami oceniam, mało jest teraz porządnych metalowców, wśród młodych zdarza się dużo takich na od.pie.rd.ol się, co nawet zapytani o "Oddech Wymarłych Światów" Kata, pytają się co to jest. Miałem wrażenie, że też taki jesteś. Najwyraźniej myliłem się.

yaku napisał/a:

Wilczy Pająk, Turbo znam. Nie każdy ma jednak taki gust jak Ty i nie każdemu musi się wszystko podobać, no proszę Cię.

Nie każdemu, prawda. Ale wydawało mi się, że ktoś kto zakłada taki temat jest fanem thrash metalu, maniakiem.

yaku napisał/a:

A ja takiego stereotypowego myślenia nie lubię. Dla mnie to niepotrzebne zamykanie się w pewnych konwencjach.

A teraz i tak inne stereotypy panują na temat metalowców.
A jak byś był metalowcem i żył w latach 80 za komuny, to byś się przekonał, że to nie stereotypy. Musiałbyś być silny, bo inaczej z wszystkiego by Cię skroili, tacy co trzęśli portkami, byli kasowani. Nie wiem, czy byś zachował uzębienie w komplecie.
I na pewno musiał byś mieć jakąś wiedzę o zespołach, których byś nosił koszulki i naszywki, bo łazili i pytali o dyskografię i takie rzeczy. A teraz każdy ma na to wy.je.ba.ne.
Z jednej strony to może i dobrze, ale z drugiej rośnie pokolenie, które prawie nic nie wie, wychowane na super przebojach Vivy i jakichś gó.wnia.nych plotkarskich gazetach.
Metalowi nie zaszkodziła komuna i cenzura, tylko komercjalizacja i konsumpcjonizm po komunie. Jakiś gołowąs zaczyna iść w kierunku metalu i natychmiast gó.wnia.ne media naprowadzają go na ch.uj.owe zespoły, wciskane pod szyldem metalu.
Wiem, że ludzie nie są głupi, ale dużo osób to kupuje. I jeszcze muzyka ma się gorzej przez to że większość kradnie ją z internetu, zamiast kupować.

yaku napisał/a:

Oskarżasz mnie o brak wiedzy. Możliwe, dlatego mówię o tym, co wiem i nic więcej. Nie pomyślałeś jednak o tym, że może założyłem ten temat po to, żeby podyskutować o tym rodzaju muzyki, wymienić poglądy i CZEGOŚ WIĘCEJ SIĘ DOWIEDZIEĆ?
Zawsze przecież lepiej wpaść, zacząć wyzywać i obrażać, a co tam.

Dobra, jednak masz jakąś tam wiedzę. Po prostu nie da się nie zauważyć, że dzisiejsi metalowcy mają wszystko łatwo dostępne za pomocą internetu i przez to nie szanują tego, co mają. To nie wymaga już takiego zaangażowania, jak kiedyś wymagało zdobywanie nagrań. I dziwne, że za komuny, kiedy nie było internetu, metale bez problemu dowiadywali się o wielu kapelach, a teraz, kiedy jest taki łatwy dostęp do wiedzy, to wielu o tym nic nie wie. Nie wszyscy, są wyjątki. Znam takich przed 30-stką, którzy są tacy, jak by żywcem wypadli z lat 80-tych, z Metalmanii czy Jarocina.
Ostatnio zmieniony przez Thrashol 2011-06-12, 13:34, w całości zmieniany 3 razy  

yaku  

Wysłany: 2011-06-14, 01:47   

Pasażer napisał/a:
"Atakuję" ludzi po to, żeby zobaczyć jak zareagują, z jakiej gliny są ulepieni. Z ciekawości. To mi nie przyniesie tu żadnych przyjaciół, ale ja nie szukam tu nikogo takiego. Przyjaciół i znajomych wystarczająco dużo mam w życiu pozaforumowym.

Ale nie robię tego po to, żeby kogoś zdenerwować.

Zbawco Ty mój, może dzięki Tobie ja będę mógł zachować opinię potulnego baranka. :hyhy:

Thrashol napisał/a:
Dobra, wierzę Ci. A w ogóle to czy ja użyłem tu chociaż raz określenie "trÓ" ?

Ironizowałem.

Thrashol napisał/a:
Może trochę za bardzo pochopnie niektórych czasami oceniam, mało jest teraz porządnych metalowców, wśród młodych zdarza się dużo takich na od.pie.rd.ol się, co nawet zapytani o "Oddech Wymarłych Światów" Kata, pytają się co to jest. Miałem wrażenie, że też taki jesteś. Najwyraźniej myliłem się.

Nie powiem, że twórczość Kata znam na wylot, bo nie znam. Porządnych metalowców może i jest mało, ale jest wielu fanów tej muzyki, jakby nie było. :)

Thrashol napisał/a:
Metalowi nie zaszkodziła komuna i cenzura, tylko komercjalizacja i konsumpcjonizm po komunie. Jakiś gołowąs zaczyna iść w kierunku metalu i natychmiast gó.wnia.ne media naprowadzają go na ch.uj.owe zespoły, wciskane pod szyldem metalu.
Wiem, że ludzie nie są głupi, ale dużo osób to kupuje. I jeszcze muzyka ma się gorzej przez to że większość kradnie ją z internetu, zamiast kupować.

Zgadzam się w stu procentach, moim zdaniem najlepsze płyty thrashmetalowe zostały wydane w latach 80' i wczesnych 90', poza kilkoma wyjątkami. Trudno wymyślić coś świeżego w thrashu, są setki zespołów, pełno riffów i pomysłów zostało już wykorzystanych, thrash na jakim się wychowałeś już nie powróci, bo ile można tłuc to samo? Technologia i metal się rozwijają, muzycy chcą być oryginalni a o to trudno. Dla mnie taki Slayer na dłuższą metę staje się nudny, przez X lat grają to samo, niby trzymają poziom, a jednak coś jest nie tak. Zobacz co się dzieje z punkami, oni się niby buntują, nic się tam nie zmienia, ale tak naprawdę sami nie wiedzą przeciwko czemu.

Thrashol napisał/a:
Nie każdemu, prawda. Ale wydawało mi się, że ktoś kto zakłada taki temat jest fanem thrash metalu, maniakiem.

Na forum muzycznym - owszem. Jednak to forum ogólnotematyczne i naprawdę nie spodziewałem się, że trafię na takiego maniaka. Chodziło mi raczej o to, by nie zakładać kilku osobnych tematów do bardziej znanych zespołów i chciałem je umieścić w jednym miejscu.

Tak a propo Turbo, a właściwie ich byłego wokalisty - Grzesia Kupczyka. Z racji tego, że za rok będę technikiem budownictwa (mam nadzieję przynajmniej), to mam coś takiego jak praktyki zawodowe i miałem przyjemność Panu Grzegorzowi remontować salę prób. Historia życia, opowiem ją wnukom. ;)

Thrashol, byłoby miło, gdybyś zechciał nam coś opowiedzieć więcej o thrashu, na pewno wiesz więcej ode mnie i myślę, że jesteś lepszym źródłem informacji. Coś o stylu bycia, początkach, o tym gdzie można znaleźć informacje, ziny, o których wspominałeś?

Pzdr.
Ostatnio zmieniony przez yaku 2011-06-14, 01:49, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu