• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-06-09, 16:11   Thrash metal
   Polecający: Wujek Google

yo.

Zdziwiłem się nieźle, gdy zobaczyłem, że nie ma tematów o takich zespołach jak Metallica, Megadeth, Slayer, Kreator itp. więc postanowiłem nie rozmieniać tego na drobne i sprowadzić do jednego wątku - thrash metalu.

Czym jest thrash metal? (za pl.wikipedia.org)

Cytat:
Thrash metal (sporadycznie thrash) – gatunek muzyczny, odmiana heavy metalu, będąca połączeniem jego cech charakterystycznych i cech muzyki gatunku punk, mająca swój początek w latach 80. XX wieku w USA. Nazwa gatunku, "thrash" (ang. chłostać), nawiązuje do surowego, agresywnego brzmienia. Określenia "trash" (ang. śmieci) i "trash metal" powstały z nieznajomości języka angielskiego i są uznawane za błędne, a używanie tego zwrotu w środowisku metalowym jest odczytywane jako nieznajomość tematu.
Fuzja tych dwóch gatunków dała w efekcie bardzo szybkie i brutalne kompozycje charakteryzujące się (początkowo) prostymi aranżacjami, niskimi rejestrami, agresywnym wokalem, zaawansowanymi technicznie solówkami oraz częstymi zmianami rytmu, jak i perkusji przełamującej rytm.

I kilka pytań:
- lubicie?
- Wasze ulubione zespoły prezentujące ten nurt muzyczny?
- ulubione albumy?
- czy skład Wielkiej Czwórki thrash metalu uważacie za słuszny? Kto z niej jest najlepszy?
- Wasze spostrzeżenia na temat tego rodzaju metalu?

Osobiście thrash metal, to mój ulubiony rodzaj metalu. Uwielbiam te szybkie, łamane riffy, fantastyczne solówki, brzmienie perkusji.
Moim ulubionym zespołem jest Megadeth, to też nic dziwnego, że należy on moim zdaniem do czołówki tego gatunku. Lubię także Slayera, Kreatora, starszą Metallikę, Acid Drinkers, Destruction czy Overkill.
Ulubiony album? Rust in Peace, bezapelacyjnie. Prócz tego: Peace Sells... But Who's Buying?, ...And Justice for All, Reign in Blood, God Hates Us All, Enemy of God czy Kill'em all.
Wyrzuciłbym z Wielkiej Czwórki Anthrax, kompletnie mi tam nie pasuje. Nie przepadam, nie podoba mi się. Co do tego, który zespół jest najlepszy: Megadeth>wczesna Metallica>Slayer>późniejsza Metallica>Anthrax.
No cóż, spostrzeżenia. Trudno w thrash metalu o coś odkrywczego, on sam był czymś nowym i orzeźwiającym w czasach jego narodzin. Teraz z niecierpliwością czekam na nowy album Megadeth, podobno Metallica coś szykuje, Slayer czeka na Hannemana, aż ten wyzdrowieje. To może być ciekawy rok!

Pzdr.
Ostatnio zmieniony przez yaku 2011-06-09, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-06-09, 18:13   

Moim ulubionym thrashowym albumem jest "St. Anger" Metalliki.

yaku  

Wysłany: 2011-06-09, 18:33   

Starrk napisał/a:
Moim ulubionym thrashowym albumem jest "St. Anger" Metalliki.

Nadal nie wiem czy brać to na poważnie, póki co nie mogę. ;)

Katharsis  

Wysłany: 2011-06-09, 19:46   
   Polecający: Lewiatan

Eee, Anthraxa też nie lubię.

Jak dla mnie Wielka czwórka poza Anthraxem jest dosyć równa, tylko Slayer trochę odstaje swoją wtórnością.

Z Megadeth lubię najwcześniejsze nagrania, ze Slayera ich najpopularniejsze albumy, z Metalliki w zasadzie tylko "RtL" oraz "MoP". Wszystko co mi się podoba mam w oryginale :)

Kreatora mam dwa albumy, ale jakoś rzadko ich słucham. Utwory grupy są za bardzo do siebie podobne, w dodatku są jakieś takie bezuczuciowe :zdegustowany:

yaku napisał/a:
- lubicie?

średnio lubię, preferuję bardziej ekstremalny metal. Kiedyś słuchałem więcej, a teraz wolę poznawać inne gatunki...
Lubię mieszankę death metalu z thrashem jak np. Legion of the damned, Hail of bullets, ale i tak raczej w mniejszych ilościach :)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-06-09, 22:02   

Metallica to ważny jest punkt w rozwoju muzycznym co bardziej sztampowego wczesnego młodzieżowca, choć obecnie, podejrzewam, dostrzega się tendencję spadkową w kwestii wieku zapoznającego się z zespołami temi. Ja tam wpisałem się mniej więcej 10 lat temu i po okresie neofickiego uwielbienia przestygło to trochę.

Megadeth nie, Anthrax nie. Slayer bardziej dziś nawet niż Miętallika - wtórność mnie nie mierzi; Slayer nie jest od kombinowania, tylko od napiehdalania. Liczba odsłuchów na lans.fm nie jest reprezentatywna, uprzedam :oczami: .

Generalnie sub-gatunkowo od treszu wyżej sobie stawiam doom z przyległościami, sludge spod znaku post- albo na odwrót, nie znam się, i blek z przyległościami również, hje hje. No i ofc prawdziwy, prawy heavy metal Manowara!

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-06-09, 23:45   

Smarkej napisał/a:
Metallica to ważny jest punkt w rozwoju muzycznym co bardziej sztampowego wczesnego młodzieżowca, choć obecnie, podejrzewam, dostrzega się tendencję spadkową w kwestii wieku zapoznającego się z zespołami temi. Ja tam wpisałem się mniej więcej 10 lat temu i po okresie neofickiego uwielbienia przestygło to trochę.

podpisuję się obiema rencyma.
Metallici słuchałam mając lat 12 do 14. i na tym koniec. pozostałych bardzo niewiele w tym samym mniej więcej przedziale czasowym. teraz wcale. czy więc lubię? nie powiem, że nie lubię, bo nie lubię to disco polo. ale nie słucham.

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 18:14   

Metallica jest dla mnie zdecydowanie numerem jeden ;-)
Kocham ich za brzmienie, za solówki Kirka, za wszystko :P
Ulubiony album? Uwielbiam każdy, ostatnio często słucham Black Album.

yaku  

Wysłany: 2011-06-10, 20:36   

soulofthefire napisał/a:
za solówki Kirka

wah, wah? Nie no, Kirk jest gitarzystą śreeednim, nie powiem, zaszalał na Death Magnetic w The Unforgiven 3 i The Judas Kiss, ale jakoś szczególnie bym go nie wywyższał. : P Udał mu się także jeden riff, ten z Enter Sandman.

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 20:48   

Uważam, że Kirk Hammet jest świetnym gitarzystą. Może to sentyment do tego zespołu, nie wiem. Kocham każdy ich utwór, po prostu :}
Ostatnio zmieniony przez soulofthefire 2011-06-10, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-10, 20:49   Re: Thrash metal

yaku napisał/a:

I kilka pytań:
- lubicie?
- Wasze ulubione zespoły prezentujące ten nurt muzyczny?
- ulubione albumy?
- czy skład Wielkiej Czwórki thrash metalu uważacie za słuszny? Kto z niej jest najlepszy?
- Wasze spostrzeżenia na temat tego rodzaju metalu?
Pzdr.

Thrash metal rządzi i rozpierdala bez dwóch zdań.
Ulubione kapele ? trudno wszystkie wymienić, jest tego w c.h.uj. Dziwię się, żeś k.u.r.w.a tylu ważnych kapel nie wymienił, tylko Metallica, Slayer, Megadeth i parę innych bardziej znanych załóg.
A gdzie Sodom, Tankard, Assassin, Violent Force, Vendetta, Exodus, Nuclear Assault, Wehrmacht, Testament, Vio-Lence, Pestilence, Sarcofago, stara Sepultura, Annihilator wczesny, Forbidden i inne ważne kapele ?
A gdzie kapele polskie kapele thrash metalowe z lat 80-tych ? Jesteś fanem thrash metalu, a nie wiesz, że w naszym piepszonym kraju było wtedy pełno thrashowych kapel ?
Wilczy Pająk, Destroyers, Hammer, Dragon, Kat, Turbo (od "Ostatniego Wojownika"), Exorcist, Test Fobii/Kreon, Hellias, Quo Vadis, Egzekuthor, Smirnoff, wczesny okres Vader,
Thrasher Death i inne załogi ?

K..u.rw.a, facet - nie znasz nawet połowy tych kapel, a zakładasz temat o thrash metalu ?
A koleżanka soulofthefire to już jej wypowiedzi w ogóle nie skomentuję, Metallica jest numerem jeden twoim zdaniem, czyli rozumiem, że przemieliłaś sporo z tych kapel, co wymieniłem i wolisz Metę ? Jak tak to OK, ale myślę, że raczej było inaczej.
Ale w moim przekonaniu jest od zajebania lepszych thrashowych kapel. Co można wiedzieć o thrash metalu znając tylko Metę i kilka innych załóg ? Czy ktoś mi to,
k.u.r.w.a, wyjaśni ?

I kto poważny wstawia artykuł z wikipedii ? Na c.h.u.j ?
Jest tu ktoś kto w ogóle zna trochę więcej thrashu, niż autor tematu ? Ktoś, kto zbiera stare kasety, winyle, zdobywa demówki na zasadzie wymiany nagrań przegrywając z kasety na kasetę od różnych maniaków ?
Thrash to w dużej części podziemie. A starych demówek inaczej raczej się nie zdobędzie.
A ciekaw jestem jakie autor czyta ziny. Suck My Dick, Eternal Torment, Beermacht Noise, Najświętszy Napletek Chrystusa ?
Z tego się czerpie największą wiedzę o tej muzie. A tutaj widzę że jakieś dzieci wikipedii się wypowiadają, bo jak inaczej nazwać kogoś, kto nie potrafi napisać czym jest thrash metal, tylko wstawia cytat ?
Jest tu ktoś, kto wie że kiedyś thrashmetalowca można było poznać na kilometr po dżinsowej katanie bez rękawów nałożonej na ramoneskę, ciasnych dżinsach i białych adidasach za kostkę i z długimi piórami ? Koszulki i ekrany (taka duża naszywka na plecy katany) rysowało się samemu. Tak wygląda typowy metalowiec.
A teraz dzieciarnia popyla w glanach i bojówkach z RMS'u i wyglądają raczej jak żołnierze, którym pozwolono zapuścić pióra.

W ogóle kiedyś metalowcy, zwłaszcza thrashowcy, to byli kozacy. Napierdalali się ze skinami i depeszowcami. Dostawało się czasami wpierdol od milicji. Metalowiec musiał być twardy, bo tacy, co po lekkim strzale w zęby od razu wyskakiwali ze skóry i przypinek byli kasowani przez innych metalowców. A przodował w tym Szczecin - wtedy bardzo metalowe miasto. A teraz jest na wszystko przyzwolenie.
Bez obrazy, ale w porównaniu do tego co było w tamtych latach, to teraz jest generalnie pedalstwo, które w tamtych czasach by bało się wychylić i woleli by zapisać się do partii PZPR. I jeszcze narzekają na drechów, jacy to oni źli i nietolerancyjni. Zamiast narzekać to się daje po mordach i c.h.u.j.
Jak byście zobaczyli co się kiedyś odpierdalało między metalowcami a skinami, to byście stwierdzili, że teraz to lajcik.
Ostatnio zmieniony przez Thrashol 2011-06-10, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-10, 20:52   

I teraz ja powinienem napisać, że "Master of Puppets" pewnie też nie słuchałeś, na co Ty się byś się powymądrzał, że Hammett nie jest jednak wcale dobry.

I nie będzie tu miało znaczenia, że prestiżowe magazyny plasują go w czołówce gitarzystów wszech czasów. Dla Ciebie, nie licząc nowej płyty, udał mu się jeden riff. Hm.

soulofthefire  

Wysłany: 2011-06-10, 21:03   

Thrashol- nie uważam się za znawczynię trash metalu i masz rację, nie znam pewnie nawet połowy zespołów, które tu wypisałeś. Jednak czy właśnie dlatego nie przysługuje mi prawo do wyrażania własnego zdania? Napisałam tylko, że lubię Metallicę, że jest dla mnie numerem jeden (spośród tych zespołów, KTÓRE ZNAM). Jeśli Cię w ten sposób czymś uraziłam, to wybacz- nie miałam zamiaru zgrywać fanki czegoś, czego do końca nie znam.

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-10, 21:05   

Pasażer napisał/a:
I teraz ja powinienem napisać, że "Master of Puppets" pewnie też nie słuchałeś, na co Ty się byś się powymądrzał, że Hammett nie jest jednak wcale dobry.

I nie będzie tu miało znaczenia, że prestiżowe magazyny plasują go w czołówce gitarzystów wszech czasów. Dla Ciebie, nie licząc nowej płyty, udał mu się jeden riff. Hm.

A c.h.u.j go wie, co może wiedzieć ktoś, kto pewnie nie widział na oczy czarno-białego kserowanego zina, tylko czyta super wypasione kolorowe magazyny typu Metal Hammer (który kiedyś dawno temu był w dechę, ale potem się s.p.i.e.r.d.o.l.i.ł).
Gościu jest z Poznania a pewnie nawet nie wie, że z jego miasta jest za.je.bi.sta thrash metalowa kapela Wilczy Pająk.
Niech sobie posłucha - http://www.youtube.com/wa...feature=related
Bo wątpię, żeby kupił winyla, czy kasetę. Lub chociaż reedycję na CD.
Tacy ludzie to tylko empechu.jki potrafią ściągać, żeby było więcej kasy na cukierki.

yaku  

Wysłany: 2011-06-10, 21:12   

Thrashol napisał/a:
K..u.rw.a, facet - nie znasz nawet połowy tych kapel, a zakładasz temat o thrash metalu ?

Kilku nie znam, przyznam, ale "facet", to, że reszty nie wymieniłem nie znaczy, że nie znam, tylko, że jakoś specjalnie nie są dla mnie najważniejsze. To są PRZYKŁADY, zrozum, PRZYKŁADY.

Thrashol napisał/a:
I kto poważny wstawia artykuł z wikipedii ? Na c.h.u.j ?

Jeśli przejrzysz działy muzyczne na tym forum, to się dowiesz. Jeśli nie zrozumiesz - przykro mi.

Thrashol napisał/a:
Jest tu ktoś kto w ogóle zna trochę więcej thrashu, niż autor tematu ? Ktoś, kto zbiera stare kasety, winyle, zdobywa demówki na zasadzie wymiany nagrań przegrywając z kasety na kasetę od różnych maniaków ?

Zapewne Ty.

Thrashol napisał/a:
Z tego się czerpie największą wiedzę o tej muzie. A tutaj widzę że jakieś dzieci wikipedii się wypowiadają, bo jak inaczej nazwać kogoś, kto nie potrafi napisać czym jest thrash metal, tylko wstawia cytat ?

Leniem?

Thrashol, z Twojego posta można wiele się dowiedzieć, ale zamiast siać przekleństwa, obrażać innych itd. wypowiedziałbyś się w temacie i tyle. Wiesz więcej - to dobrze. Ale nie każdy jest wszechwiedzący i tyle. Zawsze fajnie dowiedzieć się czegoś nowego, ale to, że Tobie się coś nie podoba nie oznacza, że mi nie może się podobać. Możesz napisać więcej, nawet byłoby miło, tylko kuźwa bez przekleństw i obrażania, bo taka rozmowa, to nie rozmowa.

Pasażer napisał/a:

Te prestiżowe magazyny o których mówisz wymieniają w czołówce metalowych gitarzystów np. takiego Kurta Cobaina. Zapewne myślisz o Rolling Stone, nie wiem nawet czy Cobain nie był nad Hammetem. Kwestia gustu, człowieku. Dla mnie Hammet jest nudny, jedzie na jednym i tym samym schemacie, na koncertach wiele pieprzy i tyle. Solówki na MoP dla mnie są dobre i nic więcej.

Thrashol  

Wysłany: 2011-06-10, 21:12   

soulofthefire napisał/a:
Thrashol- nie uważam się za znawczynię trash metalu i masz rację, nie znam pewnie nawet połowy zespołów, które tu wypisałeś. Jednak czy właśnie dlatego nie przysługuje mi prawo do wyrażania własnego zdania? Napisałam tylko, że lubię Metallicę, że jest dla mnie numerem jeden (spośród tych zespołów, KTÓRE ZNAM). Jeśli Cię w ten sposób czymś uraziłam, to wybacz- nie miałam zamiaru zgrywać fanki czegoś, czego do końca nie znam.

Widać choćby po tym, jak to piszesz. Wiesz co znaczy trash, a co znaczy thrash ?
Wydawało mi się, że teraz młodzież dobrze zna inglisz.
Autor pytał się o ulubione zespoły spośród zespołów thrash metal, a nie z tych, które się zna.

Odpowiedz do tematu