• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Mapi 

Wysłany: 2013-01-31, 10:44   Ulubione z gotyku?

moze gotyk ? lubie nightwisha, within temptation, tristanie, a może czegos jeszcze innego sluchacie/znacie z tego gatunku?

Mortek  

Wysłany: 2013-04-17, 13:54   

Tristania jest fajna a przynajmniej kilak kawałków.
The 69 eyes - nie mam pojęcia skąd taki pomysł na nazwę zespołu :P
Closterkeller fajny jest. :) Nie siedzę w gotyku specjalnie.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-04-18, 21:51   

Gotyk-metal to uj nie metal.

Kiedy słyszę "gotyk" w odniesieniu do muzyki, zrazu myślę "Fields of the Nephilim" i "Sisters of Mercy", jako takie raczej nieprzystające do siebie przykłady tego, co można z tym i z tego zrobić.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2013-04-18, 23:34   

Dla mnie taki najprawdziwszy, "tru" gotyk to rzeczy bardziej w stylu Lacrimosy, Sopor Aeternus czy choćby rodzimego Closterkellera niż Nightwisha czy Tristanii. Metal gotycki w środowisku gotów/ludzi powiązanych z gotykiem wbrew pozorom wcale nie jest zwykle gatunkiem dominującym, przynajmniej na tyle, na ile ja miałam z owym środowiskiem do czynienia.

Mapi napisał/a:
z tego gatunku

Gotyk nie jest nazwą gatunku tylko określeniem pewnego określonego stylu. Osobiście nie przepadam zresztą za stosowaniem tej nazwy bo raz, że jej znaczenie zostało w popularnym kontekście cokolwiek wypaczone i narosło wokół niego mnóstwo stereotypów a dwa, że do tego, czego zwykle słuchają ludzie powiązani z (sub)kulturą szerszy termin Dark Independent jakoś tak lepiej pasuje.

No a DI to już cała paleta mroczno-dziwnej muzyki, wiele osób nie mających z nią do tej pory styczności zdziwiłoby się zapewne mocno jak bardzo jest ona różnorodna. Rock i metal gotycki (symfoniczny), industrial, darkwave, dark ambient, rozmaite folkowe/medievalowe wpływy, inspiracje muzyką klasyczną czy wreszcie na wskroś elektroniczne EBM i dark electro [zapomniałam jeszcze o synth/future popie]. Słuchając takiego na przykład Covenanta czy VNV Nation niewiele osób zapewne skojarzyłoby je ze Sceną, sama zresztą słuchając muzyki powszechnie uznawanej za gotycką niejednokrotnie byłam zaskoczona, że "to" właśnie tak brzmi [tu głównie Blutengel się kłania, któren jest po większej części ni mniej, ni więcej tylko muzyką dyskotekową bez mała] :oczami: No i jest wreszcie staroszkolny, "macierzysty" gotyk w rodzaju wspomnianych przez Smarka The Sisters of Mercy, Siouxsie and the Banshees czy Bauhausa.

Na temat ulubionych/w ogóle słuchanych zespołów "gotyckich" zaś nie będę się rozwodzić, kto ciekaw może odwiedzić mój profil na laście, jako że DI stanowi lwią część słuchanej przeze mnie muzyki. Dziękuję, dobranoc, to wszystko na dziś.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2013-04-19, 13:22   

Wszelakie Nightwishe i inne tego typu piehdy to piehdy nie gotyk. Trve epix gotyk to Sistersy i Clan of Xymox, period. I Closterkeller dawny, tak z naszych rejonów.

Odpowiedz do tematu