• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-07-01, 10:25   Eldo

uełkam ewrybady!

Eldo, tj. Eldoka, L do K, czyli Leszek Kaźmierczak w cywilu, swego czasu w Grammatiku, a od dobrych już lat działa solowo. siedem lat temu przytrafiła mu się "Eternia", mesjański diss na polski przemysł muzyczny, i coś mi się wydaje, że jest to wciąż leszkowy masterpiece, a równocześnie także jego przekleństwo, niestety, gdyż pod koniec czerwca wyszła nowa płyta jego i jest to kolejny materiał, na który patrzy się przez pryzmat właśnie "Eternii"; ciężko Lechowi wypracować następny kamień milowy będący in spe wyznacznikiem dalszej drogi, na jakiej chcieliby widzieć Eldokę psychofani.

a wy? jaracie się? też uważacie, że Leszek znad miasta i dachów z Eternii to ciekawszy Eldo niż ten, który wyszedł na osiedle w 27 i teraz rozbija się po całym mieście jako Uszatek w Zapiskach?

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-07-01, 14:04   

kiedyś, kiedy jeszcze o tyle o ile jarałam się 'mądrym' rapem typu Fisz, słyszałam kilka kawałków. "chodź ze mną" i jakieś ze dwa inne których nie potrafię teraz określić.
jest "wporzo zią", nie to, co jakieśtam Peje i inne idiotyzmy.

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-07-01, 21:55   

Myślę, że Eldo jest jednym z niewielu raperów, którzy gadają z przekazem. Np. Granice, Twarze. Po tych kawałkach stwierdzam, że z niego spoko zią . Jak słyszę jakiegoś Peję, Firmę, Tede, to mam dość.
Pa tatatatatataj...
www: http://www.czyscimykostke.pl/

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2010-07-01, 23:35   

Eldo super raper, nic dodać, nic ująć. Nie jarają mnie krzyki Peji.

Invincible  

Tytuł: *pisk wuwuzeli*

Wysłany: 2010-07-02, 22:13   

Rap z prawdziwym i głębokim przekazem. Nie jakiś szajs typu Firma, Peja czy Tede. Uwielbiam Nie pytaj o nią, Granice i Twarze.

ZielonaOla  

Wysłany: 2010-07-03, 04:47   

Ah a kawalek Peji "zbyt duzo bolu" czy "za ten kesz" Firmy nie maja przekazu prawdziwego? No przepraszam.. Albo patrzysz stereotypowo i ngdy nie slyszales Peji czy Firmy ( nie takie w stylu "Reprezetnuje JP", a np. kawalki Za ten Kesz czy Chcesz Tego) albo masz wypaczone rozumienie tekstow.

Wracajac do tematu. Nowa plyta miazga, jak kazda. Szkoda tylko, ze Leszek nie zrobil niczego nowego jak zapowiadal na facebooku. B. podoba mi sie tekst do "Pozycz mi pluca" - po prostu genialny! Jaram sie tez kawalkiem "Dlaczego siedzisz do polnocy". Ale mimo wszystko Leszkowa Eternia bardziej przypada mi do gustu :) . Czekam na kolejna plyte i kolejny genialny rap z jego strony. Mam nadzieje, ze czyms zaskoszy.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-07-03, 11:06   

Nie lubię się wypowiadać na temat raperów, zwłaszcza tych, których twórczość ma dla mnie niemałe znaczenie - i tak jest z nim właśnie. Słucham go namiętnie od Świateł miasta, jedynie '27' mi nie przypadło za bardzo do gustu, pomijając kilka utworów, w tym 'I'm in love', który jest jednym z moich ulubionych jego utworów..
Faktycznie, nic dziwnego w tym, że ciężko mu się wybić spod Eternii, która była miazgą, album to po prostu klasyka, ale nic nie zmienia faktu, że w polskim hip hopie Eldo stoi na górnej półce.

m. gallery

http://uniquesofa.pl/informacje/

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2010-07-03, 11:24   

Ale większość utworów Peji i Firmy to są właśnie typu JP, dlatego tak się mówi, ogólnie.

ZielonaOla  

Wysłany: 2010-07-11, 18:54   

Byccagio napisał/a:
Ale większość utworów Peji i Firmy to są właśnie typu JP, dlatego tak się mówi, ogólnie.

http://www.teksty.org/Peja
Poczytaj wszystkie teksty, wiekszosc o biedzie nie o JP i tych sprawach.
a co do Firmy sie zgodze. Choc zapowiadaja zerwac z wizerunkiem, choc nie podoba sie ich lysolom fanom w bluzach JP.

Btw. Kawalek kieliszki jest ciekawy bardzo. ;)

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2010-07-12, 14:01   
   Polecający: Google

Nowy Eldo jakoś do mnie po pierwszym odsłuchu nie przemawia.
Płyta "Nie pytaj o nią" jak na razie zaliczana do najlepszych.

marasenha 

Wysłany: 2010-07-13, 11:04   

Mi Eldo nie podchodzi za bardzo, myślę, że Peja w dissie na Pariasów miał sporo racji. Ogólnie to 90% rapu w Polsce mnie nie interesuje, słucham amerykańskiego rapu z dawnych lat. Chciałbym, żeby wróciły czasy kiedy eazy, 2pac, BIG, bonethugs nagrywali lepsze kawałki niż większość polskich obecnych.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-07-21, 22:47   

Pawcio766 napisał/a:
10. Nigdy, zawsze, na pewno
11. Kieliszki
12. Powinnaś?
te kawałki miałam okazję słyszeć i nie powiem, żeby jakieś były tragiczne. to ten typ hh, który jestem w stanie znieść. od biedy. ( :

dAAAz  

Tytuł: e - RAP - e

Wysłany: 2010-08-27, 12:42   

heh każdy raper był albo jest dobry, z tych co są bardzo znani np. peja był dobry do 2002 roku, aż się nie sprzedał jak ***** ;) eldo trzyma poziom jak na solówkach, jak w grammatiku ;] pozdro :/

my religion is love,

Szinu  

Tytuł: Fuck yeah?:<

Wysłany: 2010-09-04, 08:17   

eLdoKa jest wg. mnie uznawany jako poetę, przekaz tekstu jest dojrzały. Jego teksty czasem dobijają.
- "Podaj pilota"
"Nie pytaj mnie o nią"
"Jam"
"Ja"
"Powinnaś" i wszystkie następne dla mnie są prawdziwym, dobrym, polskim rapem. Fenomen, PFK, Grammatik to był przełom naszego rapu. Nie to co teraz z firmą i tymi podobnymi z JP...

Zadajcie sobie pytanie, dzieci JP, co by było bez policji? Przyszedł, by pierwszy lepszy psychopata zgwałcił twoją siostrę lub matkę, ojcu oderwał głowę, a ciebie pociachał nożem.
Policja jest dobra, a to co dobre nie jest złe. Więc "po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni?".

Loona  

Wysłany: 2010-12-23, 15:06   

Jak dla mnie Eldo to najlepszy raper na polskiej scenie. Mistrz.

Odpowiedz do tematu