• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

nina_mucha  

Tytuł: ...

Wysłany: 2011-02-27, 21:08   GrubSon- coś więcej niż muzyka!!! NOWA PŁYTA

[ Dodano: 2011-02-27, 21:13 ]
Nigdy nie podejrzewałam, że słuchanie rapu może sprawić taką przyjemność... Najbardziej mnie urzekły teksty niektórych kawałków. tj.np. "naprawimy to", "szczery", czy "właściwy kurs" GrubSon zna się na rzeczy!!
Szacunek..

Draciel  

Tytuł: fuck guevarra

Wysłany: 2011-02-28, 17:29   

Cześć.
Być może jestem ograniczony w kwestii muzyki, ale nijak podchodzi mi wszelki rap, czy hip hop, no może Eminem, ale to wyjątek. Grubson dla mnie ma za bardzo wulgarne teksty. Nie w sensie przeklinania, ale ogółem je biorąc. Co, kto lubi.
Ale w moim mieście grał ostatnio, albo ma grać ; )

nina_mucha  

Wysłany: 2011-02-28, 22:14   

hmm.. rozumiem co kto lubi. JA osobiście nigdy wcześniej nie słuchałam rapu. a teraz jak usłyszałam jego nowy album to... szok. Zmieniłam zdanie. Szczerze, to nie lubie wulgarnego rapu. Moim zdaniem Grubson nie jest wulgarny. Jak słuchałam innych wykonawców to aż uszy bolały od wulgaryzmów... A Grubson? Czasami tylko.. NAwet momentami to pasuje...

Draciel-< polecam "naprawimy to" może Ci się spodoba, jak wsłuchasz się w tekst :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-02-28, 22:31 ]
http://www.youtube.com/watch?v=jc6wYtZM4sI

nuta refleksji. GrubSon<<mistrz
Ostatnio zmieniony przez nina_mucha 2011-02-28, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  

Draciel  

Tytuł: fuck guevarra

Wysłany: 2011-03-01, 16:12   

Hm, w sumie wysłuchać tej piosenki można, a nawet .. nie, nie ważne. Refleksja, racja. Ale nie każdy potrafi się wsłuchać w rap, hip hop, by wyczuć i ujrzeć tą refleksję ; )

nina_mucha  

Wysłany: 2011-03-01, 17:02   

No tak. Szkoda tylko, że nie wszyscy potrafią dostrzec przesłania w tekstach GrubSona, ale mimo to szanuje ludzi, którzy mają swoje zdanie.. =) Przesłanie to jedno, a jeszcze jak dochodzi do tego odpowiedni klimat, muzyka.. eh..

Można wpaść w zwieche na cały dzień he he..

[ Dodano: 2011-03-18, 13:30 ]
Przesyłam link z świetnym wywiadem GrubSona.. luźna atmosfera, luźne pytania, spontan totalny.. Jak widać GrubSon jest otwarty na ludzi.. Miłego oglądania :
http://www.youtube.com/watch?v=cr1AmEjvAO4
Ostatnio zmieniony przez nina_mucha 2011-03-18, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  

Matanjah  

Wysłany: 2011-04-18, 20:25   

Kozacka płyta to fakt, sam nabyłem ;) ) Jednak co do tego czy jest to taki czysty rap można by polemizować. GrubSon tworzy muzykę na pograniczu rapu, a takiego hmm reggaeo-raggo-dancehallu? W sumie jak to sam śpiewa w jednej z piosenek, że wszyscy się kłócą czy to rap czy reggae, a przecież to nie jest aż tak ważne, tylko czy muza wpada w ucho i jest w miarę sensowna :D Nina mówisz, że nigdy nie podejrzewałaś, że słuchanie rapu może sprawić tyle przyjemności. A jednak widzisz ;) To pewnie dlatego, że rap kojarzy się ludziom najczęściej tylko z przestępcami, spoconymi murzynami i ćpunami. Rap to też naprawdę ciekawa muzyka i polecam ci posłuchać jeszcze innych wykonawców, choćby polskich (chociaż murzyni są najlepsi, bo potrafią stworzyć piosenkę o wszystkim i to jeszcze zajebistą piosenkę). Łap tutaj jedną z nutek, nie wiem może znasz:
http://www.youtube.com/watch?v=BxzAG2XGLFw

nina_mucha  

Wysłany: 2011-04-18, 22:24   Matanjah

pewnie,że znam.. Świetny kawałek. Teraz mam trochę większe rozeznanie w rapie, bo trochę tego przesłuchałam i też doszłam do wniosku, że GrubSona kawałki nie są do końca czystym rapem..Ale jakie to ma znaczenie. Jest świetny i już. :) Za to Diox i jego nowa płytka, która dzisiaj wyszła i którą nabyłam - mistrzowska.. :) Polecam. Zwłaszcza 11 track 'wątpię 2'.. posłuchaj, może Ci się spodoba.
Ps. i jeszcze to..
http://www.youtube.com/watch?v=ZveQ4gBpj_k
Pozdrawiam

Matanjah  

Wysłany: 2011-04-19, 16:35   

Noo, elegancja ;) Ja tam osobiście też nie jestem jakimś wielkim koneserem rapu, ale właśnie ostatnio zacząłem trochę więcej słuchać. Szczególnie lubię takie murzyńskie klimaty, coś pięknego. :D

nina_mucha  

Wysłany: 2011-04-25, 18:42   

Ja tam nie przepadam za murzynami.. Polski rap lepiej wchodzi :) Chociaż na płytce HiFi Bandy z Returnersami, w jednym z kawałków El Da Sensei świetnie rapuje i fajnie się to komponuje z resztą.. No, ale co kto lubi =)... Przesyłam linka do tej piosenki, to sobie posłuchaj (Matanjah):http://www.youtube.com/watch?v=ovkMpDuyZPg
Pozdr.

JestemZła  

Wysłany: 2011-04-26, 18:06   

akuratnie za Grubsonem nie przepadam, przesłuchałam tylko "naprawimy to" bo sie wszyscy zachwycali. ale i tak mnie nie ruszył.

nina_mucha  

Wysłany: 2011-04-26, 22:02   

co kto lubi.. jednych rusza drugich nie. Ten temat został założony właśnie dla ludzi, którzy to czują. Ja się cały czas jaram Grubsonem i myślę, ze nie ja sama;D... Wolny kraj :)

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2011-06-08, 22:59   

Ja się jaram do tej pory. Kozacki album, najlepszy chyba od wielu lat w Polsce.

szóstyzmysł 

Wysłany: 2011-06-16, 17:02   

Uwielbiam Grubsona od dłuższego czasu. A jeśli chodzi o płytę- świetna. W sumie są takie dni, kiedy potrafię słuchać go godzinami ; D
Ostatnio zmieniony przez szóstyzmysł 2011-06-16, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

affu  

Wysłany: 2011-06-28, 14:23   

Płyta jak dla mnie bardzo dobra, jednak wole pierwszą. Ulubione kawałki to Iloraz inteligencji i będąc sobą.

Nasir  

Tytuł: #1 jebaka

Wysłany: 2011-06-28, 18:17   

"Wkręcasz się do każdej ekipy, jak ty TereFere dziewczyno nawet nie masz cipy". Nie pojmę nigdy jakim burakiem, konowałem, pederastą i Bóg wie czym jeszcze trzeba być żeby nagrać diss, którego fragment pozwoliłem sobie przytoczyć. Każdy kto słucha Grubsona jest dla mnie, albo głąbem, albo jest co najwyżej średnio rozgarnięty. Nie doszukałem się niczego pionierskiego w zadnym z jego tekstów, na żadnym z jego albumów, wciąż powtarzane farmazony, które każdy z nas słyszał. Wokal miałki, podkłady również. Gwiazda sezonowa, niczym Jamal. Te wszystkie gwiazdy reggetonowe, reggowe, muffinowe i ogółem wszelakie pochodne reggae nowadays to siańsko kompletne, dziękuję, skończyłem.

Dobra, może to i jest hip-hop, tak czy owak szału nie ma, jest moda raczej na takie gówno. Jaki te wypociny mają polot do klasycznego hip-hopu z lat 90? Jaki polot mają w ogóle do rocka czy punku z lat 90? Brak słów.
-Z Wieśko?! Do kiśla?!
Ostatnio zmieniony przez Nasir 2011-06-28, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu