• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 18:08

Czy lubisz hip hop ?
tak, bardzo
62%
 62%  [ 55 ]
nie , nie bardzo
32%
 32%  [ 29 ]
a co to jest ?
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 88
Wszystkich Głosów: 88

Autor Wiadomość

Lola  

Wysłany: 2006-08-30, 22:01   Hip Hop
   Polecający: religia tv

Czyli co sądzicie o hh , rapowaniu , bitach, grafitti i co tam jeszcze jest w tej kulturze( nie wiem bo sie nie znam , zakładam co by nie było ot w innych tematach) . Pisać!

Curtis17  

Wysłany: 2006-08-30, 22:09   

Hehehehe kultura Hip-Hopowa rządzi graffiti jest zajebiste rap oczywiście też fani Hip-Hopu lączcie się :cwaniak:

lolinka napisał/a:
szta jak napisał szatan to jedno wielkie komercyjne gówno ;] dziękuje .

Mylisz się moja lolinko jeśli 2Pac i notorius Nas i inni to komercha to żal mi ciebie

Lola  

Wysłany: 2006-08-30, 22:49   

Ogolnie uważam hh za komercyjny , szczegolnie dzisiejszy , ten puszczany w MTV typu 50 Cent , itd . Starych wyjadaczy stylu sie nie czepiam , niektórzy byli wporządku, choc to nie moja muzyka.

Tak naprawde to w kazdym gatunku jest troche kmercji , bo inaczej nie miałby kto napędzac tych wszystkich programów tv, stacji radiowych i całej machiny showbizu ;]

i jesli Ty tego nie widzisz to mi Cie żal ;-)

Curtis17  

Wysłany: 2006-08-31, 12:34   

lolinka napisał/a:
typu 50 Cent

Słyszałaś album GRODT jest to jeden z najlepszych albumów a wszyscy go krytykują że masakra była słaba

Zbieracz Puszek  

Wysłany: 2006-08-31, 17:57   

Przydałoby się jeszcze "Niektóre składy" :P Ja kilku kapel mogę posłuchać. Nie mam pojęcia, czym się różni rap od hip-hopu, więc wszystko wrzucę do jednego worka i proszę o niedopieprzanie się, bo się na tej muzyce po prostu nie znam. So, lubię Swollen Members. Nasłuchałem się ich piosenek w filmach snowboardowych i któryś z ich utworów wpadł mi w ucho. I tak się zaczęło ;) Ulubiony utwór: "Act On It". Kiedyś kumpel podrzucił mi Cypress Hill, które też polubiłem. Ostatnio słucham, ale tylko jednego utworu, kapeli Gang Starr, mianowicie "Full Clip". Reszty nie znam, ale to całkiem mi się podoba. Tyle.
The unseen movie of this life.

jusia_like  

Wysłany: 2006-08-31, 18:10   
   Polecający: Google

HaHaczyki....
Dresiki.....
Osobiscie mam w domku ku swojemu nieszczęsciu brata który tego słuchał i sie cieszył dopóki nie przerzucił się na reagge(nie ma to jak miec siostre ktora dreczy) :) i z tego co pamietam jak tego sluchal to zycie bylo ogolnie do dupy wszystko szare dziewczyny to byly panienki. 0 milosci 0 przyjazni 0 wartosci.
Tak wlasnie mysle o hh ale nie o kazdym zespole czy jak sie to zowie skladzie. Niewiem jak mozna sluchac gosci ktory spiewa "suczki " :zdziwko: sorry boy
Co innego bo jesli mi cos wpadnie do ucha to oki ale nie znosz gosci ktorzy spiewaja glownie i tylko i wylacznie o tym jak bardzo im w zyciu nie wyszlo, jak wszyscy ich przesladuja, jak laski na nich leca i jak to fajnie bic i olewac prawo.

Sorryy ziooooooom ale co w tym ciekawego ?? nie lepiej posluchac czegos innego??

sylwu$  

Wysłany: 2006-08-31, 19:01   
   Polecający: google xD

Grafitti to sztuka, więc niekarcę a wręcz lubię....
Niektóre a nawet większość tekstów nie jest zła, ale rap... :kwasny: Także raczej nie :)

yakuza  

Wysłany: 2006-08-31, 19:28   

HIP-HOP dawniejszy był spoko a teras to poprostu Disco-Polo z rymami i nic pozatym.
:P

Curtis17  

Wysłany: 2006-08-31, 20:03   

yakuza napisał/a:
IP-HOP dawniejszy był spoko a teras to poprostu Disco-Polo z rymami i nic pozatym.

2Pac z Notoriusem wymiatają u nas rządzi oczywiście K44

Lola  

Wysłany: 2006-09-01, 21:33   

Curtis17 napisał/a:
2Pac z Notoriusem wymiatają u nas rządzi oczywiście K44

ja sie nie chce czepiać , ale widze ze tylko tyle potrafisz napisac ;] Znasz pare zespołow , jestes slepo w nich zapatrzony i nie dostrzegasz innych rzeczy. Ja bardzo chętnie dowiem sie czegos o hh, rapie , kulturze od osob w to mocno zamieszanych jesli tak mozna okreslic, a takie pieprzenie trzy po trzy " słuchajcie rapu!!!!!!!! rap jest zajefajny!!!! "ktoś tam" rllzzzz!!!!!!!" to wiecie .. hmmm ... nie widze tutaj zbytniego zaangazowania w samą muzykę, tylko ogolne podniecenie , podjaranie sie danym wykonawcą. Tacy nibyto hiphopowcy, ziomale, ubrani w spodnie worki, bluze everlasta , buty do deski i szpaaaan . Super, ekstra , a gdzie muzyka ? To samo sie tyczy metalowców , gdzie jeden z drugim załozy pieszczocha na łape i myśli ze jest metalem ;] I to samo sie tyczy skejtów (" bo mama mi kupiła deske") ;] itd itp
A tak naprawde przynaleznosc do jakiejs subkultury rodzis ie w głowie a nie w ubiorze. A głównym nurtem , droga przwodnią subkultur jest muzyka. Od niej wszystko praktycznie wychodzi. Więc nie zapominajmy o tym. Więc ja bardzo licze na kilka słów na temat tego hh od osob zaangazowanych. Czy czepianie sie policji to macie wpisane w geny ? Ciekawi mnie to bardzo czemu CHWDP to najpopularniejszy skrót używany w Polsce. A jeszcze ciekawsze , często pisany z błędem ortograficznym ... czego nie bede komentowac ;p

Curtis17  

Wysłany: 2006-09-02, 16:31   

Ale sama pisząc że dzisiaj sama komercha w rapie dowodzi że sama nic o tym nie wiesz :zdegustowany:

włącz, zobacz, posłuchaj, zastanów się...

Rap to nie muzyką którą słuchasz raz i odstawiasz do lamusa często przekaz jest głęboko ukryty ta muzyka zmusza człowieka do zastanowienia się także nadsamym sobą jeśli tego niedostrzegasz to albo nie chcesz tego dostrzec albo brak ci inteligencji...

szatan  

Wysłany: 2006-09-02, 17:05   

Curtis17 napisał/a:
Ale sama pisząc że dzisiaj sama komercha w rapie dowodzi że sama nic o tym nie wiesz :zdegustowany:
Rap to nie muzyką którą słuchasz raz i odstawiasz do lamusa często przekaz jest głęboko ukryty ta muzyka zmusza człowieka do zastanowienia się także nadsamym sobą jeśli tego niedostrzegasz to albo nie chcesz tego dostrzec albo brak ci inteligencji...

Potrojne powtorzenie, tego jeszcvze nie bylo. Mnie juz w podstawowce uczyli, ze w tym samym zdaniu nie powinno byc dwoch identycznych slow, ale widac twoja inteligencja - dzieki ktorej mozesz zrozumiec przekaz tworcow rapu nastawiona jest na inny tok myslenia. Taki dekadent z ciebie troche hehehehe...

Co do komercyjnosci "muzyki" rapowej. Jezeli jakis tam wymieniony przez ciebie snup dog, czy inny tupak utrzymuja sie z tworzenia hip hopu i jest to ich glowne zrodlo dochodow, to chyba zalezy im na tym, aby nagrac album ktory kupi jak najwiecej ludzi. A co za tym idzie zatracenia czesci idealow na rzecz wiekszej ilosci pieniedzy i polepszenia standardow zycia.

A własnie... rozmawialem z wujkiem dobra rada i przekazal mi wskazowke dla ciebie oto ona:
"hip hop smierdzi a Metal jest zajebisty, potnij sie i czcij Szatana"

Curtis17  

Wysłany: 2006-09-02, 19:57   

szatan napisał/a:
hip hop smierdzi a Metal jest zajebisty, potnij sie i czcij Szatana

Dzsiaj na www.wp.pl można przeczytać że już milion polaków leczy się u psychiatry nie wierzyłem w to ale gdy czytam to co piszesz to widzę że bezpodstawnie nie wierze w info wirtualnej polski

szatan  

Wysłany: 2006-09-02, 21:09   

Nie bede juz z toba dyskutowal curtis, jak troche podrosniesz i zmadrzejesz zglos sie do mnie, wtedy bedziemy mogli porozmawiac.

Lola  

Wysłany: 2006-09-02, 23:45   

Curtis17 napisał/a:
Rap to nie muzyką którą słuchasz raz i odstawiasz do lamusa często przekaz jest głęboko ukryty

chyba zbyt głęboko ...

Curtis17 napisał/a:
jeśli tego niedostrzegasz to albo nie chcesz tego dostrzec albo brak ci inteligencji...

tak , zdecydowanie brak mi inteligencji ;-)

Człowieku , skoro napisałam ze nic o tym nie wiem to po cholere powielasz moje słowa ? Myslałam ze sie cos od Ciebie dowiem , no ale jak widac , myliłam sie . Równie dobrze ja moge napisac ze metal ma ukryty głęboki przekaz i zmusza do refleksji ;] Jesli tego nie widzisz to albo nie chcesz albo brak Ci inteligencji ... proste ;-)

Odpowiedz do tematu