• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-22, 18:34
Autor Wiadomość

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2008-02-17, 18:10   Waglewski, Fisz, Emade - 'Męska muzyka'
   Polecający: Google

Cytat:
Waglewski, Fisz, Emade - "Męska muzyka"

Od lat zadawano sobie pytanie, jak będzie brzmiał (o ile kiedyś powstanie) wspólny album twórców Tworzywa Sztucznego - Fisza i Emade, oraz ich ojca - Wojciecha Waglewskiego. Dywagacje znalazły w końcu swój szczęśliwy finał. Finał, który na pewno zaskoczył, ale w żadnym wypadku nie zawiódł.

Album nie rozczaruje miłośników świetnych tekstów. Pan Wojciech swym odrobinę zmęczonym, smutnym, ale wciąż niezwykle ekspresyjnym głosem, przemyca na płytę dojrzałość, nutę refleksji i bagaż doświadczeń. Nie moralizuje, nie nawraca, jest za to świetnym narratorem życiowych treści. Dosadnie, wprost, bez ozdobników. Fisz, który w wielu momentach... śpiewa (!), a nie rapuje, jest o wiele bardziej otwarty na zabawę słowami. W jego historiach możemy doszukać się drugiego dna, wyłapać wiele ciekawych wniosków, metafor. Z dala od banału, grafomanii i z właściwą sobie błyskotliwością.

Fani bogatej i pełnej różnorodnych wpływów muzyki także będą usatysfakcjonowani. Emade swoim wyczuciem zamienił produkcję "Męskiej muzyki" w magiczną szafę grającą. Co rusz wypadają z niej brzmieniowe drobiazgi, a to trochę bluesa, a to nienachalna elektronika, a to wręcz punkowa energia. Wszystko spojone klamrą mocnego, męskiego rockowego grania - zdecydowanego, płynącego jak trzeba, świetnie skomponowanego i zaaranżowanego.

Wspólna płyta trzech panów z muzycznej rodziny Waglewskich to coś, na co wygłodniali sympatycy oryginalnej, polskiej muzyki czekali od lat. Efektowna, ale nie efekciarska, szczera, ale nie ckliwa, prosta, ale nie prostacka - taka jest "Męska muzyka".

no i wkoncu wspolna plyta, jakie wrazenia ? zawiedliscie sie a moze urzekła was czymś czego nie bylo w muzyce fisza czy emade ?
Ja po pierwszym przesluchaniu a raczej juz po wlaczeniu pierwszego utworu zajechalo mi starsznie jakims country i troche mnie odrzucilo, szczerze mowiac nie urzekła mnie od samego poczatku jak to jarałam sie innymi krażkami waglewskich, ale sluchajac do konca, jednak coś jest w tej płycie, jest całkiem inna niż np single fisza, do których przywyklam. Może przesłanie bedzie zupelnie inne na koncercie i po tym do mnie jakoś trafi : ) bo jestem pewna ze z koncertu wyjde zadowolona [ http://www.forumnasze.net...wski-vt9879.htm ]

sis  

Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-02-17, 20:05   

Hmm... Przesłuchałam i... podoba mi się ^^ Brzmieniowo płyta - jak mi się wydaje - zbliża się bardziej do klimatu Voo Voo, niż Fisza i Emade, chociaż ich wkład również jest słyszalny. Nawet to country, w "Badmintonie" zwłaszcza, nie przeszkadza. I do tego dobre teksty, których zresztą można się było spodziewać, znając wcześniejsze dokonania panów Waglewskich. Całość bardzo na plus.

A koncertu zazdroszczę ;]

grlało, matulu

bro  

Wysłany: 2008-02-18, 10:04   

Najnudniejsza płyta jaką ostatnio słyszałem, do tego zrozumiałem dlaczego w Eskulapie zrobili miejsca siedzące na koncert. Jestem na nie

tedwa  

Wysłany: 2008-02-20, 12:26   

Porażka, jeden to lubi....drugi to umie....
Nie ufaj podróbkom!

przeterminowana  

Wysłany: 2008-02-23, 12:51   

Szczerze jakoś nie jestem zainteresowana tą płytą, próbują chyba zrobić jakieś niepotrzebne show... tylko po co?
Spocząć na chwilę i znów szczęście nieść.
Wiedzieć, że żyję - cieszyć się.

Hegemon 

Wysłany: 2008-03-23, 00:38   

Nedzne to oj nedzne. Po co w ogole robic takie rzeczy?

sis  

Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-03-24, 01:22   

Hegemon napisał/a:
Po co w ogole robic takie rzeczy?
Ponieważ obok tych, którzy uważają, że to nędzne, zapewne znajdą się i tacy, którym się to spodoba, więc może dla nich?

grlało, matulu

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-04-05, 11:51   

Ostatnio w radiowej trójce był koncert wspominanych tu panów. Nie przeszkadza mi, ale i nie poraża ich muzyka. Czyli zostaję obojętna, a to gorzej niż lepiej ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Fenoloftaleina 

Tytuł: cukrowa ćpunka

Wysłany: 2010-04-24, 10:37   

Jak dla mnie jest to jedna z najciekawszych albumów. Bardzo cenię sobie twórczość i Fisza/Emade'a i Voo Voo, a połączenie niesamowitego klimatu Waglewskiego ze świeżością chłopaków dało świetny efekt.
Nie spodziewałam się wiele po tej płycie - bałam się różnicy interesów, a jednak się udała.
Everytime it goes down
Everytime he comes down
Everytime we fall down
He dances all over me

Loona  

Wysłany: 2011-07-10, 23:00   

Też miałam pewne obawy, że różnice będą zbyt duże, ale bardzo miłe zaskoczenie ;]

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2011-07-10, 23:56   
   Polecający: google

trzech muszkieterów rżnął na drzazgi !!! :padam:

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

porannarosa  

Wysłany: 2013-05-23, 21:04   

podoba mi się dziub pingwina i muzyk to wojownik. ;)

Roksanka16  

Wysłany: 2013-05-24, 20:39   

Fisz daje rade, muza naprawde na wysokim poziomie

Odpowiedz do tematu