• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 18:39
Autor Wiadomość

saferłel  

Wysłany: 2006-10-04, 14:52   Enigma
   Polecający: Dzięki sobie :)

Enigma powstała w 1990 roku. Została stworzona przez Rumuńskiego muzyka Michaela Cretu, który zaangażował w ten projekt mnóstwo ludzi min. swoją żonę Sandre (znaną z dyskotekowych utworów Maria Magdalena czy Everlasting Love, tu jednak zupełnie zmieniona)
Styl New Age, Elektronika, Chorały Gregoriańskie, Muzyka Etniczna/Rock - to wszystko składa się na Enigmę.
Album MCMXC a.d z 1990 okazał się wielką nowością w świecie muzyki i ukazał nowe trendy takie jak właśnie mieszanie elektroniki z szeptami, gitarą i chorałami.
Singiel Sadeness Part 1 zna chyba każdy, który ma w domu radio.
Nie będe się zbytnio rozpisywać więc powiem krótko że po debiucie Enigma wydała do tej pory jeszcze 5 płyt (najnowsza sprzed kilkunastu dni A Posteriori) w tym wielkie dzieła jak Le Roi Est Mort...czy The Cros Of Changes ze słynnym utworem Return To Innoceace - też lektura obowiązkowa. Ostatnio Enigma podążyła w mroczniejsze klimaty elektronicznej muzyki i w jej piosenkach pojawia się coraz więcej różnorodnych sampli i dziwnych motywów (śpiewanych czy granych).
Enigma jest jedyna-oryginalna i w przeciwieństwie do takich ,,gwiazd'' jak Britney czy Shakira nie da się jej podrobić, nie ma żadnego konkurenta w szerszym świecie muzycznym.
Album: Fundamnetal
Piosenka: ----------
--------------------------------------
Are you gonna go to the Sodom and Gomorrah show?

Miyako  

Wysłany: 2008-03-23, 12:29   

Jaki jest cel tematu? Nie napisałeś o tym. Mam ocenić, podać która piosenka mi się najbardziej podoba, mam powiedzieć czy niedługo wyjdzie jakaś płyta? -.-
Nie lubię takich niewiadomych.
Mam wrażenie jednak, że moją rolą jest ocena twórcy. Otóż lubię Enigmę. Jest prosta, łatwa i przyjemna. Mogę przy niej odrabiać lekcje, uczyć się, a poza tym miło mi się kojarzy z niektórymi wydarzeniami. :)

charon  

Wysłany: 2008-03-23, 14:03   
   Polecający: Colorblind

Dla mnie Enigma to głównie wspomnienia muzyczne sprzed lat. Kiedyś bardzo dużo ich słuchałem. Teraz sporadycznie.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-11-27, 16:25   

Znam moze ze 2 czy trzy piosenki.... a może to jest jedna? Wszystkie brzmią tak samo. Śmieszny taki zespół.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-11-28, 11:01   

"Mea culpa" - to jedyna piosenka, którą w tej chwili kojarzę tego zespołu. Mam zresztą cichą nadzieję, że to tego zespołu, jeśli nie, niech mnie ktoś oświeci ;-p A utwór łatwy, przyjemny, czasem słucham, jednak ta piosenka to za mało, bym mogła powiedzieć, że lubię ten zespół. Może się w niedalekiej przyszłości zapoznam z twórczością, choć nie wiem, czy w tej chwili chciałabym słuchać coś z tej półki muzycznej w takim właśnie enigmowym zaprezentowaniu.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-11-30, 18:08   

Tak Color, to piosenka Enigmy, ale ta najbardziej znana, którą rozpoznam wszędzie to 'Return To Innocence' http://www.youtube.com/watch?v=9_ALElMLpRA

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-12-05, 16:18   

Rzeczywiście, nawet nie wiedziałam, że znam jako tako jakąś twórczość tego zespołu - "Return To Innocence" bardzo przyjemna, lekka nuta, kiedyś dosyć często zasłuchiwałam się w niej.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Odpowiedz do tematu