• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-23, 12:58
Autor Wiadomość

saferłel  

Wysłany: 2006-09-28, 18:42   Pet Shop Boys
   Polecający: Dzięki sobie :)

Zespół Pet Shop Boys jest moim ulubionym zespołem. Poznałem go 4 lata temu w wieku 10 lat i od tej pory zacząłem go słuchać tak jak i muzyki ogólnie. Duet ten w skład którego wchodzą Neil Tennant i Chris Lowe wykonuje muzykę Elektroniczną/Pop/Dance/DiscoMind/Rock a przedewszystkim Synthpop.
Zespół powstał w 1983 roku. Pierwszym albumem był Please wydany w 1986 roku. Zespół w latach 80 wydał całą masę singlowych hitów: Always On My Mind, Domino Dancing, West End Girls, It's A Sin, It's Alright, Rent, Heart, I Want A Dog, Paninaro, Love Comes, Quickly....i kilka innych..a to tylko lata 80. Początek lat 90 to epogeum formy chłopców. Płyty Behaviour (1990) i Very (1993) pozwoliłu im dostać miano w 1993 roku najlepszego popowego zespołu roku i kolejne hity Being Boring, So Hard, Go West, Can You Forgive Her, One In A Milion, Liberatio....Kolejne albumy Bilingual, Nightlife i Release nie cieszyly się już takim powodzeniem komercyjnym ale nadal były kopalną hitów i świetnych nagrań. Zespół do 2004 roku sprzedał 24 miliony płyt. Jego nową produkcją z tego roku, z maja jest album Fundamental z singlowymi Minimal i I'm With Stupid. Album sprzedał się już w ponad milionowym nakładze...
Kolejnym 3 singlem będzie Numb (16 Października) Uwagę zwraca na albumie kompozycja The Sodom And Gomorrah Show, która jest połączniem Rocka/DiscoMind/Popu i Elektroniki oraz bardzo ironicznego tekstu. Według ekspertyw gdyby utwór wyszedł na singlu miałby duże szansę na nominację do tytułu piosenki popowej roku 2005 lub 2006 w UK.

PSB jest jak już wspomniałem grupą, która produkuje masowo hity jak żadna inna. Z pośród ponad 40 singli aż 38 zajęło miejsce w Top 20 Uk Chart co jest wynikiem nieosiągalnym dla wielu. 1 singiel tylko był na miejscu 24 i to jest najsłabsze miejsce ich w historii (London z 2002 roku nie został wydany w anglii i nie był notowany na Uk Chart.)

Lektura obowiązkowa dal fanów gatunków muzycznych, które wymieniłem!
Album: Fundamnetal
Piosenka: ----------
--------------------------------------
Are you gonna go to the Sodom and Gomorrah show?

Lola  

Wysłany: 2006-09-28, 22:00   
   Polecający: religia tv

kurde , ja tam fanką gatunków który wykonuje PSB nie jestem zbytnio ale pamietam tez swoje początki z muzyką i PSB było na czasie i sie tego słuchało , sama mam w domu płytke Very , akurat zainspirowana tym tematem włączyłam teraz ;p Ogolnie mogłoby sie wydawac ze PSB to kicz i zamierzchłe czasy dinozaurów ale moim zdaniem choc zalatują takim Disco Polo to jednak nie znać ich to grzech ! ja chłopaków szanuje i czasem lubie posłuchac ! A kto nie słuchał ten trąba ;p o!

saferłel  

Wysłany: 2006-09-29, 07:47   

Wszystko się zgadza, tylko ja te rytmy Disco Polo nazywam DiscoMind czyli takie inteligentne Disco przez to że zespół piszę bardzo dobre teksty jak na swój gatunek, są o miłości np. ale nie znajdziemy tam: Kocham cię, ty też kochasz mnie, teraz już zawsze będziemy razem ojejeje :D
To Disco chyba najbardziej właśnie czuć na Ver (A Different Poit Of View, Go West, I Wouldn't Normally Do This Kind OF Thing i One In A Milion)

Artsf  

Wysłany: 2006-09-29, 10:26   

Przypomina mi czasy kawalerskie.
Być może teraz porównuje się ich utwory do Disko Polo , lecz moim zdaniem - to muzyka elektroniczna z elemetami dance.Zespół gra różne kombinacje, mieszając style muzyki elektronicznej z popową, dance oraz disco.O powstaniu grupy zadecydował przypadek - wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe w 1982 roku spotkali się w sklepie elektronicznym.
Dyskografia zespołu:
- 1986 "Please"
- 1986 "Disco" (płyta z remixami)
- 1987 "Actually"
- 1988 "Introspective"
- 1990 "Behaviour"
- 1991 "Discography" (składanka)
- 1993 "Very"
- 1994 "Disco 2" (płyta z remixami)
- 1995 "Alternative" (utwory ze stron B singli - 2 CD)
- 1996 "Bilingual"
- 1999 "Nightlife"
- 2002 "Release"
- 2003 "Disco 3" (płyta z remixami)
- 2003 "PopArt: The Hits" (składanka - 2 CD)
- 2005 "Battleship Potemkin" (soundtrack do filmu pod tym samym tytułem)
- 2005 "Back To Mine" (20 edycja kompilacji przygotowana przez członków zespołu)
- 2006 "Fundamental"
Jeddna ze stron fanów grupy

saferłel  

Wysłany: 2006-09-29, 14:52   

Eh Art mogłeś wrzucić chociażlinki do Polskich stron by może ktoś dołączył :D
Ok ja podam kilka:

oficjalna strona - www.petshopboys.co.uk
forum polskie - http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24244
2 forum polskie - www.psb.mojeforum.net
oficjalne forum - www.petshopboys-forum.com

To takie najważniejsze myślę strony.

[ Dodano: 2006-10-12, 08:01 ]
Oto tracklista jaka będzie grana podczas koncertów światowego World Tour, które zaczeło się 2 dni temu w Kanadzie w Montrealu:

1.God Willing
2.Psychological
3.Left To My Own Devices
4.Suburbia
5.I'm with Stupid
6.Can You Forgive Her?
7.Rent
8.Minimal
9.Shopping
10.Dreaming of the Queen
11.Heart
12.Opportunities (Let's Make Lots Of Money)
13.Integral

Part 2

14.Numb
15.Se A Vida É (Thats The Way Life Is)/Domino dancing
16.Where The Streets Have No Name (I Can't Take My Eyes Off You)
17.Always On My Mind
18.Flamboyant
19.Home and dry
20.West End Girls
21.The Sodom And Gomorrah Show

Encore
22.So hard (Sylvia Mason James and back singers on vocals, Chris on Stage, no Neil)
23.It's a Sin
24.Go west

Księżycowa  

Wysłany: 2011-09-16, 11:52   

Gdy myślę o Pet Shop Boys przychodzi mi na myśl Go west i to, że melodia tej piosenki służy do wyśpiewywania "Polska biało-czerwoni" na meczach. I jednocześnie ciekawostka, że na zachodzie ta piosenka jest pewnego rodzaju hymnem homoseksualistów, o czym spora część kibiców nie ma pojęcia. Hm. Poza tym w twórczości Pet Shop Boys orientuję się bardzo miernie.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-09-16, 23:48   

Pet Shop Boys? E, nie. To nie taka elektronika którą bym szczególnie chciał przytulić de serca. Nie żebym jakoś specjalnie zagłębiał w ich twórczość, ale kilkanaście lat z mocno podobnymi do siebie singlami jednak mnie przekonuje. Takie tam.

Odpowiedz do tematu