• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-23, 15:54
Autor Wiadomość

mictatencuhtli  

Wysłany: 2006-12-18, 16:36   

kicz, ale nie da sie ukryc ze idealnie wpisuje sie w obecnie panujacy klimat..

/ co zreszta widac po obecnosci tego zjawiska w tv../

:wstyd:

www.dredy.info

Manchester/Kraków/Sosnowiec

www: http://www.e-bmwshop.pl/

anula  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-12-18, 18:50   

Niektore utwory b. mi sie podobaja a tak ogolnie to takie male kiczadelko.Ale Tu es Petrus cudowne!!:)

Amerie  

Wysłany: 2006-12-25, 21:05   

Muzyka jest całkiem niczego sobie, ale te teksty i wykonanie i (o zgrozo) teledyski... To naprawdę jest max kicz.

hefalump  

Wysłany: 2006-12-26, 17:24   

Całość(tekst,muzyka,wykonanie itp) jest dla mnie dość koszmarna.Popularność tego artysty świadczy o wyrafinowanym guście muzycznym polaczków :D

Krecik  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-12-27, 20:03   
   Polecający: 'Znaczenie imion' ;)

Podoba mi się :) No cóż tu powiedzieć. "Psałterz wrześniowy" miły uchu. Poszukałam trochę innych dzieł w sieci i np. z Michałem Bajorem "Nie znajdą nas" mi się bardzo spodobało :) Przyjemne, jak ktoś ma ochotę na odrobine klasyki, ale na luźno, to Rubik jest w-sam-raz.
Na dłuższą metę- męczące i nużące. Ale w przerwach i do nauki dobre :D

Aaa, mieszam strasznie :D No lubię Rubika i wsio :]

I ja ci dam "wyrafinowany gust polaczków"... :P

Soleil  

Wysłany: 2007-01-04, 16:15   

Orange napisał/a:
Ale zawdzięczam mu o wiele więcej, gdyż dzięki temu poznałam wspaniały głos Janusza Radka.

I tu się podpisuję. Z potęgą, pięknem i głębokością jego śpiewu. Gdy śpiewa, to... czuć, jakby ten dźwięk wydobywał z samego dna serca, przecudnie śpiewa.

Cytat:
'Zdumienie', 'Oblubieniec', "Psalm z Aniołem Stróżem' to według mnie najpiękniejsze utwory z Tryptyku. Wszystkiego wykonane przez pana Janusza.

Ale czy w ŚG, przynajmniej w oryginale, nie śpiewa tego Janowski? Bo ja mam ŚG z jego wykonaniem Oblubieńca. Mam też wykoananie tego utwory przez Janusza Radka, ale tam podkładem jest głównie fortepian. A u Rubika raczej na fortepian nie ma miejsca. ;)

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Jego muzyka to po prostu wielkie coś. I nie dlatego, że powiązana z klasyką, ale z przemową, jaką ze sobą niesie, szczególnie dla człowieka wierzącego. Znam wielu ludzi, którzy są dobrymi muzykami (szczególnie chodzi mi tutaj o nauczyciela ze szkoły muzycznej, dyrygenta chóru), a uważają samego Piotra Rubika za wielkiego gościa. Bo opisywany przeze mnie nauczyciel dość często sam coś tworzy. A to coś trochę większego, a to improwizacja do jakiegoś utworu, jakie wykonujemy. I pewnie wie, że to wbrew pozorom nie jest takie hop-siup. Duży + dla pana Piotra za to, że pozwolił zaistnieć chórowi, orkiestrze i solistom wśród dzisiejszej muzyki rozrywkowej. Brakowało mi tego. Sama uwielbiam klasykę. Ale to takie przyjemne, bo ma coś wspólnego z tą muzyką wyższej kategorii, jak i z tą typowo rozrywkową. I udowodnił, że te tradycyjne instrumenty idealnie się nadają do tej współczesnej muzyki.

I nadal nie umiem wyjść z podziwu nad słowami Zbigniewa Książka. Piękne. Przepiękne.

Cały TeP i cały PW wręcz uwielbiam. ŚG mniej, ale stamtąd uwielbiam Oblubieńca, czy Drugi list św. Pawła. ;)

stempel napisał/a:
Ciężko czasem odroznić od siebie piosenki.

Doprawdy? Nie zgodzę się z Tobą. ;] Budowana jest różna harmonia, oparta na różnych akordach, różnych interwałach. Np. porównaj ze sobą: Psalm z bukietem konwalii, Psalm zapatrzenia, Tu es Petrus (jako prolog, nie chodzi mi o całą część Tryptyku), Zdumienie, Strumień, Litanię do każdziutkiego na ziemi, Jedenaste, Ten, który zdradził, Miłość to wierność wyborowi i choćby Psalm Apokaliptyczny. I wskaż mi tutaj podobieństwo melodyczne, czy coś. ;)

whynot  

Wysłany: 2007-01-21, 13:10   

a mi się podoba :) chociaż takie słuchanie tego non stop staje się nudne w małych dawkach ok na dłuższą mete nie polecam

freepula  

Wysłany: 2007-02-10, 14:55   

jak dla mnie to Qpa nie wiem czemu pewnie dlatego ze on sam mi sie nie podoba =)

MariJah  

Wysłany: 2007-02-11, 03:48   

jego muzyka. cóż-każdy lubi co innego. ja generalnie nie mam nic przeciwko jeśli mama mnie raz na jakis czas pokatuje ;)
a co do samej osoby Piotra Rubika. miałam okazję go poznać i przebywac z nim jakiś czas. facet ma swój własny idealny świat. tak na pierwszy rzut oka. i to sprawia, ze jest jakiś taki. plastikowy może troszkę. i jakby pojęcia o życiu nie miał.

Katharsis  

Wysłany: 2007-02-11, 16:15   
   Polecający: Lewiatan

http://www.youtube.com/watch?v=3WWwuA6twKI
oz... ten wokal mnie poraza :/ nie moj gatunek :/ nie moglem sluchac tego bez skrzywiania sie....

dziomab4  

Wysłany: 2007-02-11, 16:49   

W sumie rzeczy lubie jego piosenki....Dają czasem dużo do myślenia, ale czasem za dużo w tle jego orkiestry....
You do favors and then rapidly
You just turn around and start asking me about
Things you want back from me..."

marzenka90 

Wysłany: 2007-02-13, 12:20   

Piotr Rubik chciał ukazać muzykę w inny sposób... Bardziej efektowny, stał sie oryginalnym twórcą, ponieważ spróbował czegoś innego, ogromne wrażenie robi klaskający chór. Gdy pierwszy raz usłyszłam jego piosenkę bardzo mnie urzekła. Nie ukrywam, ze do tej pory słucham jego utowrów. Teraz jego piosenki brzmią w każdym radiu, ale wydaje mi sie, że jego sława wkrótce zaniknie. Tak sie dzieje z kazdym wykonawcą. Co do mojego przedmówcy, wydaje mi sie, ze jezeli ktos zobaczy, ze jego utwory podobają się ludziom to automatycznie tworzy ich więcej, bo któż nie skorzysta z takiej szansy. Być sławnym to jest marzenie naprawde wielu osób.

Milaka  

Wysłany: 2007-02-25, 09:02   

Wiecie co, ja myśle że on tych tekstów w cale nie pisze. Oglądałąm ostatnio Szymon Majewski Show i tam nie mówił tak dziwacznie. A jeszcze to on wcale nie musi byc w tym chórze bo on tam praktycznie to nic nie robi :chytry:

Orange  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-02-25, 12:45   
   Polecający: Epuls

Milaka, przeczytaj sobie chociażby mój post jedną stronę wcześniej. Teksty pisze Zbigniew Książek. ;]
I w ogóle jakie chórki? Że niby Rubik tam? Nie czaję.
a droga jest prosta, czy jest kręta droga

http://www.orangeblood.digart.pl
www: http://wstkt.pl

red_dragon  

Wysłany: 2007-02-26, 01:32   
   Polecający: wszechwiedzacy-google

Prawde mówiąc to nawet mi sie podobają jego utwory. Najbardziej podoba mi sie wykorzystanie w nich orkiestry :)

Odpowiedz do tematu