• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-23, 15:54
Autor Wiadomość

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-12-10, 01:01   Piotr Rubik
   Polecający: Google

Co sadzicie o jego tworczosci ? podoba wam sie jego muzyka ? a moze uwazacie ja jak wielu ludzi za kicz ? za "tania podrobke prawdziwej sztuki" ?
Jak dla mnie to muzyka niezla lubie posluchac szczegolnie Psalterz Wrzesniowy przypadl mi do gustu i Psalm Abrahama, w ogole to moglo by byc troche wiecej skrzypiec jak dla mnie bo kocham te dzwieki ... :hyhy:

Lola  

Wysłany: 2006-12-10, 10:41   
   Polecający: religia tv

wg mnie wporządku, moze troche ludzi pozna uroki chórów, potężnych dzwieków orkiestry itd Jedyne co mnie denerwuje to teksty o miłości , ładne no ale ileż tego mozna słuchać ;p NO i ta piosenka co ją puszczają w radio non stop ;]
A w domu mam płytke Rubikon , nie powala mnie ale od czasu do czasu mozna posłuchać.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-12-10, 10:57   

Poszczelona napisał/a:
podoba wam sie jego muzyka ?

Kojarzę chyba tylko jeden utwór, taki z głupawym tekstem "mówią, że to nie jest miłość,nie". To jego?
Jak się nie wsłuchuję w tekst to nawet da się posłuchać :)

Poszczelona napisał/a:
a moze uwazacie ja jak wielu ludzi za kicz ? za "tania podrobke prawdziwej sztuki" ?

Na snobów nie ma co zwracać uwagi
lolinka napisał/a:
wg mnie wporządku, moze troche ludzi pozna uroki chórów, potężnych dzwieków orkiestry itd

IMO od tego to jest "Carmina Burana" Carla Orffa lub "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" ;)

Orange  

Wysłany: 2006-12-10, 13:13   
   Polecający: Epuls

Z twórczością Rubika jestem głęboko zapoznana, gdyż mam w domu wszystkie jego płyty. Ale zawdzięczam mu o wiele więcej, gdyż dzięki temu poznałam wspaniały głos Janusza Radka. 'Zdumienie', 'Oblubieniec', "Psalm z Aniołem Stróżem' to według mnie najpiękniejsze utwory z Tryptyku. Wszystkiego wykonane przez pana Janusza. Zakochałam się w jego głosie.

A na Tu es Petrus jadę do Spodka już za 5 dni. ;)
a droga jest prosta, czy jest kręta droga

http://www.orangeblood.digart.pl
www: http://wstkt.pl

krzak  

Wysłany: 2006-12-10, 13:43   

mi chyba najbardzie wpadl w pamiec "Psalm dla Ciebie" da sie sluchac. nie jest to muzyka ktora by mi szczegolnie do gustu przypadala. ale o gustach sie nie dyskutuje.
sztuka bym tego nie nazywal. tylko tworczoscia.

Fonox 

Wysłany: 2006-12-10, 13:58   

Nic ciekawego

Tylko miłość,bóg i jezus :P

jusia_like  

Wysłany: 2006-12-10, 14:39   

Mnie on nie zafascynował. Owszem mam "rubikon" przesłuchałam ale nie zostało we mnie żadne echo ani ślad. Piosenki które grane są w radio jego : "niech mówią" i ta ostatnia o pieczęci - jak dla mnie są identyczne. Podobne i chwytają ludzi tylko dlatego że jest to jakaś nisza i do tej pory czegoś takiego nie było w radiach popularnych. Może jest to jakiś rodzaj 'kultury wysokiej' <ja w to wątpie> i dlatego jest na to taki zbyt- bo ludzie chcą posluchac czegoś innego niż 'umc umc' i wczuć się w słowa.

hapika  

Wysłany: 2006-12-10, 19:07   

mi sie bardzo podoba ta muzyka :] taka inna :P

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-12-10, 19:22   

lolinka napisał/a:
NO i ta piosenka co ją puszczają w radio non stop ;]

ja swojego czasu slyszlam caly czas "niech mowia ze to nie jest milosc " normalnie szalu mozna bylo dostac jakos nie lubie jak jakas piosenke na chama publikuja i wciskaja ludzia w uszy :| teraz to jej nie lubie xD

lolinka napisał/a:
Jedyne co mnie denerwuje to teksty o miłości , ładne no ale ileż tego mozna słuchać ;p

dokladnie teksty troche denerwujace bo przewaznie wszedzie jest to samo mnie tam jakos bardziej ruszaja instrumenty :)

skazany_na_sukcezz 

Wysłany: 2006-12-10, 19:25   

Bez chóru, "Niech mówią że to nie jest miłość" i "Psalm dla ciebie" było by niczym =)

Venity 

Wysłany: 2006-12-10, 20:39   

Hm, w zasadzie, co kto lubi! Mnie się akurat jego kompozycje podobają, są... właśnie... trochę inne, niż to co zwykle serwują rozgłośnie radiowe. "Psałterz wrześniowy" wyjątkowo wpadł mi w ucho, podobnie jak "Golgota Świętokrzyska". Dla mnie to trochę popowa wersja klasyki, a teksty też niegłupie, przemawiają do mnie.

Orange  

Wysłany: 2006-12-10, 21:49   

Powiem tak, jeżeli poruszacie temat tekstów, to temat powinien się nazywać 'Piotr Rubik & Zbigniew Książek' bo PP tylko komponuje, nie odpowiada za słowa. Też nie uważam ich za jakieś górnolotne, mogłoby być lepiej, ale niektóre są udane i w połączeniu z chórem wychodzi to pięknie.

Soliści także dają wiele, chociaż osobiście nie przepadam za panią Dorotą Jaremą, bo uważam, że z niektórymi utworami nie daje sobie rady. ;)
Janusz Radek nadrabia wszystko. :hyhy:

dysonans  

Wysłany: 2006-12-15, 21:09   
   Polecający: anula :*:*

dla mnie stanowi miłe tło, nie wsłuchuję się za bardzo. Na dłuższą metę irytujące.

Orange  

Wysłany: 2006-12-15, 22:16   

Właśnie wróciłam z Katowickiego Tu es Petrus.
uwieeelbiam. <3

stempel  

Wysłany: 2006-12-17, 11:14   

Niedawno musiałem ojcu sciągnąc jego płyte, masakra:) Dla mnie to jakies orkiestropolo,wszystko na jedno kopyto, zeby był efekt jest jakis 50 osobowy chór, który nadaje temu jakiejś niby atmosfery wzniosłości. Ciężko czasem odroznić od siebie piosenki.
Jedyne co mi sie podoba w całym tym projekcie to jedna z solistek zwana Gosią Markiewicz- nawet ładna. Co do samego Rubika (wrr) wyczaił,że jest na niego koniunktura dobra i teraz bedzie wydawał psałterze wrzesniowe listopadowe, lutnicze (lutowe). Jakby mu nie starczyły pieniądze z tantiem z TVP ( co dzien po kilka razy w telewizji puszczana jest jego zajebista wstawka, która rozpoczyna wydanie Wiadomosci). Boże i ta jego metamorfoza, z jakiegos tłustego pączusia przerobił się na prze wymiatacza ze szparką w zebach. Tylko czekam az wyjdzie jakies kolejne arcydzieło.

Odpowiedz do tematu