• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-07, 14:01   Rihanna

Doprawdy nje rozumiem, jak mogło do tej pory w dziale popowym nje być onego wątku ^^

Rihanna jest w chwili obecnej najpoważniejszą konkurentką i rywalką Lady GaGi na światowej scenie muzyczno-szołbiznesowej. Pierwszym wielkim hitem piękności z Barbadosu był Pon de Replay z jej debiutanckiego albumu wydanego w 2005 r., lecz prawdziwą, ogólnoświatową sławę i absolutne szczyty popularności przyniósł jej megahit Umbrella w duecie z Jayem-Z pochodzący z wydanej dwa lata później płyty "Good Girl Gone Bad". Po drodze były oczywiście jeszcze inne przeboje w rodzaju S.O.S. czy Unfaithful z poprzedzającej GGGB "A Girl Like Me" (2006), a z samej "Good Girl Gone Bad" pochodzi jeszcze siedem (!) innych cieszących się nawet do teraz ogromną popularnością singli (m. in. Don't Stop the Music, Take a Bow, Disturbia czy Rehab).

Kolejna, czwarta płyta ("Rated R") z 2009 r.) stanowi kolejny swego rodzaju przełom i kamień milowy w twórczości artystki - głównie ze względu na radykalną zmianę dotychczasowej stylistyki i wizerunku piosenkarki. Jest teraz bardziej mroczny, dramatyczny i, cóż, w zdecydowanie większej mierze ociekający seksem. Sama muzyka (włącznie z tekstami) jest również nieco inna, bardziej "dojrzalsza" i stawiająca bardziej na ukazanie rozmaitych aspektów i obliczy kobiecości niż uprzedniej, momentami zbyt słodkawej, dziewczęcości. Ostatnie dwie płyty zaś, "Loud" i "Talk That Talk" z odpowiednio 2010 i 2011 r. to swoiste połączenie drapieżnego wizerunku Ri z czasów "Rated R" oraz bardziej delikatnego i "romantycznego" stylu pierwszych trzech albumów (hity m. in.: Only Girl (In the World), What's My Name i Man Down z "Loud" oraz najnowszy, świeżutki numer We Found Love).

Osobiście bardzo lubię Rihannę ^^ Kolejna gwiazda popu (nje do końca zresztą; w jej muzyce słychać również sporo wpływów R'n'B czy, ostatnio, reggae), której zdarza mi się całkiem często słuchać [jak powszechnie wiadomo, lubię wszystko co łatwe, przyjemne i lekkostrawne]; PRZEPIĘKNA kobieta (jej look na Man Down, awww <3), no i w chwili obecnej śmiało można już powiedzieć, iż nie jedynie kolejna, sezonowa gwiazdka a prawdziwa ikona współczesnej popkultury. Jak rzadko która gwiazda pop praktycznie wszystkimi (!) swymi singlami RiRi trafia w mój absolutny (bez)gust wręcz idealnie ^^

A Wy? Co sądzicie na temat Rihanny? ^^ Kolejny tandetny produkt popkultury, jedynie niezwykle sprawnie wylansowany i wypromowany potężną machiną merczendajsingową czy jednak na dnie owego produktu kryje się jakiś zalążek autentycznego talentu? :P Co powiecie o jej stylizacjach scenicznych i nje tylko [RiRi jest przecież obecnie, obok GaGi, główną światową trendsetterką], ogólnym wizerunku i pomyśle na własny styl w muzyce i na scenie? Rihanna ma autentyczną [większą niż GaGa?] szansę stać się w przyszłości tym, kim obecnie jest, dajmy na to, Madonna? Którą z pań (RiRi czy GaGę) wolicie [pod różnymi względami, hyhy]? Wypowiadamy się ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-07, 15:35   

Eee tam, szału nie ma tak naprawdę. Ani muzycznie, ani pod względem urody (aczkolwiek to drugie to głównie przez mą niechęć do urody czarnoskórych panien).

Hmmm... co tam ona za fajne piosenki miała... Umbrella wiadomka, chwytliwe, ale chyba najfajniejsze jest jednak Man Down, to rompopopom jest przesłodkie. Szczerze mówiąc to wiecej grzechów nie pamiętam, coś tam się co chwila w Vivie albo na MTV jej przewija, ale nie zwracam zwykle uwagi.

Ale jo, czerwone włosy <3 I w sumie ten jej jednak stonowany styl jest miłą odskocznią od krejzolstwa Gagi.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-12-07, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-07, 17:04   Re: Rihanna

Kerosine napisał/a:
Kolejny tandetny produkt popkultury, jedynie niezwykle sprawnie wylansowany i wypromowany potężną machiną merczendajsingową

właśnie z tym fragmentem się pokrywa moja opinia na temat tej piosenkarki. nie widzę w jej muzyce niczego ciekawego ani odkrywczego, bardzo przeciętna wokalistka na dodatek. tyle w temacie :]

Nyara  

Wysłany: 2011-12-23, 23:23   

Kerosine napisał/a:
najpoważniejszą konkurentką i rywalką Lady GaGi

Teraz bardziej Adela, która artystycznie biję ją na głowę.
Rihannę na początku słuchałam, obecnie czasem w radiu jej kawałek usłyszę i tyle. Teledysków zaprzestałam oglądać, kiczowate pod względem hmm, erotycznym.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

PaTrYcJa1 

Wysłany: 2012-01-31, 11:49   

Oby dwie sąą fajne ;)

[ Dodano: 2012-01-31, 11:49 ]
Rihanna jest fajna...ale teraz sie trochee głupia zrobiła .!

mr.somebody  

Wysłany: 2012-02-02, 16:26   

Rihanna nagrala kolka ciekawych, wpadajcych w ucho piosenek, ale ja zwrocilem uwage, ze brzydko spiewa na zywo( przynajmniej na tych koncertach, ktore ogladalem).

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2012-02-04, 13:09   

RAMPAPAPAMRAMPAPAPAMRAMPAPAPAM MEN DAŁN!

rampapapamrampapapam zastrzelony mężczyzna. MĄDRY TEKST :wstyd:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-02-04, 14:02   

Jo, rozumiesz tylko jeden wers z piosenki i szydzisz?

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-02-08, 11:30   
   Polecający: Achar

Ja tam bardzo mało trawię wszelakiej maści pop, czasami się zdarzy, że coś wpadnie w ucho, ale tak to raczej omijam szerokim łukiem. Co do Rihanny, to mam bardzo mieszane uczucia. Pamiętam jak się wybijała, te utwory typu SOS, czy jak to się nazywało, to nie dość, że nawet mi w ucho wpadały, to na dodatek w teledyskach wyglądała zniewalająco, a rzadko podobają mi się czarnoskóre kobiety. Teraz to nie wiem, co za moda panuje na świecie, ale to jak ona teraz wygląda nie będę komentować. Jak ktoś dałby mi teraz jej zdjęcie w tych czerwonych włosach, a bym jej nie znał i spytał mnie, kim jest ta pani, to najpewniej bym odpowiedział, że jakąś tanią prostytutką. Serio. Nie trawię tej mody farbowania się na czerwono, bo w moich oczach rzadko kto wygląda wtedy ładnie, tylko naturalnie rude kobiety mi się podobają. Muzycznie teraz też jakoś mi nie siada w ogóle, a jak słyszę, że w sąsiednim pokoju leci znowu z vivy rom pom pom pom to mnie coś bierze.

przemasboss 

Wysłany: 2013-11-30, 20:52   

Jak dla mnie najlepsza piosenkarka :) Miałem szczęście być na jej dwóch koncertach w Polsce. W tym roku odbył się w Gdyni i mimo że miała sporo bo godzinne spóźnienie to nie żałuję żadnej minuty tam spędzonej:)

brylancik  

Wysłany: 2014-01-08, 16:14   

no jakiś mega treści w swoich piosenkach nie przemyca... ale nie zmienia to faktu że większość trafia na szczyty list przebojów

wezyr00 

Wysłany: 2014-11-15, 20:49   

Przecież ona sprzedaje zwykłą muzyke popularną i ja bym się w tym jakoś nie doszukiwał jakiegoś głębszego przekazu.

MissIndependent  

Wysłany: 2015-09-30, 17:35   

Rihanna jako artystka nie plasuje sie wysoko na liście moich ulubienic. jasne, ma niezłe kawałki, przyjemnie się ich słucha, kilka zamęczyłam na śmierć i nie wstydzę się tego przyznać. ale głosu to ona nie ma i śpiewać na żywo nie potrafi za bardzo. na płytach, po obróbce, to każdy może brzmieć świetnie. ale ma łeb na karku, wyczucie co się sprzeda i szerokie plecy za sobą, więc jest światową mega gwiazdą.

Sophie 

Wysłany: 2016-12-09, 10:57   

Widziałam ostatnio parę fragmentów z jej występów i muszę przyznać, że głos to ona ma. Nie przepadam za ilością ozdobników, które "stosuje", jednak imponuje mi tym jak potrafi przekazywać emocje poprzez muzykę.

Odpowiedz do tematu