• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:48
Autor Wiadomość

HeadShot  

Wysłany: 2012-02-07, 12:26   

Poziom ignorancji w tym temacie siega sufitu, wiec jako sluchacz ogolnie pojetej 'muzyki elektronicznej' musze cos od siebie dodac.

Na poczatek obalmy kilka sztandarowych argumentow przeciwnikow tej muzyki:
- 'techno nie jest muzykom bo nie ma przekazu' - i co z tego ? Muzyka powazna rowniez, poza tym pokazcie mi gdzie jest napisane ze muzyka jest muzyka tylko wtedy, gdy takowy przekaz zawiera.
- 'techno nie ma duszy bo jest robione na komputerze' - ofcoz jest (ale nie tylko, vide syntezatory i rozniaste konsole), ale komputer (czy inny sprzet elektroniczny) jest tutaj jedynie narzedziem, podobnie jak w rocku czy innym metalu narzedziem (scislej: instrumentem) wydajacym dzwieki jest gitara.

To czego tak nienawidzicie i czym tak gardzicie to w 95% przypadkow (dane z NASA na dzien 13.12.11) gowniany electro-house, dance i inne komercyjne 'dziela' takich artystow jak Guetta, Tiesto, Armin (dwaj ostatni maja w dodatku czelnosc mowic, ze 'robia trance') ale nie tylko. Ogolnie sugeruje sie trzymac z daleka od wszystkiego co jest tagowane jako 'muzyka klubowa', daje wam slowo ze dobrze na tym wyjdziecie.
Posluchajcie sobie techna z lat 90, wtedy to byla prawdziwa i uczciwa muzyka nastawiona na jakosc. Nic konkretnego nie podrzuce, bo slucham jedynie jednego z odlamow tej muzyki jakim jest acid techno o tym za chwile).

Jak na samym poczatku wspomnialem slucham na codzien muzyki elektronicznej i czuje sie z tym znakomicie. Moja milosciaod kilku lat jest psytrance oraz goa trance. Na drugim miejscu acid techno i chyba dobry full-on (o ktorego niestety ciezko). Zdarzy mi sie takze posluchac jakiegos uczciwego trance'u, czasem jakis ambient, psybient, gabber i mieszaniny tych gatunkow w roznych proporcjach. Dnb podobnie jak minimal mi nie leza, nie odnajduje sie w prostocie. W planach mam obadanie neurofunku, ktory zapowiada sie dosc obiecujaco. Ostatnio gosci u mnie na playliscie pare hardcore'owych setow, sa nawet spoko ale na dluzsza mete idzie dostac srogiego mindfucka wiec chyba spasuje.
Gdyby ktos chcial konkretnych artystow, ktorych warto obadac to pisac smialo.

No i pozdro dla kumatych.
Ostatnio zmieniony przez HeadShot 2012-02-07, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-07, 16:09   
   Polecający: Lewiatan

HeadShot napisał/a:
Muzyka powazna rowniez, poza tym pokazcie mi gdzie jest napisane ze muzyka jest muzyka tylko wtedy, gdy takowy przekaz zawiera.
- 'techno nie ma duszy bo jest robione na komputerze' - ofcoz jest (ale nie tylko, vide synt

W techno bywa siedem do ośmiu razy więcej przekazu niż w połowie zwykłych klasycznych utworów. Wiele utworów to ćwiczenia albo byle jakie melodyjki w d-Moll pisane po to, aby w końcu zagrać coś nowego. Bez rzucania okiem w partyturę duża część klasycznych utworów jest po prostu nudna i bezduszna. Oczywiście techno też takie bywa, ale przynajmniej łatwiej można się z niego cieszyć :suchy:

HeadShot napisał/a:
Armin

akurat Armin nie tworzy prymitywnej muzyki. Nie musi ona każdemu odpowiadać, ale byle jakim, losowym gównem nie jest.

HeadShot napisał/a:
Moja milosciaod kilku lat jest psytrance oraz goa trance.

polecisz coś? znam tylko podstawy...

HeadShot  

Wysłany: 2012-03-03, 16:08   

Katharsis napisał/a:
polecisz coś? znam tylko podstawy...

Zapraszam do tego tematu:

Kod:
http://www.forumnasze.pl/topics73/goa-trance-psytrance-full-on-etc-vt26684.htm

W razie pytań i niejasności pisz śmiało ;)

Szukam Rebaten. Znasz ją ? Daj mi znać.
www: https://www.getinfleet.pl...ng-zwrotny.html

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-03-03, 21:10   

Darkwave, Dark Electro, EBM, Industrial, Gothic, Electro-goth, Futurepop i różnorakie inne ich kuzynki i pochodne oraz mieszaniny w dowolnych proporcjach.

Tzw. szeroko rozumiana "mroczna elektronika" to najogólniej rzecz biorąc jedyna elektronika, jaką toleruję [ba, uwielbiam nawet] i często sobie słucham. Wszystko inne powszechnie wśród ogółu społeczeństwa pod pojęciem elektroniki rozumiane (techno, trance i wszelkiego innego rodzaju muzyka klubowa, "ta prawdziwa" i ta dla niewyrobionego jeszcze pod względem muzycznym pospólstwa) - NIE.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-03-03, 22:53   

Kerosine napisał/a:
Darkwave

darkwave to **uj, nie elektronika. taki postpunk ale z etherealową kobietą na wokalu, albo z przedramatyzowanym mężczyzną tamże, takim jak np. w black tape for a blue girl, no i skrzypcami koniecznie, tak zneoklasycystyczna, o. zresztą, Kerozyna, jak lubisz, to obczajaj wydawnictwa wydawnictwa Projekt, chyba kiedyś do tego wrócę.

Kerosine napisał/a:
Gothic

a to to było fajne w latach 80. chyba, takie Mission czy Nephilim, o i doktor Avalanche też, potem chyba za dużą wagę przywiązywali do stylówki, a nie do grania. i też mało to wiążę z elektroniką, musi jakieś późniejsze mariaże. nie dla onych.

ale ze mnie muzyczny buffon.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

HeadShot  

Wysłany: 2012-03-14, 22:19   

Kerosine napisał/a:
Darkwave, Dark Electro, EBM, Industrial, Gothic, Electro-goth, Futurepop i różnorakie inne ich kuzynki i pochodne oraz mieszaniny w dowolnych proporcjach.

Polecisz jakiś wykonawców ? Ostatnio znalazłem takie coś i spodobało mi się zarówno audio jak i video ;>

maniaczka  

Wysłany: 2012-04-03, 19:56   

Pod techno niestety podlegają bardzo różne rzeczy i stąd wynikają różne zdania na temat tej muzyki. Posłuchajcie sobie Total Eclipse lub Uni - piękne stare psycho klimaty

HeadShot  

Wysłany: 2012-07-06, 21:57   

maniaczka napisał/a:
Pod techno niestety podlegają bardzo różne rzeczy

Muszę Cię rozczarować, ale pod techno podlega tylko techno.

maniaczka napisał/a:
posłuchajcie sobie Total Eclipse lub Uni - piękne stare psycho klimaty

Oba zespoły to psytrance, Uni nie znałem i masz u mnie piwo za niego ;)

Edit: a nawet dwa, kozacki zespół ! :padam:

Ostatnio zmieniony przez HeadShot 2012-07-06, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

Hakiruono  

Wysłany: 2012-08-10, 14:49   

Zależy o jaką muzykę elektroniczną chodzi, bo jeżeli chodzi o upcy- dupcy, to nie moje klimaty- za puste i bez życia :P

elemboot 

Wysłany: 2012-10-15, 13:49   

Przecież muzyka elektroniczna to nie tylko techno :) Rozległy termin!
Ja z elektronicznej muzyki lubię głównie ambient/new age itp. Pozdrawiam.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-10-15, 16:01   

M83, Pleq czy Parov Stelar to też - jakby nie patrzeć - elektronika. a lubię czasem, nie powiem. i na mojej liście zaszczytne wysokie miejsca zajmują - dziś już niższe niż jeszcze rok temu, ale nadal, no!

rollecoster 

Wysłany: 2012-11-26, 22:39   

Za elektronika nie przepadam. Ale ostatnio wpadło mi cos takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=o_e78nU_Bmk

... i opędzic sie nie mogę. Więc może zmienię zdanie ;)

nika95 

Wysłany: 2012-11-27, 10:41   

nie przepadam :)

natywny  

Wysłany: 2012-11-30, 20:21   

Najczęstszą odmianą muzyki elektronicznej jaka gości w moich głośnikach jest Trance, D'n'B, Hardstyle i Dubstyle. Industrial też jest całkiem ciekawy. Generalnie jeśli coś posiada chociaż odrobinę melodyjności bez zbyt wielu dysonansów, pewnie mi się spodoba.

AIZEN  

Wysłany: 2014-02-19, 15:47   

Oto odrobina najprawdziwszej prawdy na temat muzyki Trance:

Rozpiszę się tu trochę obszerniej na temat tego zagadnienia, bo widzę że ludzie się tu w ogóle nie znają na prawdziwej muzyce czyli Trance. Bo tak to się tak naprawdę nazywa. Trance opisuje każde możliwe doznanie i odczucie. Ma w sobie najbardziej zróżnicowane dźwięki. Rock czy metal to przy tym jakiś żart, którego nawet nie można nazwać muzyką. Co najwyżej jakimś chaotycznym hałasem. Trance jest pełen logiki i harmonii. Nic z muzyki nigdy go nie przewyższyło, nie przewyższa i nie przewyższy. Dobra, chyba będę kończył ten opis jedynej prawdziwej muzyki, bo jakbym maił napisać na jej temat wszystko to ziemskiego życia by mi nie starczyło. :)

A tych co to już wiedzieli jak i nie wiedzieli to pozdrawiam. Tylko prawda was wyzwoli.

Pozdro
AIZEN

Odpowiedz do tematu