• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:28
Autor Wiadomość

werner4er 

Wysłany: 2010-06-13, 12:29   

Przekaz tej muzyki jest najpiekniejszy ;]

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-06-18, 14:18   

Kiedyś słuchałam bardzo często, chodziłam na prawie wszystkie koncerty reggaeowe w mieście, a teraz? Bardzo rzadko słucham tej muzyki, jakby mnie jakoś męczyła, jakby nawet troszkę nudziła, wprawiała w jakąś monotonię. Wyrosłam z niej? Albo me gusta muzyczne się bardzo, ale to bardzo zmieniły. Oczywiście są artyści, którzy są wyjątkami i ciągle lubię ich słuchać, nawet teraz - Bakshish, Bob M. z piosenką wszech czasów "Redemption song" , IB - oni najczęściej goszczą w mych głośnikach.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

http://xc.com.pl/oferta/wapro/wapro-wf-mag

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-06-18, 15:18   

Nie znam się na regałach i nie mogę powiedzieć, że dużo tego w życiu słyszałem, ale wiem, co mnie odstręcza, tzn. mam na myśli te wszystkie dancehallowe produkcje. Dobre rege to roots rege, bez zbędnych ozdób bas, perkusja, gitara i rastaman, np. z płyty "Soul Rebels" Marleja. Z polskich trawię jeno 12RAEla, jeno tego starego.

Inna sprawa, że dub to fenomenalna sprawa. Np. dubowe wersje "Clinta Eastwooda" Gorillaz są nieporównywalnie fajniejsze od wersji płytowej. Może to dlatego, że ten Morricone jest taki uwypuklony? <drapie>

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

klapa  

Wysłany: 2010-09-22, 15:47   

polskie zespoly ''raggae'' tak naprawde maja malo wspolnego z reggae jedna wielka komercja wszyscy kombinuja jak tu zbic pelno siana jak zdobyc slawe a tu przeciez nie o to chodzi prawda?

dawajrowa  

Wysłany: 2010-10-17, 23:31   

a dziwisz sie ? bo ja nie , to normalne że nawet na rynku reggae jest coś takiego jak żądza pieniądza , ideologia rastafarianizmu to jedno a życie i zarabianie pieniędzy co innego ;) ale nie ma z tym jeszcze takiej wielkiej tragedii więc nie ma co płakać

aleks652 

Wysłany: 2010-10-18, 08:56   

dawajrowa napisał/a:
a dziwisz sie ? bo ja nie , to normalne że nawet na rynku reggae jest coś takiego jak żądza pieniądza , ideologia rastafarianizmu to jedno a życie i zarabianie pieniędzy co innego ;) ale nie ma z tym jeszcze takiej wielkiej tragedii więc nie ma co płakać

Ja bym w ogóle oddzieliła rastafarianizm od ludzi, którzy grają reggae w Polsce. Jedno z drugim rzadko kiedy się łączy.

dawajrowa  

Wysłany: 2010-10-18, 20:58   

no tak też można , ale jedno jest pewne dready i bycie rastamanem bardzo pomaga medialnie zaistnieć komuś , przynajmniej w Polsce gdzie cokolwiek kogoś wyróżnia z tłumu buraków i kretynów jest oznaką "inności" i nie zrozumienia :(

aleks652 

Wysłany: 2010-10-26, 10:11   

Wiesz wydaje mi się, że inteligentny słuchacz nie ocenia ludzi po wyglądzie. Osobiście wole wole kogoś kto wygląda jak "burak" ale ma coś do powiedzenia niż kolesia w dredach, który zawodzi o wyrywaniu lasek. Myślę, że większość ludzi słuchających reggae z potrzeby, a nie dla "ale jestem fajny" myśli podobnie, a brak dobrych wykonawców w mediach im nie przeszkadza bo nie oglądają MTV i nie słuchają Eski.

Nasir  

Tytuł: #1 jebaka

Wysłany: 2010-11-08, 20:44   

Padło pytanie na samym początku co kto sądzi na temat Reggae. A więc ja uważam, że jest to muzyka, która swoimi założeniami ideologicznymi nie pasuje kompletnie do naszego kraju;) A nie słucham w zasadzie głównie dlatego, że nie pasi mi linia melodyczna;) Ani bębnów, ani perkusji nie czuję w ogóle.
-Z Wieśko?! Do kiśla?!

Mikkolajek 

Wysłany: 2010-11-15, 19:39   

Reggae dla mnie jest to najwspanialsza muzyka jaka została stworzona, przy niej chce mi się skakać biegać, po prostu pozytywne wibracje, słucham każdego reggae jakie się nasunie na ucho ;)
Lecz słucham tylko i wyłącznie polskiego reggae! No i Bob'a rzecz jasna.

Bless
Ostatnio zmieniony przez Mikkolajek 2010-11-15, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  

palisun  

Tytuł: cuchnąca krew

Wysłany: 2010-11-16, 00:43   

No kto nie słucha Boba, no kto xd

Ogólnie szał ciał, od Bednarka każdy pokocha tą muzykę. Ale nie za jej wartość, a za ślicznego chłoptasia na scenie -.-

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-11-16, 10:15   

Cytat:
Ogólnie szał ciał, od Bednarka każdy pokocha tą muzykę.

Google mi mówią, że piszesz o tym chłopaczku z Mam Talent. Ja jakoś tego nie zauważyłam - raczej odkąd zrobiło się głośniej o EWR - teraz wszyscy wypisują, że kochają reggae słuchając EWR i Marleya - czasem dorzucą do tego jeszcze NDK lub Vavamuffin, hell yeah!
nie, w dupie mam wypowiedzi ludzi, którzy ograniczają się do kilku wykonawców, bo więcej nie znają. poza tym bardziej gustuję w dancehallu i ragga, reggae teraz już znacznie mniej niż kiedyś.

m. gallery

http://uniquesofa.pl/informacje/

niechcicm 

Wysłany: 2010-11-22, 01:01   

ostatnio usłyszałem utwór Sidnya Polaka - Podaj Faje, świetny a już nie nowy :D Polecam :D

mloda_  

Wysłany: 2011-01-11, 14:40   
   Polecający: google.pl

Polska scena reggae moim zdaniem cofa się niż rozwija. Małe wiejskie kapelki pokazują więcej klasy niż Luty, Basy i inne NDK a robi się im pod górkę z każdej strony, przez co się nie wybijają. Z resztą porównajcie stare polskie reggae do aktualnego - np. Daaba do EWR a Izraela do NDK. Uwsteczniamy się, tak mi przykro.
Komercja komercja komercja bednarek komercja komercja.

klaudusia ;D 

Wysłany: 2011-04-01, 08:02   

ja najbardziej kocham GrubSona ;D
Ma super kawałki ;] :D

Odpowiedz do tematu