• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

szóstyzmysł 

Wysłany: 2011-06-16, 16:37   

tellme napisał/a:
Ostatnio miałam przyjemność być na ich koncercie. Fajna energia. Chłopaki potrafią rozruszać publiczność. Muzyka też całkiem niezła. Choć wiadomo, że do ikon muzyki reggae im bardzo, bardzo daleko.
Plus też za to, że nagrywali w Tuff Gong.
Wszystko jest dobrze, do póki nie pojawiają się drące nastolatki, jarające się wyłącznie Bednarkiem, a nie muzyką :zdegustowany:
No dokładnie, też niedawno grali niedaleko mnie, więc wybrałam się i byłam pozytywnie zaskoczona, bo naprawdę energia na koncertach jest niesamowita ! Śmieszy mnie tylko to, że jeszcze jakiś czas temu Bednarek był uważany za polskiego Marleya, a to co działo się z polskimi nastolatkami po programie "Mam talent" jest dla mnie conajmniej śmieszne. Mam wrażenie, że trochę to ucichło, aczkolwiek napalonych fanek z pewnością nie brak.
Jeśli chodzi o muzykę- wiadomo, do perfekcjonistów nie należą, jeszcze im do tego daleko, ale widać, że pracują, starają się, a to się liczy.

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-23, 13:45   

jak dla mnie Kamil jest kiepski. podniecają się nim wszyscy nei wiem dlaczego. Wokal ostro podrabiany pod Lutę, teksty nie świerze, w nagraniach brak dojrząłości. to jest reggae? ragga? będąc na koncercie garażowej kapeli bardziej rwie mi nogi. nie ma ugięcia. jak dla mnie to kolojeny zespól reggae.

dlaczego Kamil nie śpiewa tak jak zaśpiewał pierwszy raz w mam talent? głos ma świetny. ale go nie używa. robićco już jest to nie sztuka. dla mnie to muzycy, a reggae potrzebuje artystów. i artysta nie musi oznaczać kogoś wyjątkowego tylko to co robi za wyjątkowe. tutaj nie ma nic wyjątkowe co nie znaczy że jest tragicznie.

porównanie Bednarka który gra jakieś tam dancehall/raggae/rap/ragga do Boba Marleya który tworzył roots reggae jest rzeczywiście zajebiste. skoro ktoś mówi takie to albo muzyka Bednarka nie ma totalnie przekazu albo jest on tak słaby żę jego pysk jest ważniejszy niż głos.

co do fryzury. to od razu uprzedzam wszystkich jarających modyfikowane konopie na wspomagaczach, naturalnych prawdziwych, polskich rastamanów że fryzura w jakiej zaprezentował się pan Bednarek jest:

- fryzurą punkową...i nie ma nic wspólnego z reggae prócz naturalności bytu.
- fryzurą jaką noszą członkowie sekty Hare Krishna
- lub hinduiści (w innych odlamach)

ta fryzura nie jest reggaewa. nie oznacza symboliką grzywy lwa. nie oznacza człowieka czystego, naturalnego, równego innym.

więc niechaj wszyscy rastamani wiedzą że to nie dredy decydują podobno o sercu. a fryzura jaką fundują sobie teraz nastolatki bez wiedzy o jej pochodzeniu i znaczeniu. a utożsamiają ją z reggae niech uważają, bo to jest conajmniej żenujące i niesmaczne. Ciekawe dlaczego Kamil obciął swoje przepiękne patony.

bro  

Wysłany: 2011-06-25, 21:32   

EP-ka mi nawet podeszła, płyta niestety nie. Teraz czekam na Jarocin, gdzie zobaczę ich live i będę wiedział, czy chociaż koncertowo jest okay.

Starly  

Tytuł: Niebieskogłowa

Wysłany: 2011-08-06, 18:33   

Po tym całym "boomie", który nastąpił po Mam Talent nie byłam do końca przekonana, czy chcę słuchać SGM. Jednak przekonałam się. Ostatnio byłam na ich koncercie. Pomijając tłum rozwrzeszczanych dziewczynek w wieku 10-11 lat, które za każdym razem, gdy prowadzący powiedział "Kamil Bednarek" zaczynały piszczeć, było naprawdę super. C: Podobał mi si sposób, w jaki prowadzono ich koncert, piosenki... Atmosfera ludzi pod sceną, którzy nie piszczeli, a śpiewali razem z Kamilem. Muzyka SGM jest naprawdę spoko. Kupiłam Szanuj, ale tej płyty, którą ostatnio wydali... Zdaje mi się, że byłoby to niepotrzebne wydawanie kasy.

Beatha  

Wysłany: 2011-08-07, 21:45   

Tez bylam na koncercie niedawno i bylo baardzo fajnie :) ,ale na dluzsza mete nie moge zniesc tych jego piosenek. Wszystkie praktycznie pod jedno kopyto, nic nie znaczace teksty...eh. :/

Vana  

Wysłany: 2011-08-11, 21:52   

Nie oglądałam Mam Talent i nawet nie wiedziałam kim jest Kamil Bednarek, ale kiedy byłam w Polsce, to koleżanki puściły jakąś piosenkę tego zespołu i pomyślałam, że chłopak ma fajny głos. Potem posłuchałam innych piosenek i niektore mi się spodobały. Piosenki mają fajne melodie, jego głos do nich pasuje, ogólnie fajna całość.

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-09-17, 19:36   

Ja ich nawet lubie, ale nie az tak zeby miec wszystkie ich plyty i sie nimi zachwycac jak glupia. Bylam na ich koncercia i fajnie sie tam bawilam. Wokal mi sie podoba.

malinowamamba  

Wysłany: 2011-11-16, 20:33   

Reggae to moja muzyka<3 ale z dwóch ich płyt podobają mi się max 2 piosenki. Może przez to całe zamieszanie wokół kamila się zraziłam, ale gdy go słyszę nie przechodzą mnie ciarki... Z głodu nie umrą...Napalone nastki wykupią płyty
Jak słyszysz mnie to przyjdź[*]

urzydkownik  

Wysłany: 2011-11-17, 08:53   

Wg mnie SGM są żałośni i grają reggae dla dzieci i klubu szalonych dziewic ;p

collegium  

Wysłany: 2011-11-22, 23:26   

Osobiście nie słucham zbyt często SGM, jednakże
muszę przyznać, że Kamil Bednarek ma talent. Nie jestem
jego fanką, ale podczas wakacji miałam okazję
być na koncercie SGM i nie dość, że chłopak bardzo dobrze
śpiewa, to jest bardzo pozytywny i ma świetny kontakt
z publicznością. :D

Radar  

Wysłany: 2012-02-22, 12:46   

Ja uważam że Bednarek to git koleś, SGM to bardzo dobra kapela reggae na polskim rynku. Czyli po prostu dobry zespół reprezentujący ten rodzaj muzyki.
Natomiast na juwenaliach najlepiej bawiłem się właśnie na koncercie SGM. Szacun im za to :padam:

rastunel  

Tytuł: DredyToruń

Wysłany: 2012-04-02, 12:10   

a ja myslalem ze to pop jest :o

dredy wywodza sie z hinduizmu sadhu, judaizmu lub plemion afrykanskich wiec co ma reggae do dredów, z tego co wiem noszenie dredow jest symboliczne a jak wiemy nie dla kazdego np chochoł bedzie symboliczny ;)

[URL=You don't haffi..]http://www.youtube.com/watch?v=2QVWyBtJaxQ[/URL]
Ostatnio zmieniony przez rastunel 2012-04-02, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  

kwk15 

Wysłany: 2012-05-25, 10:30   

Kamil Bednarek rządzi Karol lat 15

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-05-28, 00:43   

Ech... polskie reggae to na dobrą sprawe nie reggae tylko raga. Nie jestem jakimś rasta czy coś, nie obwieszam się trzema kolorami jak opętany bo " to jest modne" nie mając zielonego pojęcia, że bycie rasta to nie słuchanie gniotów, palenie trawy i chodzenie w trzech kolorach mówiąc co chwile "bless" albo " Jah" nie mają kompletnie zielonego pojęcia na czym to polega ani jakie to ma zasady.
A dlaczego tego nie robie? Bo dla niektórych ludzi to prawdziwe ideały w które wierzą i szanując żyjąc tym co Rastafarianizm głosi. Reggae i rasta się wiążą, ale na litość boską prawdziwe reggae w którym nie ma o tym, jak to policja łapie gówniarzy za palenie trawy, babilon trzeba spalić, świat jest piękny bo taka jest "moja muzyka" i podobne w tym temacie banały.
Patrze na takich gówniarzy z koszulką z marychą i zastanawiam się czy oni kiedykolwiek mieli gibona w gębie. Podchodzisz, pytasz z ciekawości czego słuchają a oni z dumą na twarzy odpowiadają, że reggae. Żeby to był chociaż Marley to bym jeszcze zrozumiał bo sam lubie czasami posłuchać, ale nie. Jak można Ras Lute uznawać za polskiego Boba Marleya, albo twierdzić uparcie, że Grubson to raga.
Przez takie coś nie moge spokojnie przejść przez miasto, żeby ktoś nie nazwał mnie rasta, nie zapytał czy nie mam sprzedać czegoś "zielonego" ( zawsze z tym samym głupim uśmieszkiem) i czy nie słucham reggae.
Większość "rasta" z polski nie ma z tym nic wspólnego. Za dużo też nie wiedzą. Taka moda niestety.
A Bednarek? Wybaczcie - sens muzyczny i liryczny taki jak inne gwiazdki "reggae" do tego jeszcze napędzany talent szołem i dzięki temu robiącym kariere - ale na jego koncert nawet gdyby mnie uwalili jak meserszmita nie pójde. Nie chciałbym się obijać o piętnastoletnie dziewczynki rzucające swoimi push upami na scene ku uciesze gościa, który po prostu chce sobie zarobić.

Jako, że z zamiłowania jestem dreadmakerem nie sposób mi nie skorzystać z tego, że teraz dużo ludzi, którzy dowód zobaczą dopiero za pare lat, chce sobie zrobić dready. Dla mnie to sposób na zarobek a wole robić to co lubie niż zarabiać kokosy na czymś czego nienawidzę. Tylko, że dużo z nich robi sobie dready bo jest taka moda, bo to fajne bo "ma bednarek" etc.
Zrobiłem sobie dready zanim była na to moda, ale nie z jakiś specjalnych pobudek. Po prostu uwielbiam dready i nie wyobrażałem sobie innego obrotu spraw. Tak samo jak cała rzesza ludzi. Nie moge napisać, że to fryzura jak każda inna (bo jednak dla mnie to coś więcej), ale to taki sam stereotyp jak to, że długowłosi to metale, a człowiek ścięty na globus to bandyta i dresiarz bez krzty inteligencji.
Może powiało troche hejterem, ale co mi tam, urodziny mam to moge :P
Ostatnio zmieniony przez Mr.Szaman 2012-05-28, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  

xdiego77  

Tytuł: Faggot, right?

Wysłany: 2012-05-30, 19:14   

Polać Panu nade mną, pierwsze zdanie mi wystarczyło, żeby szczerze poklaskać do monitoru.
Reggae, a Ragga to nie to samo, nie widzicie róznicy pomiędzy muzyką Bednarka, a muzyką np. Marleya?

Odpowiedz do tematu