• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:16
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-09-23, 12:52   covery lepsze od oryginałów?

Czy znacie takie covery, które są wg Was lepsze od oryginałów? Jeśli tak to podzielcie się nimi. Macie swoje ulubione covery jakichś piosenek? ;> Podzielcie się tytułami! Zamieszczajcie linki ;p

Stworzyłam taką oto malutką listę oryginałów i coverów:

Dolly Parton - "I will always love you" i Whitney Huston - I will always love you

Little Eva - The Locomotion i Kylie Minogue "The Locomotion"

Bob Dylan "Knockin' On Heaven's Door" i Guns N' Roses - Knockin' on Heaven's Door

Soft Cell "Tainted Love" i Marilyn Manson "Tainted Love"

Whitesnake "Here I Go Again" i Mandaryna "Here I Go Again"

Co o nich sądzicie? Co Wam się bardziej podoba oryginał, czy cover? ;>

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-09-23, 13:33   

no cóż, jest na pewno jeden cover dużo lepszy od oryginału:

http://www.youtube.com/watch?v=D1sguF2D1UA

czasem z kolei bywa tak, że nie wiem, czyja jest dana piosenka, bo słyszę ją w kilku różnych wykonaniach (jak choćby kawałek "Wódka") i właściwie trudno powiedzieć, które wykonanie bardziej mi się podoba. więc może covery powinny jednak być po prostu zgodne z oryginałami, żeby nie było problemów :luka:

jedyne covery, których zdecydowanie nie lubię, to A-Teens parodiujące (tak, parodiujące) Abbę. działają mi na nerwy jakoś ci młodsi.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-23, 13:57   

Ja tam lubię wszystkie covery z Bollywood :D
Final Countdowwn:
http://www.youtube.com/watch?v=mdLFQyanuqs
http://www.youtube.com/watch?v=oPJrhK0Z41c
Martina napisał/a:

Dla mnie bez sensu jest porównywanie oryginałów do coverów jeżeli po drodze zmienił się gatunek muzyki. Ja tam wolę Britney niż jakieś ryki jakiś tam szarpidrutów i co mi zrobisz?

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-09-23, 15:15   

Znam pare coverów lepszych od oryginałów:

Muse - "House of the Rising Sun" ( W oryginale The Animals)

Metallica - "Whiskey in the Jar" (tradycyjna piosenka irlandzka, znana też jako utwór Thin Lizzy)

Cemetery of Scream - "Night in White Satin" (W oryginale Moody Blues)

Wszystkie te covery zachowują klimat oryginału, ale jednocześnie dodają energii i takiego "przytupu". To lubię własnie w coverach.
Nie lubie coverów nagranych w zupełnie innym gatunku muzycznym, dla mnie to jest gwałcenie oryginalnej piosenki.

No chyba, ze weźmiemy pod uwagę to: "Alien Ant farm - Smooth Criminal"
Genialne

Najbardziej zgwałconą coverem piosenką jest dla mnie "Comfortably Numb" Floydów, przerobioną przez Scissors Sisters. Gdy usłyszałem ten cover to zacząłem z wściekłości wyrywać klawisze z klawiatury. Okropność.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2009-09-23, 15:17, w całości zmieniany 3 razy  

Colorblind  

Wysłany: 2009-09-23, 15:58   

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam:
Placebo "Running Up That Hill", choć nie uważam, by ta wersja była lepsza od oryginału, ale ma w sobie coś, co sprawia, że bardzo chętnie ją słucham i tak najzwyczajniej w świecie uwielbiam,
"Heartbeats" Jose Gonzalez - wielka perełka coverową, bardziej mnie elektryzuje niż oryginał w wykonaniu The Knife
Placebo "Daddy Cool" - mocno mnie ta wersja porywa i cieszy, na wielki plus, oj wielki
Chris Cornell - "Billy Jean" - a ta piosenka jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba, ma coś w sobie, co przyciąga, elektryzuje mnie, aż mnie ciarki i dreszcze przechodzą
PJ Harvey - "Ballad of the soldier's wife" - lepsze od oryginału wg mnie, choć bardzo lubię piosenki Kurta Weilla, to jednak ta w wykonaniu PJ mnie powala. Ogólnie płyta Kazika z nagranymi po polsku piosenkami Kurta Weilla na wielki plus, mogę tę płytę słuchać w nieskończoność, jest naprawdę dobra.

Jakiś wyjątkowy cover pewnie by się jeszcze znalazł, ale w tej chwili mi uleciały z głowy tytuły.

A wg mnie jedne z najgorszych coverów to: Stachursky "Jedwab" i Stefanie Heinzmann - The Unforgiven

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bro  

Wysłany: 2009-09-23, 17:18   

"One" w wykonaniu Apokaliptiki>>"One" w wersji Metaliki, "The KKK took my baby ovey" Marlina Mansona lepsze, niż oryginał The Ramones;

Najgorsza rzecz to "poison" scoverowane przez Tarję Turunen na huterfeście, tragedia, ia ia

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-23, 17:29   

Martina napisał/a:

Oj tutaj wolę cover zdecydowanie:)

Vanilla Sky - Umbrella
http://www.youtube.com/wa...p4U&feature=fvw
Vanilla Sky - A Thousand Miles
http://www.youtube.com/wa...feature=related
cover kawałka Vanessy Carlton, który chyba wszyscy znają:) i tutaj w sumie ciężko mi wybrać bo lubię ten kawałek w tych dwóch wykonaniach. Chociaz sentyment do oryginału został...
Bowling For Soup - London Bridge (Fergie)
http://www.youtube.com/wa...feature=related

.. and I like Habanero peppers xP

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-09-28, 17:44   

Podobają mi się dwa covery w wykonaniu Guns N' Roses - "Knockin' on Heaven's Door" (w oryginale Boba Dylana) i "Sympathy For The Devil" (w oryginale Rolling Stones). W obu wypadkach piosenki zyskały taki pazur, trochę energii, która sprawia, że o wiele lepiej mi się ich słucha. "Die, die my darling) w wersji Metallicy jest ok (oryginał - The Misfits) i jeszcze jakiś mi chodził po głowie, ale uleciał aktualnie:)

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-09-28, 21:27   
   Polecający: google

enjoy the silence - lacuny mi wpadł w ucho
throne of chaos - smoke on the water( dawno temu lubiłęm tą wersję , teraz mi się źle kojarzy)

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora
Ostatnio zmieniony przez es-cs_wuv 2009-09-28, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

Pasażer  

Wysłany: 2009-10-03, 17:48   

Zacznę jak Bóg, czyli od zera: Stefanie Heinzmann. To, co ona zrobiła z jednym z moich ulubionych utworów powinno się skończyć w sądzie. Jak mnie będzie stać, to pomyślę o tym.

Z lepszych coverów kojarzę "Baker street" w wykonaniu Foo Fighters. Sporo utworów w tzw. tribute'ach jest niezłych, mam tu na myśli niektóre wykonania choćby ze Stonned Immaculate, jak np. remake "L.A. Woman". Przeróbki z "Across the universe" też wyszły piosenkom Beatlesów na dobre, wniosły powiew świeżości. Chociaż stada sceptyków powiedzą oczywiście, że to szarganie legendy prawie jak w przypadku "The Unforgiven".

Uwielbiam "Hallelujah" Buckleya, wynoszę je ponad wykonanie oryginalne. "Smells like teen spirit" Tori Amos też jest niezłe, jak również "To love somebody" w kooperacji Damiena Rice'a i Raya LaMontagne. Muse nagrało swoją wersję "Feeling good", całkiem udana ta ich próba, ale Niny Simone nie przebiją.

Dość groteskowo natomiast wyszło "Careless whisper" w wykonaniu Seethera.

Tak można długo wymieniać, jak mi się jeszcze coś naprawdę wartego wspomnienia przypomni, to może napiszę.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-11-01, 13:04   

Całkiem wesołą płytą z coverami jest "Punk Goes Pop" - można tam znaleźć takie kwiatki jak "I Want It That Way" w wykonaniu Dynamite Boy (oryginał, rzecz jasna, Backstreet Boys) czy "Get the Party Started" w wykonaniu Stretch Arm Strong (oryginał Pink).

Całkiem niezłym krążkiem jest również "Wszystkie covery świata", zwłaszcza CD "Ze świata", z ciekawym "I Bet You Look Good On The Danceflor" Baby Charles (Arctic Monkeys) czy "Hunter" 30 Seconds To Mars (Björk).

Z naszego podwórka lubię cover Vespy "Kieszonkowca Darka" (Partia), "Kto" w wykonaniu Paprika Korps (Dezerter) oraz - to chyba mój ulubiony cover - "XXI wiek" w wykonaniu Masali (Dezerter). No i oczywiście Hey, coverujący Brygadę Kryzys w utworze "To co czujesz" oraz PJ Harvey w utworze "Angelene".

grlało, matulu

Sabriel  

Wysłany: 2009-11-09, 22:51   

Psycho Krusher napisał/a:

Metallica - "Whiskey in the Jar" (tradycyjna piosenka irlandzka, znana też jako utwór Thin Lizzy)

Z tym się zgodzę w 100% ^^

Od siebie dorzucę jeszcze ten cover: http://www.youtube.com/watch?v=0VJ1aSpArJk - zdecydowanie lepsze od oryginału.
http://www.youtube.com/watch?v=mXPUkrz7Uow

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-11-10, 22:56   

Oto, prawdziwie wymiatający cover, zostawiający oryginał daleko z tyłu:

http://www.youtube.com/watch?v=NsVgGTq1Jf8

Colorblind  

Wysłany: 2009-11-23, 17:26   

Uwielbiam piosenkę Boba Marleya "Redemption song", swego czasu słuchałam jej na okrągło i szukałam wielu coverów. I są takie wykonania tej piosenki, które mnie ujmują. Hey, Indios Bravos, duet Lauryn Hill i Ziggy Marley, Chris Cornell, Pearl Jam, Alicia Keys, John Legend, Stevie Wonder, duet Johnny Cash i Joe Strummer, Ziggy Marley i The Chieftains - ta piosenka w wykonaniu tych oto artystów bardzo mi się podoba, dlatego też cieszę się, że powstają covery (; bo mogą cieszyć tak samo jak oryginały.

kenusarf  

Wysłany: 2009-11-30, 18:20   

bro napisał/a:
"One" w wykonaniu Apokaliptiki>>"One" w wersji Metaliki

Mam bardzo podobne odczucia. I jeszcze Nothing Else Matters, ale już tylko >

Odpowiedz do tematu