• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 18:28
Autor Wiadomość

mibo 

Wysłany: 2008-12-16, 17:01   Gitara akustyczna

Bardzo chciałabym grać na gitarze. Jakoś tak zachęciłam się do akustycznej. Wiem, że gra na gitarze mnie by się nie znudziła bo kocham wręcz muzykę. Chciałabym dowiedzieć się jaka gitara akustyczna jest najlepsza na początek tzn. z jakiego drewna jest wykonana, może jakąś dobrą firmę polecicie itd. I pozostaje tylko pytanie co powiedzą rodzice? Bo jeszcze im nie powiedziałam, że chce grać. Nie lubię słyszeć odmowy ( chyba każdy ale ja to niestety bardzo źle przeżywam) Ostatnio jak o coś rodziców pytałam to powiedzieli, że zwariowałam. 9teraz się z tego śmieje) Wracając do gitary to słyszałm , że dobre są gitary hiszpańskie. Czy ta gitara się nadaje do country i do rocka bo nie jestem pewna? Z góry dzieki za pomoc :D

Katharsis  

Wysłany: 2008-12-16, 18:24   
   Polecający: Lewiatan

Do country i rocka radze Ci kupic gitare westernowa - opis masz tutaj http://en.wikipedia.org/w...acoustic_guitar

neverending  

Wysłany: 2008-12-16, 21:09   

No weź Katharsis, grać na gitarze country, fuj fuj ;] Rock co innego. Gitara akustyczna kolegę interesuje. Powiem tak - nie kupuj szmelcu z biedronki/lidla/allegro w cenie do 200 zł. Nie wyjdziesz na tym, może fartem coś kiepskiego trafisz ale będziesz się na tym męczyć (przykład - patrz na mnie ^^). Dziś się na internecie naczytałem i zgadzam się z tym, że kupno gitary na oko, czy przez internet mija się z celem. Akustyk (bardzo dobry wybór, mój ulubiony rodzaj gitar) brzmi pięknie, więc się cieszę że jeszcze 1 przyszły gitarzysta się tu pojawił. Marki nie podam, bo nie jest to najważniejsze. Ważniejsze jest żeby grała tak jak należy, stroiła się dobrze, nie było na progach dziwactw, próg był prosty i w ogóle najlepiej przejdź się do sklepu z kimś kto gra. Tak sie sprawdza gitarę. Grając na niej :) Nie ufaj bezgranicznie sprzedawcy bo co prawda fachowiec ale ty amator - może cie wyrolować i sprzedać szmelc. No chyba że ładnie poprosisz :) Gitary są drogie, no niestety. Ale jest i 2 sposób - z 2 ręki. Jest on na tyle trudny, że tą rączkę musisz znaleźć :rotfl:
Nie spiesz się w ten słoneczny dzień, Ty wiesz
Albo być, albo mieć

P.atrycja  

Wysłany: 2008-12-16, 21:16   

fajne są elektryki. ;]
co do gitar to nie za bardzo się znam, jednak odpowiem tak : najlepiej jak popytasz sprzedawcę w sklepie muzycznym. oni się powinni dobrze na tym znać, więc doradzą Ci pewnie najlepszą gitarkę ;)

Pitagoras

neverending  

Wysłany: 2008-12-16, 21:27   

Albo najtańszą albo najdroższą albo tą co mają na zbyciu :D Elektryki racja racja.
Nie spiesz się w ten słoneczny dzień, Ty wiesz
Albo być, albo mieć

Markus  

Wysłany: 2008-12-18, 13:23   

P.atrycja napisał/a:
fajne są elektryki. ;]

Oj tak, bardzo bym chciał grać na gitarze elektrycznej, ale chyba jestem zbyt leniwy, żeby się nauczyć (no i jeszcze niemały koszt sprzętu...).

Backspace  

Wysłany: 2008-12-18, 17:40   

http://rnr.pl/k1721_gitary_akustyczne.html

Polecam ten skep. Fachowa obsługa (bo pracują tam muzycy ;) ).

asia96_69  

Wysłany: 2011-11-21, 18:48   

Hej :) Od około miesiąca uczę się grać na gitarze, tak właściwie to jeszcze raczkuję ;D Znacie jakieś fajne, proste piosenki w sam raz na początek? Jakiego bicia przeważnie używacie? ;p Aha, jak wgl poprawnie złapać chwyty barowe? :zawstydzony: Ćwiczę i ćwiczę i nic nie wychodzi...

Odpowiedz do tematu