• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

mikolajp  

Wysłany: 2006-09-05, 23:42   Katie Melua
   Polecający: Dzięki google ;)

Co sądzicie o tej wokalistce?

Mnie Ona przypomina trochę Norę Jones, piosenki ma świetne(Spider`s Web) a na żywo jeszcze lepsze. Występ w Sopocie po prostu mnie zachwycił :)

Gość jesteś spoko.

jusia_like  

Wysłany: 2006-09-06, 11:43   
   Polecający: Google

Nie jest taka jak inne piosenkarki. Nie obnosi sie z tym jaka to nie jest fajna i wogóle the best. Piosenki ma stonowane. Na mnie nie działają ale jako wokalistke szanuje za to że sie nie sprzedała :]

Lola  

Wysłany: 2006-09-06, 14:48   
   Polecający: religia tv

bo ona wykonuje blues , a blues sie nie sprzedaje. Ja ją bardzo lubie osobiscie , mam jej dwie płyty , całkiem ciekawe "Call of the search"i " Piece by piece". Ta druga jest bardziej wypromowana , a mnie osobiscie zachwyciła bardziej pierwsza płyta tej wokalistki. Fajne , nowoczesne bluesowo-jazzowe granie i ładny, ciepły głos Katie.

cynamon 

Wysłany: 2006-09-06, 16:26   

Szczerze mówiąc, pierwszą płytę znam słabo, więc się nie wypowiadam. Natomiast druga jest ciekawa dla ludzi, którzy z jazzem i bluesem mają niewiele wspólnego - po przesłuchaniu może się wciągną. Wg mnie Melua ma za wysoki głos do bluesa, a płyta to właściwie głównie scoverowane standardy jazzowe, bardzo przystępnie podane, ale bez rewelacji. Ogólnie jednak jest na plus, bo promuje muzykę, która 'się nie sprzedaje' i dla wielu jest kompletnie nieznana. A nuż - widelec ktoś poczuje bluesa. (;

capricorn  

Wysłany: 2006-09-06, 21:10   
   Polecający: Nori

Oglądałam koncert na Sopot Festiwal oraz posiadam najnowszą płytę.
Świetna artystka. Głos niebiański.

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-09-06, 23:08   

jak dla mnie jeden z najlepszych glosow na swiecie :) ostatnio od jakis kilku tygodni dziennie jej slucham :) uspokaja i wogole :P ale tez musze siegnac po pierwsza plyte bo nie slyszalem :P

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-09-09, 17:14   

są lepsze wokalistki od niej, może słucham jej dwóch, trzech piosenek, nie więcej, bo to i tak sporo :luka:

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

forp 

Wysłany: 2008-09-09, 20:16   

Świetny głos i dla mnie babka z jajami;)

http://pl.youtube.com/watch?v=21iUUe-W8L4
http://www.guardian.co.uk...hereducation.uk
Ostatnio zmieniony przez forp 2008-09-09, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-09-12, 16:21   

Nie przepadam raczej za tego typu piosenkarkami. Za bardzo przynudzają jak dla mnie. A już zwłaszcza ta. to już wolę Norah Jones.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-09-15, 21:20   

Śpiewające panie, tworzące w dodatku w naprawdę rozmaitych gatunkach muzycznych, na ogół lubię i słucham namiętnie, jednak za tą niewiastą zdecydowanie nie przepadam. I nie szarżowałabym za bardzo z porównywaniem jej do Norah Jones, bo o ile pani Jones też nie do końca mi podchodzi, to jednak ciary na grzbiecie wywołuje i - przede wszystkim - zaskakuje i zaciekawia. Katie natomiast - jak dla mnie - jest nudna. Monotonna, łatwo wpada w ucho i jeszcze szybciej z niego wypada.
I nie do końca wiem, skąd pogląd, że jej muzyka "się nie sprzedaje", skoro np. największe przeboje z "Piece by Piece" - "Nine Million Bicycles", "Spider's Web" czy "I Cried For You" przed długi czas brzmiały we wszelkich możliwych stacjach radiowych, do znudzenia.

15 października Katie gra koncert we Wrocławiu. Fakt, że bilety kosztowały (nie wiem, czy jeszcze są) 150-300 zł wgniótł mnie w fotel. Dla porównania: najdroższe bilety na ostatni koncert Tori Amos, który odbył się 19 czerwca 2007 w warszawskiej Sali Kongresowej kosztowały 187 zł. A klasa jest jakby nieporównywalna :zdziwko:

grlało, matulu

cocoo77  

Wysłany: 2010-06-21, 20:26   

nie jestem jej fanką, ale przyznaję, że ma piękny głos, taki nietuzinkowy... bardzo podoba mi się jej nowe oblicze na nowym albumie, a "the flood" bardzo mi się podoba!

Aurelia  

Wysłany: 2010-06-26, 20:21   

"The house" mnie absolutnie zachwyca i porywa. Poprzednie płyty były takie do przesłuchania, ale nie do zakochania. Ta najnowsza jest - wg mnie - fantastyczna. Różnorodna stylistycznie, fantastyczna. Kocham "A moment of madness"

Henrykeiro  

Wysłany: 2011-09-13, 13:06   

Zdecydowanie bardziej niż Katie Melua wolę posłuchać Amy Macdonald czy ostatnio - Adele. Melua jest zbyt "słodka" jak dla mnie ;)

Odpowiedz do tematu