• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

foremka  

Wysłany: 2012-10-08, 15:33   Online czy offline?
   Polecający: google

Cześć, witam pasjonatów muzycznych, w związku z tym mam maleńkie pytanko. Ciekawi mnie , czy ktoś z Was kupuje jeszcze płyty czy raczej każdy ściąga muzykę z netu? Ja oczywiście mam ipod, nie będę tego ukrywała, ale mimo tego zamawiam sobie dosyć często jakieś płyty, a jak jest u Was? Sądzę,że jest wielu którzy robią podobnie.Chętnie z Wami na ten temat pogawędzę. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczyska. :)

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-10-08, 17:32   

jak już napisałam tutaj: http://www.forumnasze.pl/...kcja-vt3990.htm niestety, ale na płyty mnie nie stać i nie kupuję. a jak już mam wolne pieniądze na "kulturę", po stokroć wolę kupić książkę.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-10-08, 19:19   

Nie kupuję w ogóle tradycyjnych płyt, głównie z jednej, bardzo prozaicznej przyczyny - $$$. "Starych, dobrych cedeków" mam w domu ledwie kilka sztuk [z czego większość to ramsztajnowa dyskografia]. Ale, owszem, także dlatego, iż to właśnie komputer jest mym podstawowym narzędziem do odtwarzania muzyki - ba, w znakomitej większości przypadków znajdującej się już nie tyle na dysku twardym (nawet tam mam zmagazynowane ledwie kilkanaście albumów ulubionych zespołów), co po prostu w czeluściach internetów.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-10-08, 21:17   

kupuję jeszcze płyty, a jakże, z tym, że nie na zasadzie 'a, kupię sobie płytę, bo nigdy nie słyszałem co to Muse gra, obczaję ich sobie', bo to kupowanie kota w worku, najzwyczajniej. nie kupuję też płyt po usłyszeniu jednego singla w stacjach radiowych, na jołtubie czy też w telewizorze; po prawdzie zdarzyło się kilka raz, bym słyszał jeden track i pobiegłem kupić płytę/kasetę, ale to było dawno temu i miałem dwanaście lat.

teraz, jeśli zabieram się za kupno płytki, płyta jest wstępnie i gruntownie osłuchana na lastefemach, foobarynach, spotifajach, grooverekinkach i gdzieniebądź. nabycie fizycznej kopii czegoś, co mam z jumy internetów to dla mnie wyraz szacunku dla artysty, że udalo mu się przykuć moją uwagę na tyle, bym go osłuchał gro razy. niekoniecznie są to rzeczy, które otrzaskiwałem w najbliższej przeszłości; bywa bowiem tak, że kupuję taką płytkę z piosenkami, co to nie słucham ich już na co dzień, co to nei słucham ich już regularnie, co to wogle od dawna nie przesłuchiwałem, ze względów sentymentalnych, bo słuchałem jej nielegalnie w partykularnym okresie swojego życia i teraz, pomyśliwam sobie, mogę zalegalizować to, co zagrabione, jako takie memorandum dla siebie samego, coś w stylu 'patrz, skuhwysynu, to jesteś ty i twój kawałek ciebie sprzed jakiegoś czasu, wstydź się/możesz być z siebie dumny/ale jesteś-byłeś fajny'.

tyle tautologizowania.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-10-09, 01:00   

Nie kupuję. Jedyna płyta, którą bym sobie kupił to nowa płytka Floydów, czyli jestem pewien na stopro, że nie będę musiał wydawać tych pieniędzy jednak.

Xena2 

Wysłany: 2012-10-09, 14:50   

U mnie to wyglada tak, bardzo lubie kupowac plyty, mam ich cala kolekcje, ale jest to dosc drogie hobby, dlatego czasami jak mnie akurat na nie nie stac albo chce wykorzstac resztki na paysafe wezme sobie kupie pare piosenek na amazon, ale wole zdecydowanie "pelny pakiet" niz tylko wybrane kawalki

foremka  

Wysłany: 2012-10-15, 15:09   
   Polecający: google

Czyli jak widzę jedni kupują w sklepie inni "oglądają" w necie. Też fajnie, ale też dobrze mieć kilka ciekawych pozycji na własność, bez ściągania z netu. Pewnie, że płyty nie należą do tanich,ale od czasu do czasu coś sobie zafundować, czemu nie?.Pozdrawiam.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-10-15, 19:02   

foremka napisał/a:
Też fajnie, ale też dobrze mieć kilka ciekawych pozycji na własność, bez ściągania z netu.

Czyli mam kupować w ciemno, licząc na własne przeczucie i opinie innych? Kiepsko to widzę. Jeśli znam zespół, wcześniejsze dokonania, ok, rozumiem, można brać w ciemno, ale jakieś nołnejmy, o których wiem tylko, CO w zaokrągleniu grają? Kiepsko to widzę. [2] Ściąganie z neta to jakby słuchanie radia x lat temu; słyszysz jedną rzecz raz, niefajne, wyrzucasz, jak ci się spodoba, zostawiasz. Tak jak w radiu, jak ci się spodoba, nagrywasz na taśmę.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

aircraft711 

Wysłany: 2012-10-22, 09:50   

Ja ostatnie 2 płyty kupiłem w ciemno i się nie zawiodłem. Fakt, że były to płyty mojego ulubionego wykonawcy, ale nie korciło mnie żeby przesłuchać je przed zakupem w necie :P

nika95 

Wysłany: 2012-10-22, 13:57   

Moja połówka kupuje płyty swoich ulubionych zespołów. Ja już żadnego CD dawno nie kupiłam, dlaczego? Bo muzyki słucham przeważnie w mp3 albo na kompie.

Xena2 

Wysłany: 2012-10-29, 11:28   

Zgadza sie, plyty sa dosc drogie ale jak ktos rzeczywiscie jest hobbysta, to w sumie nie jest to wazne, kazde hobby kosztuje..

Odpowiedz do tematu