• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-06-19, 20:45   

the black heart procession "2"

"A light so dim", anyone? to oni. smutni są, ale nie pozostawiają posmaku pretensjonalności. Cave wysiadł.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-24, 23:34   

W Poznaniu jest świetny bar, nazwany od innego ich albumu - Amore del Tropico.

Lubię.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-07-03, 15:57   

Portal - Outre

Do pokazania rogów z ponurem wyrazem twarzy. Taka muza jak ta winna być zakazana, bo wwierca sie w mózg niczym wiertarka i zostaje tam pomimo swej brzydoty. To te gitary rzężące niczym oddech umierającego Johnnego Casha, to te bębny w których próżno szukać przejść i te wokal, który coś tam niby śpiewa, ale chyba nie za bardzo. Niby to miało być podobne do ukochanej ostatnio Terra Tenebrosa, ale muzyka Terry ma w sobie przestrzeń i dynamikę, a tutaj jakbyś siedział w ciasnej piwnicy z migającą żarówą pod sufitem i mruczącym transformatorem gdzieś za plecami. Zuo i mrok pani, ale podoba mi się. Tylko muszę się hamować i dawkować sobie słuchanie, bo zmienię się w Katharsisa.

The Birthday Massacre - Walking with Strangers

Do poskakania. Na odtrutkę od Portalowego brudu. Taki synth-rock, coś? Popik taki od niechcenia, zawoalowany mocniejszymi gitarami od czasu do czasu? Man, podoba mi się! Nośność kompozycji niektórych zabija a takie Looking Glass to i największego emosa zapewne na parkiet porywa. Słodkość leje się litrami, emosowatość spada kilogramami, ale kto by się przejmował siarą, jeśli palec co chwila w replay uderza. Miód.

John Porter - Back in Town

Na uspokojenie się. Bo takie Helicopters Porter Bandu, to jedna z najlepszych polskich płyt ever, a kto jej nigdy nie słyszał, ten chuia życie czuje. Słuchało się za lat młodości, oj tak. I chociaż nie mogę tego udowodnić licznymi odsłuchaniami na laście, Porter zawsze w moim sercu był, jest i być będzie. Tak więc i do tej płyty się przytuliłem, pomimo tego, że od Helicopters jest różna, bardziej wyciszona, pokojowa taka. Taki Cohen trochę a bardziej solowy Knopfler. Do poduchy bardziej. Perełki: No More Whiskey, Back in Town i Never Really There. Zresztą całość jest świetna. Ba-dum tshh.

Clan of Xymox - Darkest Hour

Dla czystej przyjemności. Choć nie tak dobra jak poprzedni, nowy album klasyki gotyckich brzmień zawodu nie przynosi. I choć niewprawionych mogą odtrącić biciory z początku płyty, tak idąc ku końcowi płyta zyskuje na spokojniejszych brzmieniach. Jest nastrojowo, jest ciekawie, jest Xymoxowo po prostu. Rzecz głownie dla fanów takich brzmień ofkorz. Czyli dla mnie na ten przykład.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-07-04, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  

cocoo77  

Wysłany: 2011-08-03, 09:21   

THE YOUNG GODS - T.V. SKY

Świetny album :) najmocniejsze, najbardziej energiczne momenty to "skinflowers" i "the night dance", a najbardziej hipnotyzujące utwory to "she rains" oraz niespełna 20-minutowy "summer eyes". wokalnie wyróżnia się "gasoline man" z charakterystyczną chrypką.solidny album, z mocną dawką industrialnego rocka i świetnym wokalem Franza Treichlera.

No i tutaj muszę się do czegoś przyznać...gdyby nie rekomendacja Mike'a Pattona ( w jednym z wywiadów), który od lat jest fanem zespołu, nie poznałabym The Young Gods.

Amy_nr7  

Wysłany: 2011-08-05, 12:04   

Nowa płyta Limp Bizkit <3 oraz My Chemical Romance :) )

jestem  

Wysłany: 2011-08-07, 19:27   

Moim ostatnim zakupem był Pink Floyd- Obscured by clouds z muzyką filmową. Taki przedsmak "The dark side of the moon".

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-08-09, 13:21   

Modest Mouse i ich "Good News For People Who Love Bad News", dobrze się przy tym sprząta, polecam! :ok:

Starrk  

Wysłany: 2011-09-05, 14:49   

Djerv - Djerv

Ostry a zarazem nośny rock z norweskich stron? Każdy tygrysek powinien polubić to połączenie za pierwszym odsłuchaniem. Głownie dzięki pani wokalistce (brzmiącej czasem jak Nosowska gdy jeszcze Hey tworzył ciekawą muzykę), ale muzycznie też jest przesmacznie. Mocno, jędrnie i pociągająco. Słabe momenty? Synu, ta płyta nie ma słabych momentów.

RHCP - I'm with you

Starych Peppersów juz nie będzie i jak ktoś liczył na powtórkę z BSSM to niech idzie płakać w kąciku. Niemniej jednak nówka od Papryczek jest mocno jędrnym kawałkiem muzycznym, o wiele imo lepszy od ostatniego Stadium Arcadium. Bez przesytu gitarowego, bez pierdzielonych solówek gitary w każdym utworze za to z solidnym basem i perkusyjną zaebistością. Gitarka w końcu to dodatek a nie rzecz wiodąca. Hicory? Przede wszystkim totalnie killerski Did I let you know, a zaraz po nim Even you Brutus?, Monarchy of Roses, Factory of Faith i Happiness Loves Company. Są też tracki słabsze (jak przeciętniacki pierwszy singiel), ale ogólnie jestem na tak.

cocoo77  

Wysłany: 2011-09-06, 12:35   

ostatnio przesłuchane:
^
bjork - biophillia
okładka bardzo mi się spodobała ...i...to by było na tyle, bo reszta to duże rozczarowanie, jak na bjork ten album jest bardzo przeciętny, zabrakło energii i pomysłu.

^
tori amos - night of hunters
obawiałam się, że tori powtórzy się i ponownie nagra kiepski album, jak dwa ostatnie. to smutne zwątpić w ulubionego wykonawcę, ale tak właśnie było, zaczęłam wątpić, że tori nagra jeszcze coś dobrego, czułam, że po prostu już się wypaliła. ale... myliłam się. nowy album przypomina nawet świetny Boys For Pele. klasyczne utwory na fortepian i inne instrumenty, brzmią świetnie w wykonaniu tori. pierwszy "shattered sea" ma w sobie dramaturgię i niepokój, podczas gdy ostatni "carry" jest piękną, wzruszającą, świetnie zagraną na pianinie balladą. nie mogę też nie wspomnieć o absolutnie przejmującym "night of hunters". album jest stonowany, wyciszony, ale i magiczny. klasyczny klimat utworów tylko dodaje im uroku. głos tori, którą dodatkowo na wokalu wspiera jej córka tash ( śpiewa w paru piosenkach), wciąż brzmi świetnie. ogółem jest to chyba najlepsza płyta tori od czasów scarlett's walk, i choć może z najnowszych wydawnictw moich ulubionych wokalistek nie może się równać z "let england shake" pj harvey, to jednak tez jest warta uwagi.

^
ostatnio zakupiona przeze mnie płytka, czyli manic street preachers "the holy bible". i co tu mogę dużo mówić, po prostu.. zakochałam się w tym albumie i w manics :serce:

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-09-22, 16:47   

Selah Sue- Selah Sue
Przyjemnie się słucha, plus dla dziewczyny z reklamy Kinder Bueno!

Smarkej  

Wysłany: 2011-09-22, 19:54   

The Vaccines "What did you expect from the Vaccines?"

nie lubię się wypowiadać nt. czegoś, czego nie obwąchałem do końca, ale jeśli nie będzie więcej tracków jak #03, to uznam, że ~100k ludzi nie może się mylić. usłyszymy.

Starrk  

Wysłany: 2011-10-08, 18:27   

Dark side of the moon early mix '72

Rzecz głównie dla zagorzałych fanów, którzy przesłuchali Ciemną stronę księżyca milion razy i znają na pamięć każdy dźwięk (czyli tak jak ja) - to dla nich zabawa w wynajdywanie różnic w tym wczesnym mixie. Inne wejścia instrumentów, inna produkcja, brak pewnych partii... jak dla mnie bardzo smaczne i odświeżające.

Smarkej  

Wysłany: 2011-10-08, 21:57   

Starrk napisał/a:
Rzecz głównie dla zagorzałych fanów, którzy przesłuchali Ciemną stronę księżyca milion razy

Przekonałeś mnie, zwłaszcza, że...
Starrk napisał/a:
znają na pamięć każdy dźwięk

Kiedyś znałem - trzeba to zweryfikować. Będę jak Macierewicz, wszystko zweryfikuję!

czyli Wax Audio, czyli obie części Mashopolos.

dzieliłem się już na gorąco impresjami dot. tego projektu. mash-upy niektóre tak niespotykane, że aż trudno sobie wyobrazić. weźmy takie "Battery" Metalliki i bhangra klimat. psychofani już wysyłają wąglik ziomkowi odpowiedzialnemu, ale cała reszta nieźle się bawi. takie produkcje dowodzą tylko, że tak naprawdę wszystko już było, że cała ta współczesna muzyka popularna to tylko kolejne, samoreplikujące się, poprzedzierzgane na krzyż aberracje systemu plików trzymającego je wszystkie w jednym miejscu, cieszmy się, bo mamy już wszystko.

[ Dodano: 2011-10-08, 22:59 ]
Aha, Vaccines chyba mnie zawiodło po trosze. Tak jak mówiłem, gdyby były same killery jak pierwsze dwa tracki, byłoby naprawdę fajnie, fajnie, by to zrobili, jakby powiedział Kazek Węgrzyn - a tak, tylko razowy z szynką. 6,5/10

cocoo77  

Wysłany: 2011-10-14, 13:36   

Live - Throwing Copper
świetna okładka, płytka też całkiem fajna :) jest naprawdę pare dobrych kawałków jak chociażby: "selling the drama", "iris", "i alone", czy "lightning crashes". wokalista (Ed Kowalczyk o polskich korzeniach) daje radę, muzyka na plus, taki przyzwoity rock.ogólnie album dobry, aczkolwiek nie jakiś miażdżący.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-10-16, 15:34   

smaczne i odświeżające [2]

chociaż braki pewnych partii mnie zdenerwowały, jakoś tak dziwnie, spodziewam się dobrze znanych dźwięków, a tu co innego! ale raczej na plus, mocno!

Odpowiedz do tematu