• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-10-28, 23:27   

Hall & Oates - The very best of
Złote lata popu. I takiego nasyconego lekko bluesową aurą i takiego klawiszowego spod znaku Stiwiego i Majkela. Co krok to hicior i kogo nie porwą takie killery jak "Private Eyes", "Kiss on my list", "You make my dreams" "Out of touch" czy "Maneater" to jest pipa i tyle.

Information Society - Don't be afraid
Elektronika. Dobra. Taka trochę ponura, podsycona szumem deszczu i brzęczeniem alarmów samochodowych. I taka soczysta, kapiąca dobrym basem i bitem. I zapętlone smyki dające cudną przestrzeń. I ponure teksty o samotności i depresji. I Ozar Midrashim. I ani jednego słabego tracku. Miłość.

Behemoth - Evangelion
Jak już dałem sie porwać nakuhwianiu w perkusję Inferno i riffom Nergala i Oriona (Defiling morality ov black god, Alas lord is upon me <3) to już nie było wyjścia. Wsiąkłem i podoba mi się te darcie mordy, cholera.

Katharsis  

Wysłany: 2011-10-28, 23:47   
   Polecający: Lewiatan

Hexvessel - Dawnbearer

Psychodeliczny folk - nietypowy projekt black metalowego muzyka. Album wyróżnia... atmosfera transcendencji, rytuału, wokół której toczą się teksty. Podoba mi się taka wizja sztuki. Jest poważnie, pięknie i mrocznie zarazem. Album jest bardzo spokojny ;)

Po pierwszym przesłuchaniu uznałem album za ciekawy ewenement, który warto sobie po prostu od czasu do czasu odpalić. W zasadzie nie zmieniłem zdania, ale słucham go ostatnio nadzwyczajnie często, czyli musi coś w nim siedzieć...

http://www.youtube.com/wa...1&v=ZK5ziQMLmQc utwór "I am the ritual", wkrótce będzie teledysk
http://www.youtube.com/watch?v=G9c6on7x tutaj teledysk do "Invocation Summoning"

cocoo77  

Wysłany: 2011-10-29, 13:49   

Starrk napisał/a:

Hall & Oates - The very best of

- moja mama ich uwielbia :)

u mnie:
^joni mitchell - shadows and light

- Zapis świetnego koncertu z Santa Barbara z 1979 roku. Na basie Jaco Pastorius, perkusji -Don Alias, na gitarze elektrycznej - Pat Metheny, na saksofonie - Michael Brecker. Do tego Joni w wyśmienitej formie wokalnej. Bardzo dobry album koncertowy, jeden z najlepszych jeśli chodzi o gatunek folk jazz.

^cocteau twins - treasure

- Co tu dużo mówić... po prostu magia. Piękny wokal Liz Fraser na tle rozmytego dźwięku gitar i perkusji, niebanalne kompozycje i niesamowity klimat. Chyba najlepszy album tej grupy, a i jeden z lepszych jeśli chodzi o 4AD (obok Clan Of Xymox, Dead Can Dance, czy Lisy Germano i jej dzieła "Geek The Girl").
Ostatnio zmieniony przez cocoo77 2011-10-29, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Wysłany: 2011-10-29, 14:53   

cocoo77 napisał/a:
^cocteau twins - treasure
Kurdę, musze to w końcu kiedyś przesłuchać. Przecież taka Pandora to perła muzyczna.

cocoo77  

Wysłany: 2011-10-29, 19:38   

Starrk napisał/a:
Kurdę, musze to w końcu kiedyś przesłuchać. Przecież taka Pandora to perła muzyczna.

- tak ,jak najbardziej się zgadzam co do pandory. ale inne piosenki również posiadają ten magiczny, trochę mroczny klimat. polecam do przesłuchania w całości :)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-11-11, 22:13   

Dum Dum Girls "I will be"

Olać zgrzebną okładkę, w środku jest fajniej. Jedenaście kawałeczków, takich lou-faj, czyli trochę jakby nagranych na boomboksa, ale do Pussy Galore w tej materii to im daleko; podejrzewam, że to wszystko studio i komputer, ale - olać. Wszystkie takie rzekome płytki z nojzpapem i dziewczyną na wokalu brzmią tak samo. Ta inna raczej nie jest, ale również raczej zapamiętam. Kalafornia, panie, ale nie pustynia Mojave, i też nie Comptą, ziom.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-28, 13:55   

^Lisa Germano - Slide (1998)

- album magiczny, nastrojowy, po prostu piękny. w sam raz na zimowe (i nie tylko) wieczory. wydany jako ostatni przez wytwórnię 4AD album lisy germano, opowiada o problemach komunikacji międzyludzkiej w sposób niezwykle subtelny. płyta to dość dziwaczna, ma trochę klaustrofobiczny klimat, ale to z pewnością jej duży atut. multiinstrumentalistka otwiera przed słuchaczem swój własny, odrębny muzyczny świat za pomocą poruszających tekstów, oryginalnego, wyciszonego wokalu oraz pięknej warstwy muzycznej, na którą składają się głównie fortepian, ciche skrzypce czy bębny, ale gdzieś w otchłani słychać też momentami echa elektroniki. można nawet rzec, że album zalatuje trochę industrialem.
piękny to album, jeden z najlepszych w dorobku tej niezwykłej artystki.
uzależnia - wiem, bo kupiłam sobie go na gwiazdkę i nie mogę się oderwać.. :oczami:

^ Grotus - Slow Motion Apocalypse (1993)

- a to już zupełnie inna bajka... mocna i solidna dawka eksperymentalnego rocka w wykonaniu nieistniejącej już (niestety) kapeli z San Francisco. dopiero zaczynam słuchać tego zespołu, ale bardzo mnie wciągnęła ta muzyka. drugi album grupy, slow motion apocalypse, łączy rocka z industrialem, world music, czy noise. totalny odlot, zarówno muzycznie jak i wokalnie, bo wokalista grupy ma mocny, fajny głos.
ciekawy album.

Smarkej  

Wysłany: 2011-12-28, 22:11   

Yuck "Yuck"

przeczytawszy zestawienie podsumowawcze całorocznych zmagań na poletku niezal-gitarowym, ułożone przez niezal-portal, postanowiłem przypomnieć sobie właśnie ten album. i powiem tak, nie jestem pewien, czy wokal mi tam pasuje (przeczytałem na lansfm, to się mogę pomondrować, hyhy). ale nie, muzycznie byłoby ok, tylko gdyby ten wokalista tak nie jęczał. nie urwało. reeksploracje nastąpią dalsze.

Starrk  

Wysłany: 2012-02-01, 23:45   

Subrosa - No help for the mighty ones

Sludge taki, ale z gatunku tych troche łatwiejszych do przyswojenia w czym niechybnie pomagają smyki szalejące w każdym chyba utworze, które to łączą sie razem z nisko nastrojonymi gitarami w bardzo smaczną całość. Wokal damski mile pieści ucho, a repertuar krąży od takich chwytliwych rzeczy jak Borrowed time, borrowed eyes przez rasowe sladżowe ponuraki (Stonecarver) aż do takich dziwactw jak akapellowy House Carpenter. Bardzo smaczna płyta.

Mayhem - Ordo ad chao

Niektórzy mówią, że to już nie trve kvlt Mayhem ale ja mam wyebane na takie piehdolenie metalowych debili i słucham tego z prawdzie czarną przyjemnością. Zwłaszcza zwracając uwagę na kosmiczne wokale. Attila to jednak umie robić zaebiste rzeczy z głosem czym mnie przekonał do tego albumu (jak i też starszego De Mysteriis Dom Sathanas). Produkcja specjalnie garażowa troche mnie męczyła na początku, ale teraz wydaje się wręcz atutem. \m/
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2012-02-01, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  

Smarkej  

Wysłany: 2012-02-02, 11:40   

Starrk napisał/a:
Niektórzy mówią, że to już nie trve kvlt Mayhem ale ja mam wyebane na takie piehdolenie metalowych debili

\m/

aż sobie zapodałem.

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-02, 17:51   

Starrk napisał/a:
Zwłaszcza zwracając uwagę na kosmiczne wokale.
True czy nie, fachowcy twierdzą, że śpiewa w oryginalnych interwałach, czyli fałszuje : P

Engin Nurşani - Gözün Aydın

album tureckiego artysty. Ciężko określić mi gatunek, bo nie znam się na orientalnych. W każdym razie słychać saz, orientalny wokal, perkusję, flety i coś a la duduk, chyba gitarę... może o jakimś instrumencie, którego zapomniałem.

Podoba mi się mieszanka europejskich i orientalnych elementów, zwłaszcza w budowaniu melodii. Skale harmoniczne mieszają się z bardziej orientalnymi, ale mogę się mylić. Orientalna rytmika też przyciąga, ale akurat tutaj podoba mi się integrowanie europejskich elementów. Album jest dosyć różnorodny :) podoba mi się to, że niektóre melodie są grane przez kilka instrumentów na raz, powstaje ciekawa barwa :) nie zdołałem się przekonać całkowicie do wokalu, więc męczy mnie na dłuższą metę. Czyli wszystko subiektywne.
7-8/10

Starrk  

Wysłany: 2012-02-02, 18:22   

Katharsis napisał/a:
True czy nie, fachowcy twierdzą, że śpiewa w oryginalnych interwałach, czyli fałszuje : P
Jak można fałszować w blackowych wokalach?
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2012-02-02, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-02, 18:27   

a to nie na tym albumie śpiewa prawie czysto? Yhhh, może mi się myli.

Starrk  

Wysłany: 2012-02-02, 18:45   

Nie no śpiewa. Może i fałszuje... nie wiem, nie słyszę tego, nie przeszkadza mi to.

Smarkej  

Wysłany: 2012-02-02, 19:27   

jak chcecie bez fałszów to włączcie sobie "Grand Declaration of War", zadziwiająca jest czystość wokali Maniaka tamże, też świetna płyta Mejemu, nie tak patologicza brzmieniowo jak OaC, ale też pośród metaluchów yebana za niebycie kolejną częścią DMDS.

i trzeci Ulver, nagrany w dzikim lesie na jednośladzie, hyhy.

Ostatnio zmieniony przez Smarkej 2012-02-02, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu