• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Wower  

Wysłany: 2010-11-03, 20:57   

Legalność radia to chyba bardzo ważna sprawa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo ważna... Czasem mam wrażenie, że większość osób myślących o "zabawie" (bo czasem trudno to inaczej nazwać) nie zdaje sobie sprawy jak poważna to sprawa. Ale taka już natura ludzka, że wielu ma tylko słomiany zapał. Obecnie prowadzisz swoje radio w pojedynkę? Jakieś audycje z twoim udziałem można posłuchać regularnie? W określone dni o określonej godzinie?

biedron  

Wysłany: 2010-11-05, 19:05   

Na razie z racji tego iż mam karte dziwękową taką jaką mam to nie mogę prowadzić audycji.
Szukam prezenterów . Do końca roku mam znaleźć kogoś do prowadzenia audycji bo sponsor ucieknie :(
Co do legalnosci hmm.. Tamat rzeka jezeli chodzi o radia internetowe.
80 procent gra bez licencji. W zasadzie nie ma w tym nic nielegalnego. Nielegalne jest wtedy kiedy czerpie sie z tego korzyści majątkowe.
Jasne ze ZAiKS sie moze przyczepić ale z natury takie radia są anonimowe i procedura ustalenia własciciela trochę trwa. Z resztą takie radio to i tak dobra promocja i reklama dla kapel i dj-ów .

http://i40.tinypic.com/seu2kw.jpg

Wower  

Wysłany: 2010-11-05, 23:47   

To albo znajdziesz w ciągu miesiąca kogoś chętnego albo będziesz musiał zainwestować w nową kartę dźwiękową?
Legalność to na pewno bardzo szeroki temat w przypadku stacji internetowych, ale z tego co obiło mi się o uszy to nielegalność zaczyna się w momencie gdy radio jest dostępne dla szerszego grona niż najbliższa znajomi czy rodzina. Czy w drugą stronę, radio można prowadzić sobie na poziomie domowo-garażowym jak długo udostępniane jest tylko rodzinie i znajomym. Udostępnianie radia szerszemu gronu odbiorców nawet bez czerpania z tego korzyści majątkowych jest nielegalne. Ale mogę się mylić. W końcu to nie ja prowadzę radio internetowe:P Ja ich jedynie słucham:P

MadBoy  

Wysłany: 2010-11-06, 10:31   

a ja polecam www.minimal-radio.com

Qghon  

Wysłany: 2010-11-06, 14:11   

Osobiście nie lubię radia, a w zupełności przez internet. Na komputerze wole posłuchać piosenek na YouTube.pl niż radia.

Wower  

Wysłany: 2010-11-07, 12:27   

minimalboy później posłucham co warte twoje radio:) Napisz coś więcej o nim. Jaki gatunek muzyki można u ciebie usłyszeć a jaki na pewno się nie natkniemy? Prowadzone są jakieś audycje? I Tak Dalej :)

Był okres, w którym bardzo mocno wręcz nadużywałem YouTube. Teraz zaglądam tam tylko raz na jakiś czas. Czasem ciekawie jest zobaczyć jakiś teledysk czy nagranie, które w innej formie nie jest dostępne. Mimo wszystko gdy siedzisz nad czymś i skupiasz się na pisaniu to wolę żeby coś mi leciało w tle niż żebym co 3-4 min musiał klikać na kolejny utwór. Poza tym pod ręką wyświetlane są zazwyczaj utwory powiązane czyli ten sam zespół itd. A ile można w kółko tego samego słuchać?

sakurka  

Wysłany: 2010-11-12, 20:53   

Jeżeli słucham radia przez internet to openFM najczęściej kanał : Wielkie Hity Filmowe albo MTV , a tak poza tym to bardzo często wrzuta i YouTube (tyle , że to już nie radia oczywiście :P )

Wower  

Wysłany: 2010-11-12, 22:12   

Ja ostatnio odkryłem, że w serii OpenFM istnieją stacje 100%. Czyli całodobowo tylko jeden zespół:) Bardzo fajna i przydatna rzecz.

sakurka  

Wysłany: 2010-11-13, 12:22   

Rzeczywiście tak jest. W ogóle dużo tam mają kanałów . Jest spory wybór :D

Wower  

Wysłany: 2010-11-18, 17:36   

No właśnie zaskoczyłem się ilością tych stacji w OpenFM. Szczególnie tych 100%:) 100% Depeche Mode czy 100% Metallica brzmi dla mnie bardzo zachęcająco. Choć troszkę przeraziłem się gdy z wyświetlacza telefonu "uśmiechnęła" mi się stacja 100% Justin Bieber.......

MadBoy  

Wysłany: 2010-11-18, 19:15   

a ja zapraszam na moje audycje w każdy Poniedziałek od 15:30 do 18:00 program MUZYCZNY REGAŁ :) zapraszam na www.radio.wolnastrefa.pl

Wower  

Wysłany: 2010-11-20, 20:20   

Napisz coś więcej o tym radiu. Jaki jest jego profil, jaka muzykę można usłyszeć a jakiej nie:)
No i pochwal się troszkę swoją audycją:) Bo jak na razie nic a nic nie wiadomo....:)

agata123 

Wysłany: 2010-11-29, 20:10   

napisz coś więcej o swoich audycjach..

niechcicm 

Wysłany: 2010-12-06, 15:58   

ja ostatnio słucham radia 'polskastacja'.

A tak z bardziej niszowych czasem coś ciekawego można znaleść wśród studenckich rozgłośni :)

Wower  

Wysłany: 2010-12-06, 19:05   

polskastacja?

Albo jeszcze nie słuchałem albo w głowie nie pozostało. Wrzuć linka:)
Podziel się również swoimi ulubionymi rozgłośniami studenckimi:P

Odpowiedz do tematu