• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 18:10
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-10-24, 21:45   

Kasios napisał/a:
sis, gdzie znalazłaś interpretację, możesz podać stronę albo napisać na PW o co chodzi?
otóż sis chodziło oto, że jej znajoma świetnie zaśpiewała takie piosenki jak "Czarny blues o czwartej nad ranenm", "Kim właściwie była ta pani" - i wykonanie znajomej, to, w jaki sposób zaśpiewała ujęło sis tak bardzo, że interpretacja SDM już sis nie urzekła
sis napisał/a:
Miałam znajomą, która wykonywała "Czarny blues o czwartej nad ranem" i "Kim właściwie była ta piękna pani" (prywatnie uwielbiam^^) tak brawurowo, że aż ciary szły. Problem polegał jednak na tym, że najpierw poznałam jej interpretację,

a ja ostatnio nie mogę słuchać SDMu, wolę włączyć sobie Stachurę, który sam wykonuje swoje utwory i choć śpiewać nie potrafi to ujmuje mnie jego śpiew.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Tofikowa  

Wysłany: 2008-11-01, 15:59   

jest to jeden z zespołów które wykonują poezję śpiewaną, które znam. nie powiem, czasami lubię ich posłuchać, lecz bez przesady. Czwarta nad ranem (czy Czarny blues jak kto woli) oraz Z nim będziesz szczęśliwsza to dwa utworu do których mam sentyment.
widzę burzliwa dyskusja na temat chryzantem... to nie jest ich piosenka o ile mi wiadomo, ale wykonywali ją....
A ja nigdy, TereFere mać!

http://www.lastfm.pl/user/tofik000

living_dead_girl  

Wysłany: 2008-11-13, 15:35   

Uwielbiam SDM ... najlepsze mają utwory koncertowe, słuchając czuje się ten klimat Mrrryy..

Ale no cóż, nie wszystkim podoba się poezja śpiewana :P

Żyrafa  

Wysłany: 2008-11-15, 20:29   
   Polecający: Google ; ]

Lubię SDM, a najbardziej mi się podobają 'Czarny blues o 4 n. r.', 'Pieśń na wyjście' i 'Imperatyw' ; ]

Fioletowi

podchmielony 

Wysłany: 2008-11-15, 23:17   

Nie wydaje mi się, aby SDM zaśpiewało kiedykolwiek taką piosenkę jak Chryzantemy. Po prostu do nich nie pasuje ;) Zobaczcie, jak różny to byłby styl ;)

Zespół Kury śpiewał Chryzantemy. Szukałem w internecie i widać, że nie tylko tutaj toczy się dyskusja na temat przynależności tej piosenki do repertuaru SDM ;)

fischikella.  

Wysłany: 2009-02-19, 00:05   
   Polecający: samaja.

SDM dopiero poznaję. A poznaję, bo nasłuchałam się, jakie to nie jest wspaniałe.
Nie powiem, podoba się. Podoba się, ale nie za pierwszym razem. Musiałam ich trochę posłuchać, żeby stwierdzić.
No i jak dla mnie może być.

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2009-02-19, 09:05   

W mojej bujnej i szumnej młodości, zwłaszcza harcerskiej i wypadowo-bieszczadzkiej, SDM był czołową kapelą, której utowry się wyło przy wszelkiego rodzaju ogniskach. Wtedy podobały mi się bardzo te ich rzewno-sielskie nuty.

Dziś nie mogę ich słuchać. >.<

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-02-19, 11:14   
   Polecający: google

czarny blues o 4 nad ranem puszczam czasami jak nieśpie

zakochalem sie tym kawałku troche słuchałem reszty piosenek

dobre po polskie

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-04-12, 12:46   

ja SDM poznalam bedac w ZHP, jako piosenki przy ognisku. i w oryginalnych wersjach, nie na setke zachrypnietych glosow i jedna gitare, brzmia tak sobie. ale to moze moje uprzedzenie takie. jednak slucham od czasu do czasu i lubie, 'czarny blues o czwartej nad ranem' jak i 'obudz sie', 'z nim bedziesz szczesliwsza', takie tam :oczami:

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-25, 21:04   

Znam, dawniej bardzo lubiłam. Ale z czasem głos wokalisty zaczął mnie trochę drażnić i na dłuższą metę słuchać ich nie potrafię. Co najwyżej kilka utworów co jakiś czas, niewiele więcej. Do ulubionych piosenek zaliczam Niepokój (po części dlatego, że namiętnie męczyłam to po pewnym wydarzeniu mojego życia), Samotność, Kim właściwie była ta piękna pani. Jest jakiś sentyment.

bethy6  

Wysłany: 2012-03-20, 10:41   

to, że ktoś nie słyszał o zespole Kury, nie oznacza "na szczęście", że ta dziwna piosenka (chryzantemy złociste - bo jak to nazwać utworem) jest wykonywana przez SDM ..... ABSOLUTNIE NIE JEST !!! SDM nie zniża się do rynsztoku, wykonuje poezję śpiewaną, śpiewa teksty twórcze i refleksyjne, a to coś raczej refleksją nie tchnie.... :zdegustowany: SDM można lubić, można nie lubić, ale zasada jest jedna, jeśli na jakiś temat nie mam wystarczających informacji ( chociażby przesłuchanie kilku piosenek ) to się po prostu nie wypowiadam ... :P

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-03-20, 18:01   

bethy6 napisał/a:
o, że ktoś nie słyszał o zespole Kury, nie oznacza "na szczęście", że ta dziwna piosenka (chryzantemy złociste - bo jak to nazwać utworem) jest wykonywana przez SDM

"Chryzantemy złociste" w wykonaniu Kur to najlepiej znana miejska legenda polskiego internetu. Kury nie nagrały tego nigdy, próżno tego szukać na oficjalnych płytach, butlegach, czy gdzie tam jeszcze można szukać, z wyłączeniem internetów. Tymon zdementował to na swoim oficjalnym forumku, choć wyraził uznanie dla historii przedstawionej w tekście.

a nie słyszałem tego SDMu nigdy, chyba na moje szczęście, ej.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-03-20, 20:03   

To skoro nie Kury i nie SDM więc kto? KTO?!!

SDM to nie słucham, z poezji śpiewanej to jeno Coma do mnie przemawia.

Odpowiedz do tematu