• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 18:10
Autor Wiadomość

bigweb  

Wysłany: 2008-08-19, 23:25   ~~SDM~~

Witajcie ,kto z was zna/kocha/lubi " Stare dobre małżeństwo " i jaki utwór ?, proszę w tym temacie wypisywać.

Oraz

Przenieś się w świat magii i fantazy.ZAREJESTRUJ SIĘ I Graj ZADARMO!

www.MagicFighter.boo.pl

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-08-20, 19:58   

Ludzie się nad nim strasznie rozwodzą, więc przez ciekawość ściągnęłam kilka utworów. I nadal doszukuję się tej niezwykłości, na którą wszyscy dali się nabrać.
Na razie nie dostrzegam i bardzo przypominają mi po prostu głupiutkie pioseneczki o miłości i wielkiej tęsknocie, ale nie zniechęcam się - szukam dalej.

Pamiętam, ze piosenka Chryzantemy złociste mnie zaskoczyła.

BTW - nazwa tematu robi z tego zespołu pokemona.

B.H.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-08-20, 20:21   

Jóga napisał/a:
Pamiętam, ze piosenka Chryzantemy złociste mnie zaskoczyła.
'Chryzantemy złociste' to piosenka zespołu Kury, masz źle opisane piosenki :luka:
Jóga napisał/a:
Na razie nie dostrzegam i bardzo przypominają mi po prostu głupiutkie pioseneczki o miłości i wielkiej tęsknocie, ale nie zniechęcam się - szukam dalej.
możesz podać tytuły tych piosenek?

Ogólnie SDM lubię, wykorzystywali chociażby wiersze Stachury ^^ Najbardziej lubię 'Wędrówką życie jest człowieka', 'Czarny blues o czwartej nad ranem, 'Biała lokomotywa', 'Nie brookliński most', 'Jest już za późno, nie jest za późno' - najogólniej najbardziej podobają mi się ich starsze piosenki.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Jóga  

Wysłany: 2008-08-20, 20:35   

Colorblind napisał/a:
Chryzantemy złociste' to piosenka zespołu Kury, masz źle opisane piosenki :luka:
I internet tez ma źle opisane :
http://muzycznie.net/4351...y_Zlociste.html

Colorblind napisał/a:
możesz podać tytuły tych piosenek?
nie, jeśli sa źle opisane o,O

B.H.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-08-20, 20:36   

To ten zespół co śpiewał, że dziewczyna go rzuciła i że rzuci sie pod pociąg, ale nic mu nie będzie bo pociąg jedzie po innym torze?
-Jesli tak to znam tylką tą piosenkę ale nie zamierzam raczej więcej poznawac
-Jeśli nie, to nie znam wogle i nie zamierzam raczej poznawać

Jóga  

Wysłany: 2008-08-20, 20:37   

Psycho Krusher napisał/a:
To ten zespół co śpiewał, że dziewczyna go rzuciła i że rzuci sie pod pociąg, ale nic mu nie będzie bo pociąg jedzie po innym torze?
-Jesli tak to znam tylką tą piosenkę ale nie zamierzam raczej więcej poznawac
I to jest w sumie cały Twój post, bo dokładnie o tą piosenkę chodziło ^^

B.H.

Starrk  

Wysłany: 2008-08-20, 20:41   

Aha ^^

Nie no, ta piosenka jest fajna, tylko tytułu nie znam więc jakby jakaś dobra dusza znała i podała to byndę "dźwięczny" ^^

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-08-20, 20:42   

Jóga napisał/a:
I to jest w sumie cały Twój post, bo dokładnie o tą piosenkę chodziło ^^
Nie, bo to nie jest ich piosenka ^^ http://muzycznie.net/3963...y_zlociste.html z Twojego źródła Jóga :luka:

Lubię SDM. Mają uspokajające piosenki, moje ulubione mniej wiecej pokrywają się z tym, co napisała Colorblind. Do tego absolutnie rozbraja mnie "Majka" w wersji koncertowej, no i mam sentyment do "Bieszczadzkich aniołów".

Nie no, ta piosenka jest fajna, tylko tytułu nie znam więc jakby jakaś dobra dusza znała i podała to byndę "dźwięczny" ^^
"Chryzantemy złociste" zespołu Kury :luka:

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."
Ostatnio zmieniony przez Sol 2008-08-20, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Wysłany: 2008-08-20, 20:45   

Sol napisał/a:
Nie, bo to nie jest ich piosenka ^^ http://muzycznie.net/3963...y_zlociste.html z Twojego źródła Jóga
A to dziwne, bo mój kumpel też twierdził że to SDM śpiewa...

A kij, nieważne kto, ważny tytuł ;p
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2008-08-20, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

Jóga  

Wysłany: 2008-08-20, 21:14   

Przecież możliwe, że oba to śpiewają -,-'

Jak dla mnie to jednak SDM, bo Kur nie słyszałam.

B.H.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2008-08-20, 21:20   

A ja słyszałam tylko w wykonaniu zespołu Kury i nie wyobrażam sobie innej wersji :hyhy:

bro  

Wysłany: 2008-08-21, 13:30   

Ciekawa dyskusja, a można się dowiedzieć na jakiej płycie SDM wydali "chryzantemy"?

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-08-21, 14:03   

Tia. Britney Spears nagrała "Satisfaction" - to znaczy, że to jej piosenka? :zdziwko:

SDM śpiewający Stachurę - lubię i szanuję. Przyznam się jednak, że sam zespół na dłuższą metę mnie nudzi, więc jednym cięgiem słuchać nie potrafię. Może przez te uspokajające właściwości, o których wspominała Sol.
Nie sposób jednak nie przyznać, że jako materiał eksploatacyjny do ogniska i gitary sprawdzają się wyśmienicie. Miałam znajomą, która wykonywała "Czarny blues o czwartej nad ranem" i "Kim właściwie była ta piękna pani" (prywatnie uwielbiam^^) tak brawurowo, że aż ciary szły. Problem polegał jednak na tym, że najpierw poznałam jej interpretację, a dopiero potem oryginał. I po porównaniu... rozczarował mnie. Niestety.

grlało, matulu

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-08-21, 19:40   

Jóga napisał/a:
ak dla mnie to jednak SDM, bo Kur nie słyszałam.
:padam:
A to dziwne, bo mój kumpel też twierdził że to SDM śpiewa...
a mój twierdził, że U2 to polski zespół
sis napisał/a:
Tia. Britney Spears nagrała "Satisfaction" - to znaczy, że to jej piosenka? :zdziwko:
nie wiedziałaś? Tak samo jak 'Wódka' jest PP^^
bro napisał/a:
ciekawa dyskusja, a można się dowiedzieć na jakiej płycie SDM wydali "chryzantemy"?
też rada byłabym się dowiedzieć na jakiej płycie SDMu jest ta piosenka

sis napisał/a:
Nie sposób jednak nie przyznać, że jako materiał eksploatacyjny do ogniska i gitary sprawdzają się wyśmienicie.
ognisko, śpiewy, bez SDMu się nie liczy, mają klimat te piosenki, i także mam paru znajomych, którzy potrafią tak cudownie zaśpiewać te piosenki, że są nawet lepsze od oryginałów^^, poza tym tworzą naprawdę niezłą atmosferę
sis napisał/a:
SDM śpiewający Stachurę - lubię i szanuję.
No i to cieszy - łiiiiiiiii ;]

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Kasios  

Wysłany: 2008-10-24, 21:38   

sis, gdzie znalazłaś interpretację, możesz podać stronę albo napisać na PW o co chodzi?

SDM lubię od paru lat, dzięki jednej z moich koleżanek. Mają klimat i teksty są naprawdę świetne. Bieszczadzkie Anioły, Pieśń na wyjście, Opadły mgły wstaje nowy dzień uwielbiam szczególnie, a Banita to już po prostu czysty majstersztyk.

Ja też nie potrafię ich słuchać ciągiem, ale są dni kiedy jakaś ich piosenka chodzi mi po głowie i muszę ich posłuchać.

Odpowiedz do tematu