• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:25
Autor Wiadomość

vard  

Wysłany: 2006-07-11, 19:30   
   Polecający: google

a wiecie co oznacza nazwa AC/DC? ;) Wiem, odchodzę od tematu. ;P

Zbieracz Puszek  

Wysłany: 2006-07-11, 19:41   

Prąd stały, prąd zmienny ;)
The unseen movie of this life.

vard  

Wysłany: 2006-07-11, 19:42   

albo homoseksualistę - tylko już nie pamiętam, czy to w Wielkiej Brytanii, czy w Stanach - chyba to pierwsze. Dlatego można dwojako interpretować, czego właściwie fanami są ludzie noszący ich koszulki. ;)

sylwu$  

Wysłany: 2006-07-11, 20:04   
   Polecający: google xD

:rotfl: Nie wiedziałam szczerze mówiąc :P
Ale AC/DC fajnie grają ;-)

Lola  

Wysłany: 2006-07-11, 21:54   
   Polecający: religia tv

nazwa ac/dc powstała od napisu na odkurzaczu , gdy chłopaki wymyslali nazwe , przyszła siostra bodajże Younga i pzreczytała sobie napis na owym odkurzaczu. Spodobało im sie i postanowili sie tak nazwać ;] innych interpretacji nie znam ;]

no to ja napisze o kapeli wszechczasów ;p

METALLICA

(to zdjecie morduje ;p )

opis by moj kolega Kornik, który bardzo dobrze przedstawił ich twórczość ;p

"W 80 roku spotyka się dwóch młodzianów z pedalskimi grzywkami, w wąskich portkach i białych adidasach w celu utworzenia zespołu. Coś tam sie motają, ale wychodzi garaż totalny. Dopiero gdy w zespole pojawiają się Cliff i Kirk, zaczyna się wielki okres w historii thrashowego łojenia i łojenia w ogóle. To już wiecie, ze chodzi o zespoół pod tytułem METALLICA.
W 83 roku skład jest ustalony i powstaje pierwsza płyta Kill'em All. Jeżeli zespół w debiutanckiej płycie morduje utworami takimi jak The Four Horsemen, Motorbreath, Whiplash, Seek And Destroy, Metal Militia to kurde mać, tym zespołem trzeba się szerzej zainteresować. Ci, którzy nie "zabrali" się z klimatem Mety po pierwszym albumie, zrobili to po drugim (Ride The Lightning), a już napewno przy okazji wydania kolejnego dziecka o imieniu Master Of Puppets. MOP daje wszystko co trzeba w metalu, bo ma moc, siłę i kopie po mordzie! Wszystko było jak należy w zespole, chłopaki siedzieli w studio i nagrywali materiał, przerywając sesje żeby grać koncerty, aż nastąpił fatalny 86 rok, kiedy to zespół wraca z jednego z koncertów i ma miejsce śmiertelny, w skutkach, wypadek dla basisty Cliff'a Burton'a. Do ekipy dołączył Jason Newsted i Metka trwa dalej, wydając kolejny genialny album ...and Justice For All a trzy lata później Black Album. Po czarnej Metka zmieniła nieco klimat; utwory na Load i Reload różnią się od poprzednich dokonań, co jest pozytywną rzecza, bo oznacza, ze zespół się rozwija i nie zamyka w kanonach. Kolejna płyta to przeróbki zespołów, których członkowie bandu słuchali za młodu. Ciekawa sprawa pojawia się w 1999 roku kiedy to w sklepach ukazuje się płyta z symfoniczną Metalliką! Ostatnie studyjne granie uwiecznione na płytach to St. Anger z 2003. Album różni się od pozostałych składem (za Newsteda przychodzi Robert Trujillo) i klimatem muzycznym (ani jednej solówki!).

Warto wspomnieć, że jest to zespół, który zajebiście prezentuje się na koncertach. Koncerty z San Diego z 92 i Seattle z 89 to mistrzostwo świata, prawdziwy horror show.
Późniejszy Cunning Stunts też jest w pytke, szczególnie rok jest rozpiździach na scenie;p

Zespół zasłużony dla muzyki, jak najbardziej. Znają go wszyscy, nawet ci co w cięższych klimatach nie gustują. Takie utwory jak Nothing Else Matters, One, Enter Sandman bez wątpienia znają wszyscy.
Niech żyje ALKOHOLICA"

vard  

Wysłany: 2006-07-11, 22:12   

o odkurzaczu nie słyszałam. ;) a co tdo tego, co napisałam wcześniej - nie wiem czy zespół się tym sugerował, takie jest po prostu potoczne znaczenie ac/dc.

co do metallicy - opis faktycznie niezły. ;) wogóle to wstyd się przyznać, aj się za bardzo w ich twórczości nie orientuję.

Lola  

Wysłany: 2006-07-12, 12:47   

ZZ Top

Chyba kazdy , kto kocha muzyke rockowa wie co to ZZTop , nie znam dokonca ich historii, ale niewątpliwie zasługuja na miejsce w Rock And Roll Hall OF FAme , zreszta w 2004 roku to miejsce zajeli.
Bluesowo rockowe trio z Teksasu .Zespoł powstał w 1970 roku, stworzyli go Frank Beard, Billy Gibbons i Dusty Hill. Ich charakterystyczny image i chwytliwe dzwięki przyniosły im sławe i kase ... no ale nie o to przeciez chodzi ;] Muzyka! Dynamiczne piosenki, charakterystyczne riffy , chłopaki wprowadzili do historii rocka cos specyficznego i trudnego do podrobienia. Co jest charakterystyczne , oprócz troche dziwnego wyglądu muzyków, to to , ze grupa istnieje nieprzerwalnie od 30 lat ,a nie zaszła w niej zadna zmiana w składzie, od poczatku chłopaki sie zgrali i tworza grupe, która moim zdaniem zasługuje na jedno z tych miejsc w 'elicie' światowego rocka. Ale nie ma sie tu co rozpisywac, to trzeba posłuchać. Historia i biografie nie sa wazne , wazne jest to co muzycy tworzą, i to odnosi sie nie tylko do ZZ Top, ale całego świata muzyki ... no, i tego powinnismy sie trzymac ;p

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2006-07-16, 11:08   

the beatles.
i bob marley ^^

biografyje później ;)

Bartek 

Wysłany: 2006-07-21, 00:27   
   Polecający: Google

Brawo dziewczyny!...Tak,Led Zeppelin i Pink Floyd to niewątpliwie Wielkie i legendarne juz zespoły rockowe,współtwórcy "Starego Dobrego Rocka"dodał bym tu jeszcze takie zespoły jak: The Roling Stones,Deep Purple, Bee Gees no i oczywiście The Beatles, i mój ulubiony DIRE STRAITS brytyjska grupa rockowa założona przez Marka Knopflera w 1977 roku.Niestety zespół juz nie istnieje od wielu lat ale jego załozyciel i lider Mark Knopfler gra i śpiewa i ma się całkiem niezle na światowym rynku muzycznym,zresztą od wielu lat jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów w historii rocka a jego solówki gitarowe wykonywane palcami bez uzycia kostki tworzą unikalne brzmienie.Utwory Dire Straits i Marka Knopflera które polecam do przesłuchania: Brothers In Arms Sultans Of Swing Telegraph Road Private Inwestigation Romeo& Juliet[/b]

Lola  

Wysłany: 2006-07-21, 16:21   

Brothers in arms to maja mi zagrać na moim pogrzebie , bo jak nie, to nie mam zamiaru umierać ;p Ta piosenka jest genialna! cudowna! a ta solowka jest nieziemska! Jeden z najlepszych utworów jaki w zyciu ktoś skomponował ! :padam:

ta piosenka sprawiła ze zaczełam fascynowac sie gitara ... wielki sentyment!

a Dire Straits dobry zespoł , Mark ma zreszta tez dobre projekty solowe ;]

Bartek 

Wysłany: 2006-07-21, 22:32   
   Polecający: Google

Brothers In Arms to jeden z największych przebojów Dire Straits,i mimo ze minęło juz ponad 20 lat od powstania utworu to jednak ciągle jest na topie,to świadczy o fenomenie jego twórcy.Proponuje takze do posłuchania inny bardzo dobry utwór Marka Knopflera," If This Is Goodbye" zainspirowany atakiem na World Trade Center 11 wrzesnia 2001 r.Mark spiewa go w duecie z amerykanską gwiazdą muzyki country-rocka Emmylou Harris,{ostatnio bardzo często wspólnie koncertują} A tak na marginesie...Lolinko, bardzo sie ciesze ze muzyka Marka zainspirowała Cię do gry na gitarze, ja tez gram chociaz ostatnio niezbyt często sięgam po instrument,poprostu brak czasu.

.::gawryśka::.  

Wysłany: 2006-07-22, 20:28   

Elvis Presley... To w końcu król popu czy jakoś tam:)

Lola  

Wysłany: 2006-07-22, 20:57   

Cytat:
Elvis Presley... To w końcu król popu czy jakoś tam:)

Chyba kpisz!! Presley to król rock'n'rolla a jak masz pisac "jakoś tam" to lepiej w ogole nie pisz , bo widac ze nie masz pojęcia i pewnie nie pzresłuchałas dokładnie zadnej jego piosenki ;]

Przepraszam za oburzenie , no ale to jest karygodny błąd!

[ Dodano: 2006-07-22, 20:58 ]
a królem popu jest Michael Jackson , którego szanuje jako muzyka , choc to nie moja działka ale niektóre utwory sa genialne i chwała mu za to !!

Artsf  

Wysłany: 2006-07-22, 22:21   

Rick Wakeman

Rick Wakeman (ur. 18 maja 1949 roku, Perivale, Londyn, Wielka Brytania) - wirtuoz pianista znany z występów z progresywnymi grupami The Strawbs i Yes oraz z bardzo owocnej kariery solowej. Rick Wakeman gra na całej gamie instrumentów klawiszowych od akustycznych fortepian, klawesyn i klawikord, przez instrumenty elektromechaniczne do elektronicznych. Długa kariera Ricka Wakemana obejmuje takie style i gatunki jak symfoniczny rock, art rock, New Age, neo-klasyka, muzyka filmowa i chrześcijański rock.

Dyskografia (solowa)
Do roku 2003 nagrał ponad 30 albumów.

Koncerty w Polsce:
30 maja 2001: Warszawa - Sala Kongresowa
31 maja 2001: Zabrze - Dom Muzyki i Tańca

Lady spark  

Wysłany: 2006-07-25, 09:21   
   Polecający: Przypadek;)

To moze troche tak z czasow blizysz nam

Soundgarden, rockowy zespół amerykański, założony w 1984 w Seattle m. in. przez Chrisa Cornella, wokalistę i gitarzystę (sporadycznie perkusistę); jeden z najwybitniejszych przedstawicieli powstałego w Seattle stylu grunge. W 1991 grupa wydała swój trzeci album Badmotorfinger (A&M), uznany następnie za jedno z arcydzieł rocka pierwszej połowy lat 90.; zdecydowanie sięgająca do klasycznych wzorów hard-rocka, zwłaszcza do twórczości Black Sabbath, ale i do form bardziej odległych (np. tzw. cold wave spod znaku Bauhaus, muzyki psychodelicznej, a nawet do późnych nagrań The Beatles); wielką popularność zyskały niektóre utwory z tej płyty, np. Rusty Cage ze względu na rozpoczynający go wspaniały riff gitarowy i Outshined, dzięki popularyzowaniu go w programach MTV. Najwybitniejsze dokonanie artystyczne zespołu to następny album Superunknown (A&M 1994), o najbardziej urozmaiconym repertuarze wśród wszystkich dokonań zespołów powstałych w Seattle lub nawiązujących do muzyki grunge; grupa zaproponowała tu utwory bliskie stylowi Led Zeppelin i muzyce lat 60., niekiedy wzbogacała piosenki rytmami orientalnymi i afrykańskimi, często stosowała nietypowe instrumentarium; wiele utworów z tej płyty stało się przebojami, przede wszystkim Spoonman i Black Hole Sun. Ostatnia płyta - Down on the Upside (A&M) - ukazała się w 1996; zawierała m. in. wielki przebój Burden in My Hand. Po rozwiązaniu się zespołu Chris Cornell rozpoczął działalność solową.

wyrózniajcie grubszą czcionka lub czymkolwiek nazwe wykonawcy , dla lepszej identyfikacji ;] / loli

Odpowiedz do tematu