• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Gitarka 

Wysłany: 2018-02-16, 12:19   Problem smogu i oczyszczanie powietrza

Tyle się teraz słyszy o smogu i tym jakie negatywne skutki wywołuje. Już sama po sobie ostatnio odczuwam, że coś jest nie tak. Czuję drapanie w gardle mimo że nie palę i nie przebywam w towarzystwie osób palących. Podejrzewam, że to właśnie wina zanieczyszczonego powietrza z dworu. Posiedziałam trochę w temacie i wiele osób pisze o oczyszczaczach powietrza, że one neutralizują te wszystkie toksyczne pyły. Czy ktoś z Was posiada takie urządzenie? Jeśli tak to jaki model/markę i jak się sprawuje? Czy faktycznie czujecie w domu lepsze powietrze?

obig 

Wysłany: 2018-02-19, 10:52   

Cześć! Ja od narzeczonego dostałam oczyszczacz, taki zgrabny w kolorze białym https://klarta.pl/sklep/produkt/klarta-forste-white-12 . Normalnie jestem alergiczką, znaczy ciężko znoszę kontakt z kurzem, ale sobie jakoś radziłam swoimi sposobami. ale od tego roku jak zaczął się sezon grzewczy to strasznie pogorszył się mój stan zdrowia, pojawił się okropny kaszel, trudności z oddychaniem stąd narzeczony pomyślał o oczyszczaczu. W tym momencie chodzi w kółko i filtruje wszystkie te pyły z powietrza. To naprawdę działa, moje objawy zniknęły i widać po wskazaniach pomiarowych że nie mam w domu tych pyłów co się na dworze unoszą. Zbawienne urządzenie

Mirro33  

Wysłany: 2018-02-23, 21:42   

hmm a myslalas moze, zeby zakupic maski przeciwsmogowe? Jest to dobra ochrona przed smogiem - nie w domu, ale przeciez smog mamy glownie za oknem (chyba, ze wietrzymy mieszkanie w nieodpowiednich godzinach - ale tak to nie mozna robic). Jesli chodzi o maski przeciwsmogowe - to w sklepie U-mask.pl mozna kupic naprawde dobre, certyfikowane, maski antysmogowe.

santi 

Wysłany: 2018-02-26, 17:05   

wiecie ze smog może miec negatywny wpływ na wzrok, to mi właśnie uświadomił okulista na wizycie kontrolnej, bo m mówilam ze dużo czesciej bolą mnie oczy, chociaż wada jakośnie pogłębiła się specjalnie, mam brać lutezan przez kilka miesięcy, tam jest luteina i cynk, które mają zmniejszać negatywny wplyw środowiska, czyli m.in. smogu

beatinka  

Wysłany: 2018-03-09, 13:57   

Pewnie, że tak! Ja właśnie dlatego sprawdzam codziennie alerty. Staram się wtedy unikać otwierania okien.

Szympansik 

Wysłany: 2018-03-13, 12:51   

Tak naprawdę rozwiazaniem na te problemy jest kupno takiej maski antysmogowej: https://ozonemask.pl/maski-sportowe/ ja kupiłam i jestem bardzo zadowolona.

Odpowiedz do tematu