• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-04-29, 18:14   Czy znasz swój prawidłowy rozmiar stanika?

Tylko 5% Polek nosi dobrze dobrany stanik.
Znasz swój rozmiar? A może wybierasz z braku laku i wiedzy powszechne 75B?
Odsyłam do kalkulatora:
>>KLIK<<

Jak się zmierzyć?
-pod biustem na wydechu bardzo ciasno, a i tak jeszcze będziemy od tego odejmować [ciasno to zazwyczaj nawet do 5cm różnicy pomiędzy normalnym mierzeniem się]
-w biuście luźno, metr ma przebiegać na linii sutków.

I z takich wymiarów otrzymamy rozmiar najbliższy naszemu pożądanemu [;

Ja zostałam olśniona już jakiś czas temu i do tej pory jestem załamana. Z obwodu 75 przeszłam na 70, z miski C na F-G, a biustonoszy w moim rozmiarze w okolicy brak. Kiedyś zapytałam w sklepie z bielizną czy mają cokolwiek w takim rozmiarze, to babka wytrzeszczyła na mnie oczy i głupio lustrując mój biust odpowiedziała, że nie.. (-%
A jak to jest z Wami? Znacie i szukacie swojego prawidłowego rozmiaru, czy kupujecie uniwersalny rozmiar dla każdej Polki, bez względu na wymiary, co się zowie 75B?

m. gallery

Madeline  

Tytuł: Ha , to ja :))

Wysłany: 2010-04-29, 18:19   

Kupuję 75B i jakoś na razie pasuje :) Takie uniwersalne :) )

matra  

Wysłany: 2010-04-29, 18:23   

Pytanie tylko czy obwód jest zawsze dobry, czy biustonosz Ci się trzyma cały dzień bez poprawiania idealnie, cy obwód znajduje się równo pod łopatkami a nie prawie na karku i czy fiszbina swoim końcem celuje prosto w środek pachy czy też przed nią :cwaniak:

m. gallery

Madeline  

Tytuł: Ha , to ja :))

Wysłany: 2010-04-29, 18:26   

Jest wygodnie:D

Obwód jest ok, trzyma się, nie muszę poprawiać, po łopatkami. Jest ok :D

matra  

Wysłany: 2010-04-29, 18:29   

albo jest dobrze, albo jeszcze nie wiesz, co to znaczy naprawdę dobrze :cwaniak:
polecam porównania, właściwie zdjęcia mówią same za siebie:
http://stanikomania.blox....,21.html?361780

m. gallery

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-04-29, 19:59   

w moim mieście jest sklep, czy też raczej może "budka", w której starszy facet zna się na stanikach tak dobrze, że kiedy chciał odejść na emeryturę, klientki błagały go, żeby został. i został. od progu widzi, że masz źle dobrany stanik, ma chyba wszystkie możliwe rozmiary na stanie i choć ceny zaczynają się od 70 zł kończąc na kilkuset, każda klientka wychodzi w o niebo lepiej dobranej bieliźnie. facet spojrzy, dotknie i wie wszystko. swoją drogą, fajną ma pracę, a młode dziewuchy walą do niego drzwiami i oknami : D
sama się do niego wybieram już jakiś czas, ale pewnie dopiero w przyszły miesiącu zrealizuję swój zamiar.

matra  

Wysłany: 2010-04-29, 20:06   

Martina napisał/a:
sama się do niego wybieram już jakiś czas, ale pewnie dopiero w przyszły miesiącu zrealizuję swój zamiar.
OOOOOOOO: Ty prawie sąsiadka jesteś i nic nie mówisz! Pomyśleć, że byłam niedawno w Jastrzębiu! Dajesz adres <:
taka cena mnie nie przeraża, wolę mieć jeden porządny niż kilka szmat..

[ Dodano: 2010-04-29, 20:19 ]
Ja jeszcze dodam, że wybieram się też tu, bo mają Panache i Freye *-* http://brafitka.pl/ [swoją drogą właścicielka ma cudowne imię]

m. gallery

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-04-29, 20:21   

matra napisał/a:
OOOOOOOO: Ty prawie sąsiadka jesteś i nic nie mówisz! Pomyśleć, że byłam niedawno w Jastrzębiu! Dajesz adres <:
taka cena mnie nie przeraża, wolę mieć jeden porządny niż kilka szmat..

to co, wybierzemy się razem w przyszłym miesiącu? ;>

ja chyba właśnie też wolę jeden porządny, na ten moment mam i tak tylko trzy, każdy za paręnaście złotych i każdy w rozmiarze 85D, ale jak patrzę na swój dekolt to przypuszczam, że to nie jest jednak idealny wybór ;f

matra  

Wysłany: 2010-04-29, 20:29   

Martina napisał/a:
ale jak patrzę na swój dekolt to przypuszczam, że to nie jest jednak idealny wybór ;f

ja kiedyś 80B nosiłam, to dopiero była tragedia - ręce w górę, biustonosz w górę brrr

Martina napisał/a:
to co, wybierzemy się razem w przyszłym miesiącu? ;>

no ja się właśnie w maju wybieram <:

m. gallery

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2010-04-30, 09:24   

Z linku w pierwszym poście wyszło, że zamiast 75E powinnam nosić 65H :zdziwko:

matra napisał/a:
albo jest dobrze, albo jeszcze nie wiesz, co to znaczy naprawdę dobrze :cwaniak:
polecam porównania, właściwie zdjęcia mówią same za siebie:
http://stanikomania.blox....,21.html?361780

Tak się zastanawiam, czy w tym artykule to prawda. Wiele staników mierzyłam i tylko te, które dookoła pod biustem miały gumki antypoślizgowe, nie przemieszczały się i nie musiałam ich poprawiać. Niestety gumki takie posiadają jedynie te mniej seksowne staniki, takie bardziej sportowe. W tzw. stanikach randkowych ich nie ma, a przy dużym biuście jest nierealne, by zapięcie z tyłu nie podsunęło się do góry pod wpływem ciężaru biustu. Ja co jakiś czas jestem zmuszona taki stanik sobie poprawiać, a kupować z ciaśniejszym zapięciem nie mam zamiaru, bo będzie mi się wpijać w ciało, a to jest z deka bolesne. I nie chodzi o pieniądze, bo ja na stanikach nie oszczędzam i również w Olsztynie mam swój ulubiony sklep z bielizną, gdzie zarówno pani ekspedientka jak i jej córka są dość cycate i staników w większym rozmiarze mają do wyboru, ale te powyżej E są bez fiszbin, więc nawet ich nie mierzę.

matra  

Wysłany: 2010-04-30, 10:13   

Anka_DD napisał/a:
W tzw. stanikach randkowych ich nie ma, a przy dużym biuście jest nierealne, by zapięcie z tyłu nie podsunęło się do góry pod wpływem ciężaru biustu.

Aniu jest jak najbardziej [; Polecam forum na gazeta.pl - Lobby Biuściastych [tudzież dla mniejszych biustów Lobby Małobiuściastych], tam naprawdę sporo można się dowiedzieć.
Mając duży biust tym bardziej trzeba zwracać uwagę na ciasny obwód i większą miskę, bo sobie można kręgosłup skrzywić, a ciasny obwód się nie wpija. Fakt, że czuć ten biustonosz na ciele, ale siedzi wszystko porządnie, biustonosz nie maże Cię uciskać, bo to oznaka, że jest za mały.

http://forum.gazeta.pl/fo...SCIASTYCH_.html

http://forum.gazeta.pl/fo...sciastych_.html

Na obu forach są działy, w których dziewczyny podają swoje wymiary i na podstawie tego bardziej doświadczone proponują odpowiednie rozmiary, tam jest sporo biuściastych, które po doborze odpowiedniego biustonosza przestają narzekać (;

[ Dodano: 2010-04-30, 10:14 ]
aha, polecam katalog, sporo można zobaczyć, tutaj akurat w/w 65H, ale jest pełna rozmiarówka.
http://balkonetka.pl/katalog/size/65h

m. gallery

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-05-09, 10:20   

Wg stronki okazało się, że nie znam swojego rozmiaru - ale mi się wydawało, że dobrze dobieram staniki. Fakt, przydałby się jakiś biustonoszowy spec, który by to ocenił, ewentualnie doradził jakiś model. Czy zna ktoś kogoś takiego w Poznaniu? ; >

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

matra  

Wysłany: 2010-05-09, 10:37   

http://forum.gazeta.pl/fo...tacjonarne.html
http://forum.gazeta.pl/fo...RADYCYJNE_.html
poszukaj opinii tutaj

m. gallery

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-05-09, 10:40   

Dziękuję matra! Znalazłam sklepy w Poznaniu i Lublinie - jak się wybiorę do tych ekspertów, to dam znać, co i jak. Choć przeraża mnie perspektywa, że przez tyle lat mogłam nosić zły stanik. To normalnie trochę przerażające ; p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

matra  

Wysłany: 2010-05-09, 10:52   

Przerażające jest to, że znaleźć prawidłowy stanik to też nie lada sztuka -.-'
Ja mam 77/96 co wychodzi na 70E-F-G, u nas znalazłam jedynie wielkomiseczkowe miękkie E, w których się zgubiłam i całą masę półsztywnych misek E, w których wyglądałam tak, że ręce mi opadły, no ale niestety z biustonoszami jest tak, że najczęściej im droższe tym lepsze [pomijając firmy typu Victoria's Secret, bo to szajs za grubą kasę..].
Mam nadzieję, że uda mi się kupić w końcu biustonosz marzeń - cielisty plunge z odpinanymi ramiączkami, cholera nie marzę o żadnym innym, a takiego jak chcę, klasycznego nie ma nigdzie ._.

[ Dodano: 2010-05-09, 10:55 ]
A jeszcze takie pytanie mam - co myślicie o miękkich biustonoszach, przez które bądź co bądź co nieco widać nawet pod ubraniem, kiedy.. robi się zimno? :luka:
Zaczynam się przekonywać do miękkich biustonoszy, ale kiedyś idąc do pracy ubrałam właśnie taki miękki, bo były upały, przed domem natknęłam się na kolegę z pracy, który zaraz po przywitaniu się zerknął na mój biust. W oddali zobaczyliśmy swoją koleżankę, więc poczekaliśmy, ona podchodzi do nas i pytanie, a raczej stwierdzenie w moją stronę [bo przed 6 raczej jeszcze gorąco latem nie jest..] 'zimno ci?' .. -.-'

m. gallery

Odpowiedz do tematu