• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2011-01-06, 13:55   inspiracje modowe- skąd je bierzecie??

Bardzo ważną kwestią jeżeli chodzi o modę jest kwestia inspiracji, które czerpiemy z różnych miejsc. Inspiracje zasadniczo polegają na układaniu swoich strojów względem pewnych upodobań. Trzeba tu zaznaczyć, że kwestia ta jest obszerna i zależna od wielu czynników – każdy z nas bowiem ma swoją wyobraźnię, którą w ten czy inny sposób można wykreować.

kolekcje sezonowe
Możemy oczywiście opierać się na modzie wielkich marek odzieżowych i tak tutaj właśnie za przykład mogą służyć nam prezentowane przez te marki trendy czy kolekcje sezonowe. Czasami wielkie firmy odzieżowe proponują również gotowe komplety ze swoich sezonowych kolekcji – niewątpliwie jest to jednak rozwiązanie dla osób bardzo wygodnych.
blogi i portale internetowe
Kolejną możliwością skąd czerpiemy inspiracje są różnego rodzaju czy to blogi czy to portale internetowe gdzie możemy obserwować modę tak zwykłych dziewczyn takich jak my czyli tak zwanych szafiarek jak również modę wielkich gwiazd – jednak w tym drugim zwłaszcza przypadku musimy być ostrożne aby nie przesadzać.
moda retro czy vintage
Jeszcze innym krokiem są inspiracje z przeszłości – tutaj za przykład może służyć nam chociażby moda retro czy vintage – taka moda zresztą sama w sobie pojawia się również na różnego rodzajach portalach o modzie – zwłaszcza w obecnym, jesiennym sezonie.
własne inspiracje
Aż wreszcie na samym końcu trzeba powiedzieć, że nasze własne inspiracje również są mile widziane – łączenie strojów z fantazją może być ciekawym doświadczeniem aczkolwiek i w tym wypadku musimy uważać aby osiągnąć złoty środek w ubiorze czyli aby nie przesadzić z mieszaniem ze sobą kilku styli nie pasujących do siebie.

A zachowując wszystkie te zasady inspiracyjne możemy być całkowicie pewne, że nasze stroje będą bardzo dobre a być może i one same staną się inspiracją dla innych kobiet.

Fajnie by było jakbyśmy wstawiały tu stylizacje- taka mała podpowiedź dla mniej znających się na modzie czytaj JA ;)

wszelkie blogi własne czy ulubione, stylizacje, kolekcje, własne inspiracje mile widziane. Liczę na ciekawą dyskusję :D
pokażcie jaki jest wasz styl.

Gofia 

Wysłany: 2011-01-06, 17:17   

inspiracje.. ja myślę, że najczęściej od kogoś. Często coś podpatrzę u kogoś co mi się spodoba. Często zerkam do gazet z modą typu avanti ale to rzadziej. Często poszukuję nowości w sklepach gdzie lubię kupować.

co myślicie o takim stylu ubierania?

a ta bardziej jesienna.
co Wam się najbardziej podoba?

przyjemne sprawy...

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2011-01-06, 22:05   

zdecydowanie bliższa mojemu stylowi jest pierwsze foto.
W drugiej nie podoba mi sie ta miała marynarka, nie dla mnie zdecydowanie.

Ja np szukam inspiracji na blogach dziewczyn, które wręcz szaleją na punkcie mody. lubia przebierać się, wyszukują perełek.

Gofia 

Wysłany: 2011-01-11, 18:20   

Ja też lubię blogi przeglądać. ostatnio ten mi się bardzo spodobał http://styledigger.blogspot.com/
dziewczyna znana dość i ma fajny styl.

Ale i tak często czekam na nowe kolekcje, przeglądam propozycje ulubionych marek, firm i zawsze znajduję coś dla siebie.

przyjemne sprawy...

ola1235  

Wysłany: 2011-01-11, 20:23   

ja lubie buszować po internecie i z Tąd je biorę:)

Gofia 

Wysłany: 2011-01-11, 21:47   

czyli forum również :D

przyjemne sprawy...

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2011-01-15, 19:23   

a jak sądzicie co będzie modne wiosną, jakie kolekcje? style??

igiełka  

Wysłany: 2011-01-25, 10:36   

Wiosną najczęściej modne są jasne i dość żywe kolory, ale nie wiem, jaki kolor ogłoszony zostanie jako najbardziej modny :)

ja swoje inspiracje czerpie głownie z internetu, ewentualnie czasami podpatruje jak się ubierają inne dziewczyny, jak mi się coś spodoba, ale nie kopiuję :)

moda.net.pl
moda-online.pl

missK 

Wysłany: 2011-02-17, 11:46   :)

Ja też, ja też:) Generalnie inspiracje można czerpać z każdej strony. dawniej czytałam więcej gazet poświęconych modzie, teraz praktycznie nie ma takiej potrzeby- w necie jest mnóstwo stron poświęconych modzie, wystarczy je tylko na bieżąco śledzić

dirtydancer  

Wysłany: 2011-03-05, 15:58   

Z pewnością mogę polecić biżuterię włoskiej marki Biagi. Jest tak ładna jak Pandora, ale tańsza, co jest jej dużym plusem. Wykonana jest ze srebra o próbie 925. Sklep "niebieski-koralik" podsuwa wiele pomysłów, inspiracji i pomaga tworzyć wyjątkowe bransoletki i naszyjniki. Asortyment stale się powiększa, ostatnio o koraliki dla dzieci, aby także mogły tworzyć swoje ulubione, kolorowe bransoletki.

Klaudynka  

Wysłany: 2011-04-26, 13:09   

Ja bacznie obserwuję to co się dzieje dookoła. Nie stać mnie na drogie ubrania, dlatego chętnie podglądam takie strony jak: misstrendy.pl. Dobrze dobrana stylizacja, niekoniecznie droga też wygląda świetnie. :)

nina_mucha  

Tytuł: ...

Wysłany: 2011-04-26, 14:50   

moje zdanie? Moda to szajs na chwile.. nie warto się przejmować tym czy wyglądasz modnie. Chodź w tym w czym Ci jest wygodnie i w czym się dobrze czujesz, nie krępujesz itd.. zrób to dla siebie, nie dla mody << moje zdanie

Beata20 

Wysłany: 2011-04-26, 16:35   

Można się kierować tym co jet aktualnie modne. Ja raczej stawiam na własny styl i pomysłowość:) coś z zeszłego sezonu, połączone z fajnymi dodatkami, mimo że nie jest modne, może wyglądać super. Nigdy się nie zastanawiałam skąd bierze się inspiracja. Jak coś zauważe co przypadnie mi do gustu to to zakładam:) takich pomysłów można szukać wszędzie - na ulicy, w sklepach, w internecie

kamishon 

Wysłany: 2011-12-22, 19:29   

Ja generalnie korzystam z blogów szafiarskich - chyba są najlepszym źródłem inspiracji. Ewentualnie lookbook.nu
I ostatnio znalazłam taką stronę : www.zainspiruj.pl i tam są też inspiracje modowe i w ogóle fajne zdjęcia ;)

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-12-22, 22:39   
   Polecający: Paulinaaa

Mnie osobiście inspiruje Jacyków rzecz jasna.

Odpowiedz do tematu