• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:07
Autor Wiadomość

FireBorys  

Wysłany: 2009-02-12, 20:08   Okulary!

Od kilku tygodni mam okulary... ale jak za czołem je nosić były ferie potem zachorowałem i jeszcze nie byłem w szkole mam zapalenie puc. Chodzi o to że nie wiem jak się mam z tymi okularami pokazać;-(wstydzę się... Muszę z nimi iść bo już z tablicy prawie nie widzę mam na jednym oku -0,5 a na drugim -1... Co mam zrobić? Macie jakiś plan?

PS. Dawno mnie na Forum nie było przepraszam!

POZDROWIENIA FireBorys

Surgeon  

Wysłany: 2009-02-12, 20:12   

Nie ma się czego wstydzić... Okulary każdy nosi :) kup sobie soczewki jak tak bardzo ci to przeszkadza. Niektórym okulary dodają inteligencji. Jeżeli jest Ci w nich do twarzy dodadzą ci atrakcyjności. I nie są aż tak duże żeby ich się wstydzić -0,5 to malutko... gdyby były jakieś grube i na pół twarzy też bym się wstydził. Ale w Twoim przypadku nie ma obaw ;) Moim zdaniem właśnie taka fajna metamorfoza nowy image powinien zrobić wrażenie na kolegach ;]

adhad  

Wysłany: 2009-02-13, 13:06   

no, Surgeon, mądrze gada xD
poza tym Twoja postawa w znacznym stopniu zadecyduje o tym, jak taką nowość przyjmą Twoi koledzy :)
Nie rób z siebie ciamajdy i pewnym krokiem, jak zwykle, wbij do szkoły :)
Mój plan jest taki: wstajesz rano do szkoły, myjesz się, zakładasz okulary i z uśmiechem podchodzisz do kolegów.
Nie ma lepszego planu.
Nie wiem z czego tu się śmiać/nabijać. Przecież niektorzy kupują sobie okulary tak ewidentnie dla picu.

Jak się nie ma co się lubi, to się to zdobywa!!
o.!

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-02-13, 21:34   

FireBorys napisał/a:
za czołem
'zacząłem'
FireBorys napisał/a:
zapalenie puc
czego?
FireBorys napisał/a:
Co mam zrobić? Macie jakiś plan?
Tak, przegenialny w swej prostocie: zakładasz okulary i wchodzisz do budynku szkoły. I już. Prawda, że łatwe? Powodzenia.
Surgeon napisał/a:
Okulary każdy nosi
Poza tymi, którzy ich nie noszą.
Surgeon napisał/a:
Niektórym okulary dodają inteligencji.
Tak, w cudowny sposób dodają +10 do IQ. Czary, panie!

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

Limmi  

Wysłany: 2009-02-13, 22:17   Re: Okulary!

Sis, jaka z Ciebie inteligentna osóbka <wzdycha> ... Być może dla niektórych okulary to problem.

FireBorys napisał/a:
Chodzi o to że nie wiem jak się mam z tymi okularami pokazać;-(wstydzę się... Muszę z nimi iść bo już z tablicy prawie nie widzę mam na jednym oku -0,5 a na drugim -1... Co mam zrobić? Macie jakiś plan?

Po pierwsze 0.5 to bardzo mała wada. Ja nie nosiłam w ogóle okularów do wady -2, nawet jakoś mi to specjalnie nie przeszkadzało, nawet w szkole. Chociaż z perspektywy czasu nie wiem jak mogłam znosić to nieostre widzenie, więc tej metody nie polecam.
Skoro Twoja wada jest taka mała, to ja na Twoim miejscu nie nosiłabym okularów (moja okulistka ciągle wpajała mi, że kiedy nie muszę, to nie mam nosić okularów, żeby ćwiczyć wzrok, ja sobie trochę przeinaczyłam tą radę i w ogóle ich nie nosiłam:P) a wyciągałabym je jedynie na lekcjach do przepisywania z tablicy.
A najlepiej przerzuć się na soczewki. Skoro jesteś w grupie ludzi czujących się niekomfortowo w okularach, nie ma sensu się męczyć. Ja noszę od 3 lat, w trybie wymiany raz na miesiąc i w ogóle zapomniałam, że mam wadę wzroku, pamiętam o niej tylko kiedy wymieniam soczewki na nowe. Chwalę wynalazcę tego cuda.

[ Dodano: 2009-02-13, 22:22 ]
Psycho Krusher napisał/a:
A chodzenie bez okularów tylko ci zaszkodzi

Nieprawda. Wzrok szybko przyzwyczaja się do wygodnego ostrego widzenia, które daje soczewka. Czasami lepiej mieć szkła 0,25-0,5 dioptrii słabsze, żeby zmusić oczy do pracy.
Wada 0,5 moim zdaniem nie jest jakoś rażąco uciążliwa, a już na pewno nie zaszkodzi mu, jak będzie zakładać okulary tylko kiedy ma na to ochotę lub naprawdę tego potrzebuje.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-02-13, 22:17   

Sądząc po twoich zdjęciach w albumie, jesteś młody, więc masz też młodych kumpli (tadaaa!) A ludzie w takim wieku to lubią okularników wyśmiewać. Ale spokojnie, pośmieją się trochę, podziwią i przestaną. A chodzenie bez okularów tylko ci zaszkodzi, tak jak kupowanie soczewek jeśli masz powiększającą się wadę.

svangur  

Wysłany: 2009-02-13, 22:58   

to pisać logicznie, ładnie, składnie, a nie co ślina na język przyniesie (a rozum nie przetworzy ;>)

generalnie to nie rozumiem, co to za wstyd nosić okulary. sama je nosiłam od 4 roku życia do niedawna, (w dodatku piękne szkiełka +3,5 dioptrii) i nie było problemu, mimo, że się dzieciaki naśmiewały. olać i tyle, znudzi im się prędzej czy później.

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2009-02-13, 23:20   

adhad napisał/a:
no, sis, jesteś fenomenalna w swojej delikatności, subtelności i wyrozumiałości :kwasny:
z takim podejściem to krowy lecz
też mi wypowiedz na temat, jak chcesz znów się pomizdżyć, to ja już raz pokazywałam, gdzie jest odpowiedni dział
Limmi napisał/a:
Sis, jaka z Ciebie inteligentna osóbka <wzdycha> ...
Bardzo. Niewiele znam takich jak ona, więc pokłony.
Cytat:
cuda.
cudu
Limmi napisał/a:
A najlepiej przerzuć się na soczewki.
Czy nikomu nie przychodzi do głowy (bo to już nie pierwsza taka rada tu), że soczewki kosztują. I to sporo w porównaniu z okularami.

A teraz do rzeczy. FireBorys, w Twoim wieku ludzie często reagują śmiechem na różne rzeczy. Z czasem to przechodzi, choć niektórym groźnie zostaje. Pamiętaj, że liczy się nie to, co sądzą Twoi koledzy, ale to, co jest dla Ciebie dobre. Chyba nie chcesz na stare lata siedzieć ze szklankami na oczach, no nie? Dlatego teraz trzeba ponosić okulary i będzie cacy. Ja w szkole podstawowej też miałam -0.5, a noszenie okularów i ćwiczenia zalecone przez okulistę poprawiły mi wzrok i dziś już dawno nie pamiętam, że je miałam.
Także, nie ma się czego wstydzić, okulary to normalna sprawa. Koledzy może na początek i się zdziwią/będą śmiać/będą zazdrościć (czasem nie trafisz), ale potem przecież najnaturalniej w świecie się przyzwyczają.
Miłego;)
Ostatnio zmieniony przez ciastko z dziurką 2009-02-13, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  

Kaban  

Wysłany: 2009-02-14, 11:22   

Nie masz się czego obawiać u nas w szkole gdy kumpel zaczął nosić okulary to reakcja była prosta. 2-3 dni śmiechu, mówili na niego Harry Potter, ale to nie było takie straszne i z czasem się przyzwyczaili, a ja niestety raz mu zbiłem te okulary on jednak dziękował mi. Po prostu kwestia przyzwyczajenia. W gimnazjum już prawie nikt się nie śmieje z okularów czy aparatów na zęby. A ci co się śmieją po prostu jeszcze nie dorośli.

pooziomka  

Wysłany: 2009-02-14, 16:32   

sis napisał/a:
FireBorys napisał/a:
za czołem
'zacząłem'
FireBorys napisał/a:
zapalenie puc
czego?
FireBorys napisał/a:
Co mam zrobić? Macie jakiś plan?
Tak, przegenialny w swej prostocie: zakładasz okulary i wchodzisz do budynku szkoły. I już. Prawda, że łatwe? Powodzenia.
Surgeon napisał/a:
Okulary każdy nosi
Poza tymi, którzy ich nie noszą.
Surgeon napisał/a:
Niektórym okulary dodają inteligencji.

Radziłabym zauważyć że to post osoby młodej,a w tym wieku taki problem jak noszenie okularów może być ogromny. Więc po co te uszczypliwości?? sarkazm się wylewa... :zdegustowany:

Co do tematu: Nie ma się czym martwić,coraz więcej ludzi nosi okulary...Na pewno w Twojej klasie nie bedziesz sam.Poza tym niektorym naprawdę do twarzy:)
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną"

a to niefart!

bro  

Wysłany: 2009-02-14, 16:53   

pooziomka napisał/a:
Więc po co te uszczypliwości??
jakbyś poczytała trochę sis, to byś wiedziała o tym, że te uszczypliwości mają funkcję terapeutyczną, najłatwiej zacząć olewać uszczypliwości rzucane od osoby obcej (chociażby takiego użytkownika forum) i będzie to pierwszym krokiem do poradzenia sobie z uszczypliwościami rzucanymi przez osoby znajome.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-02-14, 17:19   
   Polecający: Paulinaaa

sis napisał/a:
heh :)

Psycho Krusher napisał/a:
Sądząc po twoich zdjęciach w albumie, jesteś młody, więc masz też młodych kumpli (tadaaa!) A ludzie w takim wieku to lubią okularników wyśmiewać.
Pamiętam jak wyśmiewaliśmy sie z takiej dziewczyny, a teraz kazdy chciałby ją przelecieć;p
ciastko z dziurką napisał/a:
Czy nikomu nie przychodzi do głowy (bo to już nie pierwsza taka rada tu), że soczewki kosztują. I to sporo w porównaniu z okularami.
Same soczewki to nic, drogi jest ten płyn w którym sie je trzyma.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-02-14, 17:50   

pooziomka napisał/a:
Radziłabym zauważyć że to post osoby młodej,a w tym wieku taki problem jak noszenie okularów może być ogromny. Więc po co te uszczypliwości??
Znajomość ojczystego języka najwyraźniej również. Ale młody wiek to dość kiepskie usprawiedliwienie dla kaleczenia polszczyzny, którą dzieci poznają w piśmie od pierwszej klasy podstawówki począwszy. Co radziłabym zauważyć przed wyartykułowaniem kolejnej reprymendy.

I nie widzę większego problemu w okularach, zwłaszcza, że sama noszę je od dziewiętnastu lat. A wtedy, drodzy młodzi użytkownicy, nie było tylu fantastycznych i niebywale twarzowych oprawek na rynku, które dostać można obecnie.
A zatem: wielkie mi halo, okulary. Przyzwyczają się i przestaną się śmiać. O ile w ogóle będą.
Tyle w temacie.
kanarinho18 napisał/a:
Same soczewki to nic, drogi jest ten płyn w którym sie je trzyma.
Przejrzałam oferty w necie - znalazłam parę promocji, 35 zł za płyn to jeszcze nie majątek. Za to 60 zł w górę za soczewki, które wypadałoby zmieniać co miesiąc, to już wydatek. A okulary to jedna, porządna inwestycja na lata.
Ja tam w życiu nie zrezygnowałabym ze swoich pięknych, zielonych oprawek ;]

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-02-15, 11:58   
   Polecający: Paulinaaa

sis napisał/a:
Za to 60 zł w górę za soczewki, które wypadałoby zmieniać co miesiąc, to już wydatek.
Moja znajoma zmienia soczewki raz na 2 miesiące i nie odczuwa zadnego zmęczenia, nie zaobserwowałem tez zaczerwienienia oczu. Mówi, ze duzo zalezy od soczewek i osoby, która je nosi, a wiec mozemy sobie spekulować i dalej nabijać posty;]
sis napisał/a:
Ja tam w życiu nie zrezygnowałabym ze swoich pięknych, zielonych oprawek ;]
wersja ecology?;p
sis napisał/a:
A okulary to jedna, porządna inwestycja na lata.
Tylko, ze niektórzy wolą wygode w postaci soczewek. Wiem, ze to kosztuje, ale jak ktoś ma kase, to czemu nie.

harfa  

Wysłany: 2009-05-23, 18:58   

FireBorys napisał/a:
na jednym oku -0,5 a na drugim -1

Kurde...pamiętam jak ja kiedyś miałam taką wadę...
Wcale nie jest to tak dużo...wręcz malutko, prawie niezauważalna wada...
Ja mam na lewe -4,5 a na prawym -5,0
To jest co dopiero masakra... :niepewny:
i jeszcze muszę czekać do 22, by zrobić sobie operację..

Nie wiem, dlaczego wszyscy się wstydzą jak pierwszy raz mają się pokazać w okularach. To nie jest takie straszne. Wręcz normalne, no i dla zdrowia oczu.
Ostatnio zmieniony przez harfa 2009-05-23, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu