• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-07-07, 15:00   Ale jaja!

Temat o naszych ulubionych jajecznych potrawach.
Jakie jajka lubicie najbardziej? Na miękko, na twardo? Sadzone? Po benedyktyńsku? A może jeszcze inne? Jakie macie sposoby na jajecznicę? Jaka jest Wasza ulubiona? A może znacie jakieś ciekawe potrawy z jajkami? ; >

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Fen.  

Tytuł: Inna Ania

Wysłany: 2010-07-07, 19:09   

Bleah, nienawidzę jajek w surowej postaci, ani jakkolwiek przetworzonych. Jajecznicy, jajek sadzonych, jajku na miękko i na twardo, mówię zdecydowane nie. Jakoś mam obrzydzenie do jajek samych w sobie. Zawsze mam obrzydzenie kiedy muszę je rozdzielać do ciasta.
Nawet nie wiem czemu, aż tak ich nie znoszę.
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-07-07, 19:19   

Po benedyktyńsku nie jadłam. Jajko na obiadu w koszulce lub smażone tak, żeby żółtko było od spodu lekko ścięte, a góra płynna, ewentualnie jajko na twardo + ziemniaki + sos koperkowy, oł je!
Jeśli na kanapki na twardo to najlepiej takie, żeby było odrobinę nieścięte w środku, zamiast na miękko - molett ^^
Poza tym jajecznica i omlety, które robię zaje*iste :cwaniak:
Czyli właściwie mogłam to zwęzić do jednego prostego: uwielbiam jajka [bo ogólnie nabiał uwielbiam] :oczami:

m. gallery

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-07-07, 21:19   

Ja często się objadam jajkami, na twardo z majonezem najlepsze! I chętnie poczytam jeszcze więcej propozycji co do potraw z jajkami ;D
Pa tatatatatataj...
Ostatnio zmieniony przez Żelkii^^ 2010-07-07, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-07-07, 21:54   

Żelkii^^ napisał/a:
się obrażam jajkami,
wybacz, nie mogę :rotfl:

Na temat: jajek nie znoszę. Toleruję je tylko w moim ulubionym chrzanie i w postaci kogla mogla, w kazdej innej są obrzydliwe. Nieodwołalnie ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-07-07, 23:16   
   Polecający: Paulinaaa

Colorblind napisał/a:
Po benedyktyńsku?
jakiś papieski przepis?;p

Jajka lubię w każdej postaci, na twardo, na miękko, sadzone, jajecznice i w surowym mięsie krowim z pieczarkami i cebulką.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-07-08, 09:55   

na twardo tylko przekrojone i nałożone majonezem, ale nie lubię majonezu, toteż nie jadam jajek z majonezem. na miękko są suupeer. zbyt mocno ścięte jaja sadzone to zbrodnia, dlatego też rzadko je robię. jajecznica to inna sprawa. można wrzucić wszystko, a jeśli dość jaj na podbudówce, zawsze będzie fajnie. :cwaniak:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-08, 21:08   

Jajka najlepiej w postaci jajecznicy z dodatkiem kiełbasy i papryki. To jest rozkosz dla podniebienia.

Tak wogle jajka rządzą i jak moja babcia zwykła mawiać: "sie je jeść winno jak najczęściej"

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-07-08, 23:07   

Jajka w każdej postaci lubię. Ostatnio dość często zajadam się chlebem/ciastem drożdżowym zamoczonym najpierw w roztrzepanym jajku z różniastymi przyprawami <sól, pieprz, przyprawa do gyrosa albo kuraka>, a potem smażonym na patelence. Pychota.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-07-13, 10:36   

jajecznica: z cebulą (dużo!), jakąś wędlinką, żółtym serem i pomidorem, dużo pieprzu.

jajko na miękko, ale dość rzadko, bo nie mam kieliszków do jajek i ciężko mi się je zajada, a ciągle zapominam kupić i przypomina mi się, jak mi się zachciewa jajek na miękko na śniadanie dopiero!

na twardo z majonezem light winiary (bo smakuje jak sos śmietanowy a nie jak majonez, którego z reguły nie lubię) i keczupem.

za sadzonymi nie przepadam, chyba że w parówce ( http://dodajiwymieszaj.bl...kowe-serca.html ), ewentualnie na bekonie.

omlet czekoladowy - tak, zwykły - niezbyt

i chleb maczany w jajku jak pisze Color, ale też nie za często, bo się nudzi szybko.

Piątula  

Wysłany: 2010-07-13, 19:29   

[jak się okazuje]jajecznic nie jadam,a omlety i owszem[w każdej formie].

jednak najbardziej jeśli chodzi o jajka to jestem za krokietami ziemniaczanymi z farszem z jajek.[chociaż w sumie nie wiem czy to bardziej potrawa ziemniaczana].

i nigdy nie wezmę do ust jajka [nie ważne czy smażonego czy gotowanego],którego żółtko ma jeszcze płynną konsystencję.

rogal  

Tytuł: z dżemem.

Wysłany: 2011-02-01, 23:07   

Najbardziej lubię jajka w formie 'sufletu' z kuchenki mikrofalowej. Wbija się 3 jaja do miseczki, dorzuca troszkę masła i wstawia na 1,5 minuty. Następnie zgarnia sie z brzegów już przysadzone jajka i dorzuca do środka. Wstawiamy na dodatkowe 45 sek. i mamy gotowe. Szybko i smacznie. Na Wielkanoc jajka na miękko. Na twardo mi nie smakują, nawet na chlebie. Takową jajecznicę zjem, ale bez żadnych dodatków typu bekon, cebula, czy papryka. Przejadłem sie, bo kiedyś potrafiłem trzy razy w tygodniu jeść jajka i mi nie nudziły się.

przemasboss 

Wysłany: 2011-03-11, 16:40   

Lubię jajka gotowane, sadzone i lubię jajecznicę. Jeśli chodzi o gotowane to lubię na średnio twardo. Jajecznica to najlepsza z cebulką i boczkiem chudym. Lubię też jaja gotowane z majonezem i szynką.

dw102 

Wysłany: 2011-03-16, 14:48   

Ja lubię OMLETA z mikrofalówki :hyhy:

magda22  

Wysłany: 2012-11-24, 18:58   

najbardziej lubie jajka gotowane z majonezem :)

Odpowiedz do tematu