• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-19, 20:48   Dziczyzna

Mieliście kiedykolwiek okazję spróbować dziczyzny? Przypadła Wam do gustu? Jak opisalibyście jej smak osobom, które nigdy w życiu nie miały z nią do czynienia? Słusznie uznawana jest za mięso luksusowe [nie tylko ze względu na trudności w pozyskaniu i ograniczony dostęp] czy, mówiąc kolokwialnie, nie ma się za czym zabijać?

Jakich konkretnie rodzajów dziczyzny (zakładając, iż mieliście już z nią jakikolwiek kontakt) próbowaliście? Dzika, sarninę, królika, zająca, kuropatwę, bażanta, przepiórkę...? W jakiej postaci było przyrządzone i z jakiej okazji je podano? Nie obawiali(by)ście się zjedzenia takiego mięsa tuż po upolowaniu? A może nie tknęli(by)ście go nawet ze względów ideologicznych (barbarzyństwo i okrucieństwo polowań na dziką zwierzynę itp.)?

Wypowiadamy się :)

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Nyara  

Wysłany: 2011-12-19, 22:13   

Były sąsiad miał hobby w postaci łapaniu zająców. Pasztet robił wręcz wybitny, więc polecam.
Kolega z pracy Lubego jest zapalonym myśliwym. Należy do Koła Łowieckiego. Jak w wiadomo uczestniczy w legalnych odstrzałach zwierząt, lub może polować w okresie i co ważne późno jesiennym. Wtedy zwierzęta przed zimą nabierają 'masy' i najlepiej nadają się do spożycia.
Mięso MUSI być najpierw przebadane. Wścieklizna itd. choroby. Nie należy spożywać mięsa z niewiadomego pochodzenia. Mieszkam przy lesie, więc obecnie co noc słyszę kłusowników. I znów historię w typu, że którego sąsiada odwiedza pogotowie.
Pisząc o tym koledze w moim posiadaniu pojawiło się mięso z dzika. Gulasz powstał z niego. Mięso musi dłużej poleżeć w zalewie i dusić się. Polecam - praktycznie zero tłuszczu a taka np. cielęcina chowa się w smaku. Podobno kiełbasy z sarny i dzika są dobre ze względu, że nie są tłuste i co ważne dobrze zrobione.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'
Ostatnio zmieniony przez Nyara 2011-12-19, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

guma  

Wysłany: 2011-12-26, 11:11   

Nie lubię myśliwych, najczęściej odstrzał to zabijanie najładniejszych okazów. Poza tym durne "hobby".
Dziczyzny nie jadam. I niech smakuje wyśmienicie to nie zjem. Jeszcze jeśli nasze lasy byłyby obfite w zwierzynę. Ale teraz to snobizm i tyle.

Wampirek  

Wysłany: 2011-12-26, 12:37   

Mój tato jest mysliwym, wiec dziczyzna jest u mnie na porządku dziennym. Osobiście nie lubię i nie jadam.

milaike 

Wysłany: 2012-09-01, 20:17   

tak miałam okazję spróbować i powiem, że to mięso bardzo mi posmakowało. Ale też mam wrażenie, że trzeba wiedzieć jak je przyrządzić. Bo nie zawsze się uda. A jak ktoś nie miał jeszcze okazji, żeby spróbować dziczyzny a jest, albo będzie w Krakowie to może iść do C. K. Browaru koło Bagateli tam podają bardzo smacznie przyrządzoną dziczyznę.

ogórek  

Wysłany: 2012-09-01, 22:48   

Dziczyzna jest rewelacyjna, oczywiście wszystko zależy od sposobu przyrządzenia i od przypraw, ale mięso potrafi być niesamowicie delikatnie i nie ma tłuszczu.

ania333 

Wysłany: 2012-09-19, 10:48   

Jadłam sarnę. nie poczułam różnicy z czymkolwiek innym, dopóki mi nie powiedziano, że to sarna... mięso jak mięso...

ZuZkA  

Wysłany: 2012-09-20, 12:53   

Dziczyzna jak dla mnie ma zbyt wyraźny posmak krwi. Przy niewielkiej ilości (kawałek kiełbasy lub dziczyzna w bigosie) mi to nie przeszkadza, ale jeżeli mam zjeść dziczyznę jako danie główne to już mam z tym problem

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-10-23, 17:09   

w sobotę miałam okazję spróbować kiełbasy z dzika i wędliny/pieczeni z jelenia. o ile kiełbasa z dzika po prostu smaczna (ale nie ma się za czym zabijać), o tyle jeleń... o matko, cudo. chyba najdelikatniejsze i najsmaczniejsze chyba mięso, jakie kiedykolwiek jadłam. już wiem, że jak będę mieć okazję, to bardzo, bardzo chętnie to powtórzę.

groteska 

Wysłany: 2015-03-31, 18:04   

Nie przepadam za dziczyzną.

Odpowiedz do tematu