• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-03-18, 16:01   dziwne potrawy

Czytałam dziś pewien wywiad z panem Markiem Niedźwiedziem i tak mnie ten wywiad zainspirował do założenia tego tematu.

Otóż jedliście kiedyś jakąś taką dziwną, niepospolitą, nietypową potrawę? Jak np. szaszłyki z krokodyla, steki z kangura, duszonego strusia, owoce morza, czy już z takich mniejszych wyzwań, czyli kiełbasę w cieście, czy też tosty z pastą drożdżową? A może chcielibyście coś takiego spróbować? A może lubicie coś w tym stylu jeść, jeśli tak, to cóż to jest? ; >

Czy macie ochotę na takowe eksperymenty, czy raczej wolicie się trzymać od takiego jedzenia, od takich eksperymentów z dala? ; > Podzielcie się swoimi opiniami.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

http://xc.com.pl/oferta/wapro/wapro-wf-mag

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-03-18, 16:06   

owoce morza to niewielkie wyzwanie, ale tak, jadłam sałatkę krewetkową.
z bardziej niepospoitych - ślimaki z masłem czosnkowym. dobre były do momentu, kiedy dowiedziałam się, że to ślimaki :dontgetit:

chciałabym kiedyś spróbować prawdziwej chińszczyzny, takiej niekoniecznie z kurczaka. tak mi się wydaje, że bym chciała.

Markus  

Wysłany: 2010-03-18, 18:35   

Nie lubię eksperymentów, lubię to, co znam ^^

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-03-20, 14:58   
   Polecający: Paulinaaa

Jadłem żabie udka, krewetki i konserwę z biedronki^^

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-03-25, 16:59   

Ja kiedyś jadłem zupę pomidorową z keczupem. I więcej nie zamierzam jeść tej zupy w takim wydaniu.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-03-25, 23:18   

krewetki są w pytkę, jeno trza je z polewą czosnkową jeść. na poczet zjedzenia takiego zestawu trzeba zrezygnować z życia towarzyskiego do końca dnia, w którym owe owoce się jadło. megalityczna sprawa, aye

najdziwniejszą rzeczą, jaką spożywałem so far (w kategorii żarcie płynne i półpłynne) była zupa-krem z selera. disaster! :wstyd:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Bion 

Wysłany: 2010-03-26, 10:03   

Cytat:
była zupa-krem z selera.

To ja jadłem zupe-krem ogórkową. W smaku strasznie łagodne, dobre, ale chyba niedoprawione.

Eksperymentować lubię i jak mogę, robię to. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku bo jednak keczupu do zupy bym nie wrzucił ^^'

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-03-27, 02:04   

O ile takie ślimaki, żabie udka czy nawet pieczoną świnkę morską bym spróbował, bo nie przeraża mnie to... to na przykład takie specjały jak robaki, czy tez jądra i oczy owcy (widziałem kiedyś na Discovery) by mi zdecydowanie przez gardło nie przeszły.

Ale tak ogólnie, to nie gonię za niezwykłościami, jestem raczej jedzeniowym tradycjonalistą.

spiderman 

Wysłany: 2013-08-01, 10:59   

Ja niedawno po raz pierwszy spróbowałem potraw z owadów ... ;) (dla zainteresowanych taką kuchnię serwuje bar sushi Besuto na Nowym Świecie w Warszawie) i muszę przyznać, że było to jak do tej pory moje najbardziej ekstremalne kulinarne przeżycie ;)
Małem obawy ale było to całkiem smaczne tak więc polecam wszystkim odważnym.

michu43  

Wysłany: 2013-08-19, 12:08   

Heh, wpiszczie sobie w Google słowo balut. To jajo, z którego a kilka dni miałaby się wylęgnąć kaczka. Ludzie to jedzą w Tajlandii. Dla mnie najobrzydliwsza rzecz na Świecie.

Odpowiedz do tematu