• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:21
Autor Wiadomość

inny  

Wysłany: 2007-09-12, 21:24   Herbata :D

Witam. Jestem uzależniony od tego wspaniałego napoju ale to już pewnie wiecie :D
Otwieram nowy temacik o Herbatach. Zapewne każdy z was pija dziennie herbatkę :D
W tym dziale możecie się pochwalić jakie lubicie jakie polecacie, jakie pijecie na co dzień.

Jak głosi legenda, wszystko zaczęło się pewnego pięknego dnia w 2737 roku p.n.e. w Chinach. Tego dnia legendarny cesarz chiński - Szen Nung, zielarz i uczony, który ze względów higienicznych pił przegotowaną wodę, wypoczywał pod drzewem dzikiej herbaty. Wiał lekki wiatr i jego podmuch spowodował, że kilka listków wpadło do dzbana z wodą. Oczywiście cesarz zapatrzony w piękno natury nie zauważył tego, dopiero pijąc swój napój poznał smak, który go oczarował.

Pokażcie mi że nie jesteście zieloni i zaskoczcie mnie jakąś nazwą jakąś wspaniałą dobrą herbatką jakiej nie piłem :D za wasze wypowiedzi będę naprawdę dźwięczny ponieważ :] wykorzystam to przy najbliższej okazji (jak się wybiorę do herbaciarni)

:)

Lola  

Wysłany: 2007-09-12, 21:49   
   Polecający: religia tv

Bez herbaty nie byłoby życia ;p Choć ja od jakiegoś czasu uzależniona jestem od yerba mate. W tej dziedzinie tez można przebierać w smakach , sposobach parzenia i celebracji tego napoju. No cóż , każdy ma jakieś zboczenia ;p

Kata 

Wysłany: 2007-09-12, 21:54   

Uwielbiam pić, uwielbiam chodzić do herbaciarni, mhm.

Cynamonowa, z imbirem, z hiszpańskich mandarynek, z płatków kokosowych, obecnie moje ulubione.

A kawę to sobie można wsadzić...

Lola  

Wysłany: 2007-09-12, 21:58   
   Polecający: religia tv

Kata napisał/a:
A kawę to sobie można wsadzić...

no coś Ty ! Nie ma jak świeżo zmielona prawdziwa kawka ;] Ostatnio nabyłam taką z Etiopii o bardzo ciekawym smaku i zapachu.

A co do herbat , najlepsze są czarne , chinskie , ja osobiście wole bez dodatków ale niektóre mają rzeczywiście ciekawy smak i zapach , np własnie z imbirem czy z kakaowcem.

Kata 

Wysłany: 2007-09-12, 22:03   

Kawa jest paskudna, okropna, fuj :P
Nie mogę tego pić, dlatego jestem fanką herbaty ; )

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2007-09-12, 22:17   

Kata napisał/a:

:kwasny: kobieto, bluźnisz straszliwie, okaż skruchę! :P

Nie jestem jakąś dziką miłośniczką herbaty (bo nie jest kawą ;p ), ale lubię od czasu do czasu wypić. Smakuje mi zielona, czerwona, czarna mniej, chyba, że z dodatkami. Ostatnio b. zasmakowała mi jakaś bliżej niezidentyfikowana mieszanka z pomarańczą, goździkami i czymś jeszcze, czego określić nie mogę, ale jest pyszna :]

grlało, matulu

Tynka88  

Wysłany: 2007-09-12, 22:25   

no coz jak juz wiesz jestem uzalezniona od malinowego smaku :)
poza tym uwielbiam herbatke cynamonowo- jablkowa i jablkowo- mietowa :) takie bardziej unierwsalne smaki :hyhy:

Kata 

Wysłany: 2007-09-12, 22:28   

sis napisał/a:
Kata napisał/a:

:kwasny: kobieto, bluźnisz straszliwie, okaż skruchę! :P

jednak będę upierać się przy swoim ;]

inny  

Wysłany: 2007-09-12, 23:08   

Kata napisał/a:
Cynamonowa, z imbirem, z hiszpańskich mandarynek, z płatków kokosowych, obecnie moje ulubione.

mmmmm :D Hiszpańskie mandarynki, Cynamonowa mniaam :D ale płatków kokosowych jeszcze nie próbowałem :D wiesz jutro chyba się gdzieś przejadę do takiego tajemniczego miejsca nabyć parę torebek :> :D haha a tym czasem zaparzę sobie Vanilię :D oooooooo :zdziwko: hmm chyba dzisiaj mocno przesadziłem ;D 9 herbata smakowa :D Tak to jest jak się ma trochę wolnego czasu :D nawet nie kontrolujesz tego tylko parzysz pijesz ... Ale od tego jeszcze chyba nikt nie umarł więc :D

Odnośnie kawusi to nie wiem ale chyba na mnie nie działa pozytywnie / zawsze kiedy wypiję zasypiam / działa na mnie haah jak środek nasenny :P gdyby jakaś dziewczyna zaparzyła by mi kawkę to na pewno ! na bank bym zasnął :D To nie jest śmieszne :D :P :P:P tak że najlepsze na dzieci małe i te duże jest .... ? HERBATA malinowa :D :D:D

jane_lane  

Wysłany: 2007-09-12, 23:38   

Bardzo lubię herbatę i pije ja w ogromnych ilościach : ) Moja ulubiona to zielona, czasami zdarza mi się wypić białą lub czerwoną. Ostatnio pilam w herbaciarni jakąś mieszankę z cynamonem - pyszna.
Waniliową tez lubię, a waniliowo truskawkowa to poprostu rozkosz dla podniebienia : )
Najokropniejszą jaką pilam to gun powder - dosłownie smakuje jak śrut
herbaciane pozdro

make love not war, enjoy art

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-09-13, 13:03   

inny napisał/a:
Pokażcie mi że nie jesteście zieloni

No cóż jeżeli chodzi o herbatę to ja jestem zielony, bo głównie zieloną pijam. ;>
jane_lane napisał/a:
Najokropniejszą jaką pilam to gun powder - dosłownie smakuje jak śrut

O widzę, że ktoś docenił herbatę, którą codziennie pijam.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2007-09-13, 13:09   

Kata napisał/a:
Brawo! Zgadzam się w zupełności!

A co do herbaty to mi obojętne jaką piję. Byle by była dobra, posłodzona lekko i z cytryną :]

Margaretka  

Wysłany: 2007-09-13, 13:28   

Uwielbiam wszystkie odmiany herbat oprócz czarnej expresowej :P zielona i białą jest dla smakoszy tylko, ;) nie każdemu smakuje, uwielbiam czerwone herbaty rooibos jest pyszny, a także wszystkie owocowe i pachnące także,, np.malinowe, poziomkowe itd itp, a kawa ze śmietanką rozpuszczalna też ma swój urok smakowy mniam :hyhy: :)

Beatrix21  

Wysłany: 2007-09-13, 13:38   

Cytat:
Brawo! Zgadzam się w zupełności!

Ja również się z tym zgadzam.

Nie ma to jak herbata rano, popołudniu i wieczorem. Nie jestem uzależniona od herbaty tak jak inny :luka: ale to jedyny ciepły napój jaki pijam. Nie jestem znawczynią w dziedzinie gatunków herbaty. Ja pijam przeważnie herbatę "Lipton". Jest bardzo wydajna i smaczna ;)
Pozdrawiam wszystkich smakoszy herbaty :) a kawę przeklinam !! :P

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-09-13, 13:39   

Psycho Krusher napisał/a:
A co do herbaty to mi obojętne jaką piję. Byle by była dobra, posłodzona lekko i z cytryną

widze ze pijamy taka sam :) choc moge tylko dodac ze najlepsza jaka pilem (a pijam bardzo malo) to herbatka miodowa :)

a wogole to nie lubie pijac na cieplo :P

Odpowiedz do tematu