• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-09, 10:43   Kuchnia włoska

... czyli najpopularniejsza chyba i najłatwiej rozpoznawalna ze wszystkich kuchni narodowych na świecie ^^ Najbardziej znane są oczywiście wszelkiego rodzaju makarony, pizza, lasagne, risotto, tortellini, zupa minestrone, bruschetta czy [z deserów] tiramisu i panacotta, ale kuchnia włoska jest przecież jedną z najbardziej różnorodnych [i najzdrowszych] na świecie i na tym lista nawet tych bardziej znanych poza granicami Włoch potraw bynajmniej się nie kończy. Generalnie jest to, jak wiadomo, kuchnia bazująca na sporej ilości warzyw (m.in. pomidory, cebula, czosnek) i przypraw (oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn) i wyspecjalizowana w daniach mącznych oraz rybnych i z wykorzystaniem owoców morza... nie zapominając oczywiście o nieśmiertelnych oliwkach, oliwie z oliwek i parmezanie :luka:

Co sądzicie o kuchni włoskiej? Nie ma zapewne osoby, która by za kilkoma choćby jej elementami nie przepadała, zatem: Które dania zaliczacie do swoich ulubionych? ^^ Byliście w ogóle kiedykolwiek we Włoszech i próbowaliście sztandarowych dań tamtejszej kuchni w ich, że tak powiem, naturalnym środowisku? Ponoć jakiekolwiek włoskie potrawy przyrządzane poza ich właściwą ojczyzną ani umywają się nawet do oryginałów... true that? :luka: Co z pizzą? Mieliście kiedykolwiek okazję porównać smak tradycyjnej włoskiej pizzy spożywanej i przyrządzanej na miejscu w pizzerii przez pizzaiolo w prawdziwym piecu opalanym drewnem z jej zagranicznymi podróbkami, wyrabianymi hurtowo [w dodatku z reguły njezgodnie z włoskim kanonem] i roznoszonymi w kartonowych pudełkach? :luka:

Kuchnia włoska [czy może raczej ogólnie: śródziemnomorska] jest również częstokroć zalecana przez lekarzy jako dieta lecznicza i mająca ze wszech miar korzystny wpływ na zdrowie... Wy także mieliście okazję spraktykować ją na sobie w tym właśnie celu? Jak rezultaty? ^^

Dzielimy się rzecz jasna przepisami na swe własne warianty ulubionych włoskich dań :luka:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-09, 11:25   

we Włoszech nigdy nie byłam i w najbliższej przyszłości się nie wybieram, ale wszelkie makarony pożerać mogę w dużych ilościach i w prawie każdym wariancie. właściwie tylko za zielonymi oliwkami nie przepadam (za to czarne a i owszem :serce: ), poza tym chyba wszystko tamtejsze zjem. co do pizzy to cóż, wyobrażam sobie, że gdybym zjadła prawdziwą, włoską pizzę, tobym więcej nie chciała tknąć takiej pizzeriowej albo nawet pieczonej samodzielnie.. więc może to i lepiej, że nie miałam okazji :luka:

endzi 

Wysłany: 2011-12-09, 13:27   

To jedna z moich ulubionych, może ze względu na dużą ilość pomidorów i makaronów. W końcu pizza i spagetti nie jedno ma imię. I bardzo chętnie wybrałabym się na kulinarne wakacje do Włoch.

Pasażer  

Wysłany: 2011-12-09, 13:36   

Byłem we Włoszech, pizza przepyszna; nie potrzebuje tylu składników co wersje fastfoodowe, a smakuje dużo lepiej. Ale teraz, jak się nie ma co się lubi... W Pizza Hut mają fajną promocję. :oczami:

Lubię włoską kuchnię, makarony, lasagne i tak dalej. Jeśli lekarze zalecają - tym lepiej. Szkoda tylko (piszę na podstawie własnych obserwacji), że przez taką a nie inną kuchnię w dużej ilości przypadków różnica między przeciętną Włoszką a przeciętną Polką polega na tym, że ta przykładowa Włoszka wygląda jakby wsunęła tę przykładową Polkę na obiad.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-09, 15:22   

no niestety, makarony i wszelkie mączne produkty są dość tuczące. ale, cholera, jakie dobre :luka:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-09, 15:29   

Nie traktuje kuchni włoskiej jako czegoś odrębnego w mym codziennym pożywieniu. Takie szpageti, pizza, oliwki to normalka dla mnie (jak i dla każdego studenta jak sądzę). Szpagetti z mięsem to co 2-3 dni wręcz jadam, bom jest leniwy jeśli chodzi o wymyślanie nowych potraw i niczym ten znany koleś z Rejsu, lubie tylko te potrawy które znam. Czy jakoś tak.

Natomiast jakieś parmezany śmany.. to nie wiem nie jadłem nigdy, bo to chyba drogie raczej a ja nie lubie drogiego jedzenia kupować.

Pizza? Wiadomka, pomysł wspaniały, jeno nigdy jakiejś "prawdziwej" nie jadłem chyba też. Gdzieś tam piszą, że pizza z pieca, ale kto ich tam wie. Wybredny nie jestem co do pizz, ale najlepsze to chyba jednak w Zakopanem jadłem... na Kupówkach, boshe tam było pysznie.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-12-09, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-12-12, 15:38   

Ja we Włoszech nie byłam, natomiast moi rodzice owszem. Zamówili, chyba na Capri, właśnie pizzę, bo chcieli spróbować prawdziwej włoskiej. No cóż, według nich nasza pizza jest jednak 10 razy lepsza od ichniejszej. Jedno wielkie rozczarowanie. Może miejscówa była nie najlepsza, może kucharz miał zły dzień, ale nie było okazji do weryfikacji opinii.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

justy123  

Tytuł: justy

Wysłany: 2011-12-14, 08:07   

uwielbiam kuchnię włoską. zawsze używają świeżych produktów, najlepszej jakości oleje i mięsko. no i uwielbiam ich wino i pomidory. wiec desery jak tiramisu i lasagne są moimi ulubionymi potrawami. a do tego wszystko jest łatwe do zrobienia!

groteska 

Wysłany: 2015-03-31, 17:36   

Kocham spaghetti.

popiel 

Wysłany: 2015-06-21, 13:41   

Ja też lubię włoskie dania i wydaje mi się, że tę kuchnię coraz bardziej rozumieją ludzie siedzący w gastronomii. Jeszcze kilka lat temu nie zjadłbyś naprawdę świetnej pizzy albo makaronu bardzo podobnych do tych, które serwują we Włoszech. Przykładem jest oferta pizzerii Dominium http://www.pizzadominium....izza-della-casa chyba jedyna oferta w Polsce jeśli chodzi o Della Casa.

malaksiezniczka  

Wysłany: 2015-07-08, 13:31   

groteska napisał/a:
Kocham spaghetti.

A bolognese czy carbonara? A może nie ma to dla Ciebie znaczenia?

renia12 

Wysłany: 2016-12-19, 11:11   

Znam super super pizzerię, która ma swoją miejscówkę w Poznaniu :) Naprawdę warto tam pójść, pizza jest przepyszna, a tu macie kontakt do nocnej pizzerii w Poznaniu: kontakt :)

Kaszka 

Wysłany: 2016-12-29, 21:50   

ja uwielbiam kuchnię włoską, mogę ją jeść codziennie, pizza, makarony, sosy, to najlepsze co mogę sobie przygotować na obiad.

Franek45 

Wysłany: 2017-01-02, 18:46   

Lubię pizzę, ale wolę polską wersję pizzy. Gdzie znajdę taką pizzę? Czy znajdę taką pizzę na http://partypizza.pl/pizzeria/sosnowiec/ ?

ziomek12  

Wysłany: 2017-01-16, 15:44   

Uwielbiam włoską kuchnię, szczególnie makarony

Odpowiedz do tematu