• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-06, 13:01   Kulinarne antypatie

Których potraw i produktów absolutnie nie jesteście w stanie przełknąć? Nie lubicie baaardzo mocno i nie przepadacie, choćby nawet w opinii ogółu uchodziły za absolutne klasyki i wręcz świętości narodowe? ^^

Dla mnie są to m. in.:

- bigos [tak, tak, to nje pomyłka; generalnie nje przepadam za całkiem sporą częścią (zaryzykowałabym stwierdzenie, iż za większością nawet, hyhy) tradycyjnych dań polskich];

- barszcz biały, zwany również żurem, czyli jedno z typowych dań na Wielkanoc;

- pierogi z mięsem i generalnie wszelkie mięsno-mącznopochodne kompozycje - ohyda;

- flaczki;

- rosół - obojętnie jaki; wołowy czy drobiowy - jedna ujnia;

- tuńczyk i anchois;

- oliwki - NJENAWIDZĘ SERDECZNIE;

- awokado - patrz wyżej;

- cukierki "raczki" - z wierzchu nawet, nawet, njenajgorsze w smaku, ale to nadzienie... pfff. Płakać mi się chce niemalże gdy mię nimi częstują lub widzę je na "okolicznościowym" stole u siebie w domu - a njestety mutti lubi je bardzo często na najrozmaitsze urodziny czy imieniny kupować;

- toffi i karmel

To tyle na razie ^^ Aczkolwiek to nje koniec bynajmniej, gdyż jestem wbrew pozorom osobą dość wybredną :P Kolejne pozycje będą sukcesywnie dopisywane do listy w miarę stopniowego ich sobie przypominania... njestety najprawdopodobniej wskutek empirycznych doświadczeń z poszczególnymi obrzydlistwami ^^

A Wy?

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-12-06, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

ketoprom  

Tytuł: Liryczna Pyta

Wysłany: 2011-12-06, 13:32   

-U mnie jest to mięso w każdej postaci. Podobno w dzieciństwie się nim zajadałam, z biegiem czasu coraz bardziej stawało mi kością w gardle, podajże 5-6 lat temu całkowicie wykluczyłam je z menu.

-szczaw.

-lukier.

-lukrecja.

Deszcz mnie moczy, w pysku sucho,
Robota mnie nudzi.!
Van Gogh też miał jedno ucho,
A wyszedł na ludzi.!

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-06, 15:30   

lukrecja, anyż, kminek (żadnego chleba ani sera z kminkiem, broń mnie panie borze), szpinak (ale tylko ta papka obleśna, liście świeże w sałatce mogą być), pierogi z mięsem (czy też knedle, to samo ścierwo), gołąbki, krokiety, flaczki, wszelkie języki/uszy/ogonki/nóżki świńskie, galareta z nóżek, krupnik, karp, anchois, szproty, wszelkie ryby w oleju (ale w pomidorach to już makrelę np. zjem), buraczki...

i pewnie o wiele więcej, ale teraz już nie pamiętam na razie, no!

cocoo77  

Wysłany: 2011-12-06, 16:32   

^mięso wieprzowe, pieczeń świńska, schabowy
^wątróbki
^zupa buraczkowa
^gęsta grochówka
^brukselki
^mleczko skondensowane
^galarety
^śledź
^szpinak
^ryby w oleju
^cukrowe jajeczka wielkanocne
^tuńczyk
^krokiety z grzybami/mięsem sklepowe
^pyzy z mięsem
^oliwki
^flaki (nie jadłam nigdy i nie mam zamiaru)
^mango
^grejpfrut
^żelki haribo czarne, bleee

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-06, 16:34   

Hm... ja tam jestem raczej wszystkożerny, jedyna rzecz która jawnie mnie odrzuca to szare kluski. Takie zrobione z surowych ziemniaków... nie mogę nawet patrzeć na to, a co dopiero o jedzeniu mówić. Knedli też nie lubię, ale z mięsem pierogi tudzież kluchy są spox!

O, i chałwy nie trawię!

Nie jestem też wielkim fanem ryb, ale nie mogę rzecz bym byl ich przeciwnikiem... ot, nie robią mi po prostu.

Natomiast jak można nie lubić oliwek i wątróbki to ja nie wiem! ;/
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-12-06, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-12-06, 18:44   

Nie robię listy "nie wiem, jak można nie lubić [1, 2, ..., <infinity>]", bo szkoda czasu. ;>

tak więc, ja, ehehe, nie strawię nigdy przenigdy białego barszczyku (ale nie mówię tu o żurku aka zalewajce, jak to mówią na to na południu, bo ten jest wprost niesamowity i nie wiem, jak można go nie lubić), nie jadam też krupniku. Nie lubię białej kaszy, która w porównaniu z ciemną jest najzwyczajniej chuiowa. Tzw. szagówki, z takich kluskopodobnych wyrobów - nie lubię, suche to i bez polotu. żadnej ryby takiej, co to się do obiadu przyrządza na patelni czy gdzie tam (z wyjątkiem karpia, smażony jest niebanalny, nie wiem, jak można tego nie lubić - śledzie, tuńczyki czy łososie są niesmażone, zatem one też się nie liczą - nie wiem, jak można ich nie lubić). i pewnie coś tam jeszcze, ale nie pamiętam, nie chce mi sie myśleć.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Martina  

Wysłany: 2011-12-06, 20:47   

łosoś jest oczywiście spoko.
chałwa jest tym słodyczem, który wybrałabym gdybym miała wybrać tylko jeden slodycz który zostaje na świecie.

szare kluski! o matko, jak dawno tego nie jadłam! jutro na obiad zrobię :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:

o, wątróbki też nie lubię. oliwek zielonych - czarne za to chętnie zjem.

Hakiruono  

Wysłany: 2011-12-08, 13:29   

Krótka lista tego czego nie jadam: łazanki, flaczki, szczaw, kalafior. Reszta jest zjadliwa. :-)

Martina  

Wysłany: 2011-12-08, 13:38   

również preferuję brokuły zamiast kalafiora, ale raczej i kalafior zjem. szczaw - świeży prosto z łąki można pożreć w niedużych ilościach, ale zupy nie ruszę. fe.
co mi się jeszcze przypomniało - zupa rybna. rzyg z miejsca.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-08, 13:48   

Mnie zaś się przypomniało, iż generalnie to nje znoszę jeszcze tzw. zdrowej żywności [szeroko rozumianej], zieleniny wszelakiej i listowia bardzo modnych ostatnio [w tym kiełków] i produktów sojowych [serków tofu, mlek sojowych i im podobnych] :)

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-12-08, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-08, 14:28   

Zupa rybna rzyg z miejsca [2]

Inne rzygi kierujęw stronę zup owocowych. Nie zno szę. Poza tym mam traumę od przedszkola jeśli chodzi o zupę wiśniową.

Martina  

Wysłany: 2011-12-08, 15:56   

ewwww, kotlety sojowe tez są obrzydliwe totalnie.

a, jeszcze kaszanka. BLEH.

zupę wiśniową mój dziadek kiedyś robił, pamiętam że lubiłam. jako dziecko. podobnie chłodnik, też samodzielnie jeszcze nie tworzyłam, ale pewnie lubię dalej. hyhy.

endzi 

Wysłany: 2011-12-09, 13:30   

O matko ale jesteście wybredni. :) To ja chyba większość potraw zjem, chałwy nie cierpię, lukru, nie przepadam za ciastami. Tego czego teraz nie zjem to sztuczne jedzenie.
A wątróbka z cebulką i jabłkiem pycha!

Pasażer  

Wysłany: 2011-12-09, 13:43   

Nie jadłem nigdy zupy rybnej, brzmi ciekawie; zupy owocowe to faktycznie smutek w płynie i nie ma się co zbliżać. W sumie zaprawiony w bojach żołądek studenta potrafi przyjąć wszystko, dlatego rzadko wybrzydzam.

Szczerą nienawiścią za to darzę brukselki i inne "tego typu" badziewia, jak szparagi, czy brokuły.

Davido  

Tytuł: The Special One

Wysłany: 2011-12-28, 18:11   

Nie znoszę: wątróbki, chałwy, łososia, brokułów, produktów sojowych, flaczków, szpinaku i to wszystko na teraz. Choć pewnie sporo się jeszcze tego znajdzie :D
Because Mother Earth wants as all to leave.

Odpowiedz do tematu