• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-07-29, 19:36   lody, lody dla ochłody!

jakie najbardziej lubimy? gałkowe, na patyku, w kubeczku, a może w większych objętościach?
jakie smaki zadziwiły, jakie rozczarowały?

piszcie, piszcie!

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-29, 19:39   

Ja najbardziej lubie ciepłe lody, waniliowe.

MagdaLenka  

Tytuł: wariatka !

Wysłany: 2010-07-29, 19:40   

Kontynuując swoją myśl zapoczątkowaną w moim temacie...

Nutellowych nie jadłam, zarówno jak i smerfowych jak i kaktusowych - będę ich szukać na wakacjach.

Z tych których jadłam - lubie gumę balonową, a z normalniejszych - truskawka, stracciatella, kokos.

Poszukuję także lody o smaku raffaello !!

A czekoladowych wole nie - dobre, ale za słodkie :)

A tak wogóle - to najbardziej lubie LODY + JABŁECZNIK NA CIEPŁO + BITA ŚMIETANA - MNIAM !!!!
Ostatnio zmieniony przez MagdaLenka 2010-07-29, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2010-07-29, 19:46   

Lubię! Czasem mam ochotę na jakieś owocowe, czasem wole czekoladowe. Teraz też bym sobie zjadła, może nawet bym skoczyła do sklepu po jakieś smaczne. ; 3

Martina  

Wysłany: 2010-07-29, 19:46   

z gałkowych:
lody o smaku Nutelli miałam okazję spróbować tylko raz, w Lodomanii w Rybniku. jak byłam tam następny raz to miły pan powiedział, że nie ma i że to były takie jednorazowe. szkoda, bardzo szkoda.

guma balonowa, smerfowe - dziwne i bardzo sztucznie smakujące. zielone jabłuszko podobnież. raczej na nie.

bardzo smakowały mi pomarańczowe sorbetowe, grejpfrutowe, gruszkowe, malinowe, orzechowe. nie przepadam za waniliowymi i czekoladowymi.

z lodów na patyku: ZAPP! takie karmelowe jakby, kolorowe bardzo, żółte w takie zawijasy różowe i jakieśtam jeszcze. od dziecka je uwielbiałam.

i litrowe, z zielonejbudki: impresja miętowa - lody miętowo-czekoladowe z czekoladowymi wiórkami i sosem. pycha.
zwykłe takie biedronkowe śmietankowe z bakaliami też od biedy zjem.

lubuję też w lodach Grycana, zarówno gałkowych, jak i w pudełeczkach, które można kupić w sklepach. drogie są, ale warte każdego grosza, oj tak.

MagdaLenka  

Tytuł: wariatka !

Wysłany: 2010-07-29, 19:53   

Z Zielonej Budki chyba każde lody dobre :) A ogólnie nie dodałam, że nie przepadam za sorbetami - więcej w tym wody i chemii, niż w normalnych lodach

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-07-29, 20:03   

MagdaLenka napisał/a:
Nutellowych nie jadłam, zarówno (...) jak i kaktusowych - będę ich szukać na wakacjach.

Z tych których jadłam - lubie gumę balonową

eeee? o_O

Jak lodziarnia dobra, to wszystkie lody są dobre. Ogólnie lubię ciasteczkowe, wszystkie mające pochodzenie swojego smaku od batoników i innych deserów, a jak jeszcze mają w sobie dodatku tych deserów, np kawałki Snickersa to już w ogóle bomba [w tym tiramisu i straciatella], czyli wszystkie te do wyrzygu słodkie, karmelowe, cappucino, pistacjowe, cytrynowe i pewnie jeszcze w cholerę innych, o których nie pamiętam.. aaa alkoholowe <:

łatwiej mi będzie powiedzieć, że nie lubię orzechowych [choć j/w - dobra lodziarnia ma wszystkie lody dobre], truskawkowych, oklepanych czekoladowych i waniliowych, BAKALIOWYCH [FU!], grejpfrutowych, bo ogólnie tych owoców nie lubię..

tyle jak o lody na gałki.

Co do normalnych lodów - torty lodowe [ajerkoniakowy!], manhattan, carte dore [muffinkowe są cudowne] i algida krówkowa, ale i z tych tanich zdarzają się dobre. Kiedyś jadłam Zieloną Budkę, CHYBA biszkoptowe, czy jakieś tam - z kawałkami ciastek. Smakowały kartonem i .. były smaczne [;

Z kupnych oczywiście rożki. Zarówno te duże Algidy jak i ice-mastry [te mają gumowe wafelki, to też jest mega]. Poza tym Magnum, Romero eee.. za dużo wymieniania ;p

m. gallery

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-29, 20:13   

Poprzedni mój post był dla żartu, teraz na poważnie.

Najlepszy smak lodów to lody CYTRYNOWE. Odpowiednio kwaśne są rozkoszą dla podniebienia. Cytryna i tyle mi wystarczy, nie trza mi żadnych pierdół nutellowych, srutellowych, smerfowych czy też innnych temu podobnych badziewi.

Z lodów na patyku to BIG MILK i też mi to wystarczy. W prostocie tkwi siła.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-07-29, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-07-29, 21:16   

Ja najbardziej lubię rożki o smaku orzechowym, i ewentualnie czekoladowym. Nie lubię smaków truskawkowych. Desery lodowe też są dobre.
Pa tatatatatataj...

mateusz4026 

Wysłany: 2010-07-29, 21:20   

ja najbardziej lubię lody Calypso oraz rożki

Asia87  

Wysłany: 2010-07-29, 21:27   

ja ogólnie lubie wszystkie ale najchętniej jem włoskie z maszyny

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-07-29, 21:29   

Asia87 napisał/a:
ja ogólnie lubie wszystkie ale najchętniej jem włoskie z maszyny

no właśnie te są najbardziej paskudne.. nie cierpię ich..

m. gallery

Asia87  

Wysłany: 2010-07-29, 21:32   

Zależy jakie niektóre są nie dobre ale u mnie znalazłam bardzo dobre :D

mkicho  

Wysłany: 2010-07-29, 21:39   

matra napisał/a:

no właśnie te są najbardziej paskudne.. nie cierpię ich..

piąteczka! są naprawdę ohydne.

najlepsze lody są czekoladowe. takie prawdziwe z kawałkami czekolady.

u mnie w mieścinie udało mi się jeszcze kiedyś spotkać sorbet arbuzowy-nic lepszego na gorące dni ! :oczami:

Martina  

Wysłany: 2010-07-29, 22:12   

co do włoskich, to zdarzyło mi się kiedyś pracować w budce z lodami właśnie włoskimi. zawsze w jednej komorze były waniliowe albo śmietankowe, a w drugiej wymiennie - czekoladowe, malinowe, cytrynowe, truskawkowe i... migdałowe. niebieskie. były CUDOWNE! ile ja się przez ten miesiąc pracy nażarłam darmowych lodów, to łomatko. i te migdałowe były smaczne, ale i malinowe. malinowe - kwaśne jak czort, a jednocześnie takie.. aksamitne. pamiętam że później zawsze jak tylko widziałam że akurat mają biał-malinowe, to leciałam żeby mi zrobili samego malinowego.

niestety owej budki już nie ma ;/ tzn jest, ale teraz tam mają kebab czy jakieś inne dziadostwo. i dobrych lodów włoskich już kupić nie można. ;C

Odpowiedz do tematu