• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-24, 19:50   Mięso w mięsie.
   Polecający: Paulinaaa

Sporo ostatnio czytałem o zawartości mięsa w wędlinach, parówkach, pasztetach. Przypuszczałem, że wyniki nie będą zadowalające, ale po przeczytaniu opinii pracowników różnych znanych firm mięsnych jestem po prostu w lekkim szoku. Parówki rekomendowane jako najlepsze i posiadające mięso najwyższej jakości(cena: około 20 zł za kilogram) są robione z tych samych odpadów co parówki kosztujące 5 zł za kilogram, różnicą są tylko proporcje, coś w stylu: więcej lepszych odpadków damy do drogich parówek, a mniej do tanich. To samo tyczy się mięsa typu karkówka, schab, łopatka. Pół kilogramowe kawałki mięsa są moczone w roztworach solnych, a po wyciągnięciu waga tego samego kawałka jest dwa razy większa. Stąd różnica ilości mięsa w mięsie. Co sądzicie o polityce tych największych zakładów mięsnych w kraju? I czy nie lepiej jest kupić mięso u lokalnego rzeźnika bez obawy o jakość produktu? Jestem zapalonym smakoszem mięsiwka i trochę mnie deprymują te informacje.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-01-24, 21:40   

kanarinho napisał/a:
I czy nie lepiej jest kupić mięso u lokalnego rzeźnika bez obawy o jakość produktu?
Pewnie, że lepiej. Dlatego tego się trzymam i kupuję generalnie w lokalnych sklepach, gdzie towar jest sprawdzony. Nawet do Krk wolę przywieźć ze sobą mięsną wałówkę z domu, niż kupić cokolwiek na miejscu. A jak mam ochotę na parówkę, to staram się nie myśleć z czego jest zrobiona ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Katharsis  

Wysłany: 2011-01-24, 22:39   
   Polecający: Lewiatan

Mięso jest dobre, dopóki smakuje i nie jest bezpośrednio trujące. Kiedyś tak czy siak sczeźniemy...

Klaudyna 

Wysłany: 2011-01-26, 14:53   

Faktycznie wyniki nie są najlepsze, może dlatego w końcu się to zmieni i zaczną produkować mięso dobrej jakości.. Potrzebne sa takie badania i analizy by cos w tym kierunku sie zmienilo..

Parówki zawsze uchodziły za padlinę mięsną:)

marania 

Wysłany: 2011-01-27, 00:02   

Powoli chyba sytuacja zmienia się na lepsza. Pojawiają się organizacje, przepisy, które mają to kontrolować. Światełko w tunelu jest. Trzeba tylko uważać gdzie się mieso kupuje

Klaudyna 

Wysłany: 2011-01-27, 15:29   

Z pewnością trzeba uważać, bo można nieźle sie naciąć.. Jesteśmy w Uni, wiec tez niektóre standardy muszą być przestrzegane..

kania 

Wysłany: 2011-01-29, 13:47   

Ja widziałam przed świętami reklamę Krakowskiego Kredensu gdzie pisali że ze 130 gram mięsa otrzymują 100g szynki :) Czyli można też w drugą stronę działać. ;)

Cherry19  

Wysłany: 2011-01-30, 14:44   

Ja jestem wegetarianką nigdy nie przedpadałam za mięsem ja uważam że mięso jest nie zdrowe podobno zawiera antybiotyki i hormony blee :kwasny:

Klaudyna 

Wysłany: 2011-01-30, 23:11   

to ze zawierają antybiotyki to wcale nie wpływa źle.. mit! Zresztą musi być odpowiedni czas po antybiotykach, aby doszło do uboju.. Mięso zawiera pełnowartościowe białko..

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2011-01-30, 23:20   
   Polecający: google

zresztą tak samo oszukują czasami duże firmy jak i lokalni przedsiębiorcy

trza patrzec co się kupuję

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Klaudyna 

Wysłany: 2011-01-31, 14:59   

Oczywiście.. zawsze trzeba zwracać uwagę na wszytko.. Tylko też trzeba mieć tą świadomość..

rogal  

Tytuł: z dżemem.

Wysłany: 2011-02-01, 12:21   

O tak, w parówkach jest wszystko. Jakieś rogi krów, świńskie nóżki, ogonki.. czyli wszystko co idzie zmielić, dosypać przypraw i barwników i będzie mniam. Teraz prawdziwych wędlin nie kupisz w rzeźniku, tym bardziej w supermarkecie. Dlatego trza się przerzucić, albo na domowe wytwory (świniobicie), moja babcia robi tak do dziś co ok. rok. Lub na zieleninkę.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-02-01, 14:48   
   Polecający: Paulinaaa

Wędliny wolę kupować częściej i w mniejszych ilościach, bo wiadomo, od leżenia smaku takiej kiełbasie nie przybędzie. Nauczyłem się odróżniać mięso świeże od "podrasowanego" różnymi solankami, przyprawami, czy rozmrożonego itp. Pani próbująca wcisnąć "dzisiejszą" szyneczkę powinna starannie ukryć pęcherzyki powietrza świadczące o wielokrotnym zamrażaniu i rozmrażaniu wędliny. Gorzej jest zakamuflować mięcho świecące się we wszystkich kolorach tęczy, tego to bym psu nawet nie dał.

rogal  

Tytuł: z dżemem.

Wysłany: 2011-02-01, 23:00   

Oj tak masz rację. Wczoraj kupowałem szynkę. Pytam się, czy są jakieś świeższe wytwory, od tych zdechlaków, to mnie gościarka wyzwała, że to najświeższe wędlinki, dzis rano przywiezione. Ale przepraszam bardzo, jeżeli coś ma jasnofioletowy nalot i świeci się jak wypucowane srebro to trudno to nazwać świeżym.

Klaudyna 

Wysłany: 2011-02-02, 18:06   

I przynosisz taką wędlinę do domu i na następny dzień już nie daje jej się zjeść, bo śmierdzi i jest obślizgła.. Lepiej właśnie kupić mniej.. a częściej.. albo samemu upiec jakiś schab czy pieczeń..Wtedy to zupełnie ma inną jakość..

Odpowiedz do tematu