• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Sophie 

Wysłany: 2010-09-08, 20:56   

Kiedyś w szkole podstawowej dostawaliśmy mleko, kilka było do wyboru i wśród nich BANANOWE - boskie, trzeba było sie bardzo spieszyć do stołówki, żeby je dostać. Przetestowałam juz wiele takich mleczek dostępnych w sklepach, ale nic nie przypomina nawet tego genialnego smaku. prawi mi się udało zrobić samej : zmiksowany banan i mleko, trochę posłodzić i ju z, ale to ciągle nie tan smak :/

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-12-30, 18:57   

misie z cienkiego wafla z bezowym nadzieniem w środku - POWRÓCIŁY do sklepów i przypomniały mi się dopiero wtedy, ech : )

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-28, 16:33   
   Polecający: dzięki sobie

Myślę że jest dużo takich potraw ... szczególnie słodyczy i ... wędlin :p - teraz więcej chemikalii się pcha do produktów - może to dlatego ;)

cocoo77  

Wysłany: 2011-11-15, 13:34   

przede wszystkim świąteczne pierogi, które robi moja babcia, są tak pyszne, że sklepowe nie mogą się z nimi równać, no i zawsze to oczekiwanie na kolację każdej Wigilii... :P
z lat dzieciństwa pamiętam najlepsze śliwki z naszego ogrodowego drzewka, smak agrestu i malin. pamiętam jak byłam mała to ciągle jadłam chrupki kukurydziane, np. takie w których były karty z "władcy pierścieni" , w końcu, pamiętam smak wątróbek, które wtedy jadłam, a teraz w życiu bym ich nie tknęła, ble. w przedszkolu dostawaliśmy budyń z syropem owocowym.
a czy i wam babcia w dzieciństwie wciskała chleb ze smalcem,czy kawę zbożową ? bo mi tak.
Ostatnio zmieniony przez cocoo77 2011-11-15, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-15, 13:50   

Jabłka papierówki i "złote renety" zrywane z jabłoni w pobliskim sadzie [wtedy jeszcze w pobliżu mojego miejsca zamieszkania było coś na kształt sadu :p].

Jagody i robione z nich przez babcię najpyszniejsze w świecie przetwory.

Kompot z jabłek [również robiony przez babcię i również najpyszniejszy w świecie].

Szarlotka i ciasto drożdżowe [wiadomo czyjej roboty :p].

Mleko w tubie [jeden z niewielu smaków mojego dzieciństwa, do których wciąż mam dostęp :p]

Wszelkiej maści ZUPY robione przez babunię... niezrównane.

cocoo77 napisał/a:
pamiętam jak byłam mała to ciągle jadłam chrupki kukurydziane, np. takie w których były karty z "władcy pierścieni"

Ja pamiętam chipsy Star Chips [których obecnie chyba już nie ma w sprzedaży] :p Miały zabawny kształt jakby "łapek" i dość oryginalny, pikantny i wyrazisty smak (którego nazwy jednakowoż już nie pamiętam :p). No i chipsy o smaku pizzy jeszcze bardzo dobrze z dzieciństwa pamiętam, w kształcie pierścieni. To dopiero była pychota ♥ Obecnie sprzedawane są [choć już pod zmienioną marką] w jednej, jedynej sieci hipermarketów :p

cocoo77 napisał/a:
a czy i wam babcia w dzieciństwie wciskała chleb ze smalcem,czy kawę zbożową ?

Babcia może nie tyle, co dziadek :p Był (jest!) wielkim amatorem smalcu. I nie powiem, ja też lubię sobie od czasu do czasu kromeczkę posmarowanego smalcem chleba przegryźć. Me likes it ;>

A sklepowy smalec to ujnia.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-11-15, 13:57, w całości zmieniany 2 razy  

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-11-16, 20:19   

Przez chwilę poczułem, jakby wrócił schyłek dwudziestego wieku, podstawówka, "Baryła, idź po frugo", beton, i west coast - odnalazłem BIAŁE FRUGO. po latach oczekiwań, wyrzeczeń i idealizacji nadszedł ten Dzień, w którym światło zostało panem. Białe powróciło. pełen obaw, niepokoju i naporu odkręciłem kapsel i kuwa, czekałem na ten delikatny, lekko mętny od miąższu frugonapój, i czekam i kuwa nie ma, bo to co dostałem w tej flaszeczce moze kuwa jest białe, ale smakuje jak nawóz w płynie do pelargonii. jestem na NIE.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-11-16, 20:23   

Smarkej, białe frugo słabe jest, piłam ostatnio i mam łzy w oczkach na samą myśl. ;<

Smarkej  

Wysłany: 2011-11-16, 20:26   

NIGDY WIĘCEJ WOJNY I BIALEGO!

i mozesz mi mowic, glupi idealisto, ja zylem tak - nic albo wszystko. ja naprawde zem kochal biale frugo, tamto, sprzed drugiej wojny, i teraz wiem, ze nie kochalem bialego fruga, tylko moj wlasny wycyzelowany ideal bialego fruga. o ja glupi. jak ten ziomek z HIMYM, co to szukal Tego Burgera po NYC.

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-11-16, 20:29   

Smarkej, dokładnie, jak sobie pomyśle to smutny odcinek jest, zwłaszcza jak się takiego nieszczęścia doświadczy na własnej skórze. :<

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-11-16, 20:30   

Białe Frugo? Pomimo superior koloru zawsze uważałem je gorsze od czarnego. I kiedys i teraz również. Czekam na niebieskie i obym się doczekał.

malinowamamba  

Wysłany: 2011-11-16, 20:35   

Mamba... To 15 lat temu miało jeszcze jakikolwiek smak
Jak słyszysz mnie to przyjdź[*]

Smarkej  

Wysłany: 2011-11-16, 20:46   

Kaśś, true dat, moje życie już nigdy nie będzie takie samo. Somewhere in our hearts things won't be the same, jak nawinął J Spaceman na "Idealnej recepcie".

Starrk napisał/a:
Pomimo superior koloru zawsze uważałem je gorsze od czarnego.

Na chwilę obecną białe nie ma doskoku do czarnego. Mudżyny über alles. To mówię ja, konwertyta. A niebieskiego za uja nie kminię. Nie widziałem, nie tego, nie nic.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-16, 20:57   

Smarkej napisał/a:
Przez chwilę poczułem, jakby wrócił schyłek dwudziestego wieku, podstawówka, "Baryła, idź po frugo", beton, i west coast - odnalazłem BIAŁE FRUGO. po latach oczekiwań, wyrzeczeń i idealizacji nadszedł ten Dzień, w którym światło zostało panem. Białe powróciło. pełen obaw, niepokoju i naporu odkręciłem kapsel i kuwa, czekałem na ten delikatny, lekko mętny od miąższu frugonapój, i czekam i kuwa nie ma, bo to co dostałem w tej flaszeczce moze kuwa jest białe, ale smakuje jak nawóz w płynie do pelargonii. jestem na NIE.

Normalnie mnie w tym momencie zaciekawiło, jak też to mityczne białe Frugo mogło przed wiekami smakować :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Smarkej  

Wysłany: 2011-11-16, 21:02   

Kto poznał, ten doznał. Szans już brak, by tamten smak powrócił choć w blaskach świateł, parafrazując Dioksa, nie marnuj sosu na to.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-11-16, 21:13   

Szczerze mówiąc to też nie pamietam konkretnie tych starych smaków... czy były inne, czy też podobne do obecnych. Zbyt dawno temu to było.

Odpowiedz do tematu