• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-12-02, 20:32   niezapomniane smaki

Czy macie jakieś wspomnienia smaku danej potrawy, dania, określonego jedzenia, którego skosztowaliście, jak byliście mali - kiedyś tak smakowało, a dziś już takich smaków nie ma? Czy jest w Waszych wspomnieniach taki pyszny smak, niesamowity zapach danego produktu, który teraz tak nie smakuje, nie pachnie, za którym już nie szalejecie, choć kiedyś mogliście się dać pociąć, by to zjeść? ;>

Macie takie niezapomniane smaki w swych wspomnieniach? Za jakim smakiem, produktem, daniem, owocem najbardziej tęsknicie, bo teraz to wszystko inaczej smakuje?

Podzielcie się swoimi jedzeniowymi wspomnieniami (-;

Przyznam szczerze, że tęsknię za smakiem zielonego Frugo, nawet sobie nie wyobrażacie, jak chciałabym się tego zielonego napoju napić - zapamiętałam go jako ten pyszny, orzeźwiający, zielonkawy napój. No to Frugo. Tylko go nigdzie nie widzę. Ale moje kubki smakowe tęsknią, oj tęsknią za nim.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-12-02, 21:24   

ja mam niesamowitą ochotę na czekoladę Milka Noisette, ale już od ponad pół roku w każdym sklepie zaglądam na półkz czekoladami i jej nie ma - jakby wyparowała. to nie była żadna promocyjna, sezonowa, nie - była i nagle przestali ją u nas sprzedawać.

z takich dalszych, odleglejszych, typowo dziecięcych - lody "pałeczka", takie w wąskim woreczku, wodne, takie, któych dziś bym już za cholerę nie zjadła, ale wtedy, wtedy to było coś! i oranżada w szklanych zwrotnych butelkach, którą jeszcze gdzieniegdzie można dostać, ale też nie daje już tyle frajdy. oranżadki w proszku, gumy szok i kaczor donald.
i chrupki MACZUGI keczupowe <3

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-12-02, 21:53   
   Polecający: google

babci mojej zawsze mi schabowe tak cudownie smakowały , i gumisie haribo te kolorowe

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-12-02, 22:23   

Colorblind napisał/a:
Frugo
O tak, Frugo było świetne, szkoda, że firma padła. Mi najbardziej smakowało niebieskie... miało taki specyficzny smak i ten kolor... kosmos! ^^

No i pamiętam jeszcze Cheetosy serowe... chociaż je kupowałem głównie ze względu na tazosy z Gwiezdnych Wojen.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-12-02, 23:37   

Ah, w szkolnym sklepiku kupowałam kiedyś takie chrupki z pietruszką :serce: I napoje w woreczkach ze słomką, pycha :D
I jeszcze te plastry miodu, które dziadek przywoził :serce:
Takie mniej ulubione, ale zapamiętane to andruty, lizaki Hity, gumy kulki...
Jak coś sobie przypomnę to dopiszę ;P

Nija  

Tytuł: El Chupacabras!

Wysłany: 2009-12-08, 16:45   

ja tęsknie za kawą zbożową jaką panie w przedszkolu robiły. Była pyszna, a mi taka nie wychodzi :(

krata90  

Wysłany: 2009-12-19, 21:26   

Pamięta ktoś milky way magic stars? pyszne były :)
frugo (ojj dawne czasu) i nie jestem pewna ale był kiedyś taki batonik kukuruku (nie jestem pewna czy dobrze napisałam) gumy turbo jejj dużo tego było ale pozapominałam.

ooo były kiedyś takie lody pinokio
Ostatnio zmieniony przez krata90 2009-12-19, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  

leomo 

Wysłany: 2009-12-21, 15:48   

Pralinki ziemniaczane, soki Donald Duck, batoniki duplo. Generalnie każdy smak który kojarzy mi się z jakimś miłym wydarzeniem- maliny po zakończeniu egzaminu maturalnego, ferreo roche -prezent na pierwszej randce:)

balwann 

Wysłany: 2009-12-29, 18:45   

Uwielbiam zapach pomarańczy z goździkami odrazu kojarzy mi się z moim rodzinnym domem. Jak byłam mała i dekorowałam z siostrami pomarańcze.
Szczęśliwego Nowego Roku i niezapomnianych smaków

kaliopee  

Wysłany: 2010-01-18, 12:37   

Ostatnio jadłam znakomita wędlinę. Nigdy w zyciu czegoś tak dobrego nie próbowałam. Moja znajoma zamówiła na swoje imieniny wyroby wędliniarskie w internecie. Wszystkie wędliny, które zamówiła zostały zjedzone w ciagu nie przesadzam 20 min., a dodam, że było ich sporo. Po imieninach poprosiłam znajoma o namiary i sama zamówiłam sobie szynkę. Pychotka!!!

lucy07 

Wysłany: 2010-01-28, 19:35   

Smakiem mojego dzieciństwa jest morwa - owoc podkradany w ogrodzie sąsiada. Mimo, że w sklepach jest mnóstwo niesamowitych owoców z najróżniejszych zakątków świata nigdzie nie spotkałam, To biały owoc podobny do maliny, rośnie na drzewie jak czereśnia

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-01-28, 20:51   

lucy07, taaaaaak! morwa! nie pamiętam, jak to smakowało, ale wiem, że było pyszne. i rosło w parku niedaleko mieszkania mojego dziadka!

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-01-28, 21:43   

Morwa zawsze wydawała mi się nieco mdła w dużych ilościach. Nie znałam jej w dzieciństwie, dopiero gdy jako nastolatka szlajałam się z kuzynami to dowiedziałam się od nich, że to się je ;D rośnie na skraju lasu niedaleko mojego domu. Ktoś wpada na przekąskę w lecie? :luka:

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-01-28, 21:56   

Morwa niedaleko mojej działki, więc na mnie nie licz ; p Ale rzeczywiście, smak kojarzy się z dzieciństwem.

HadeSS 

Tytuł: DEGENERAT

Wysłany: 2010-01-29, 00:32   

Wszystko na gastro po paleniu smakuje zupełnie inaczej sprawa.

Odpowiedz do tematu