• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:32
Autor Wiadomość

solaris  

Wysłany: 2009-03-27, 01:24   

Podejrzewam, że na etykiecie nie będzie wszystkiego...to co dla na nie powinno być widoczne jest zachowane np. czym traktuje się owoce do jogurtów żeby właśnie nie było tej pleśni, albo jak się robi ser biały czy co dodaje się do chleba.
Niestety w naszych czasach związki chemiczne są dozwolone, nie są przecież trujące, bo dozowane wg. ustaleń i norm. ale latami odkładane w organizmie mogą się kiedyś odezwać, ale nie ma co się bardzo przejmować, bo przecież nikt z nas nie będzie sam robił jogurtów, piekł chleba, rozbił swoich wędlin, bo nie ma na to czasu i ochoty... :zawstydzony:
Więc zostaje nam zaopatrzyć się w dobra lodówkę tak jak to zasugerowała kasjopeja, żeby nam jedzonko się nie psuło, bo tak powiedziała marta nie wyeliminujemy wszystkiego co niezdrowe. Jest to trudne do zrobienia, ponieważ nic by nam nie zostało wtedy do jedzenia, hihi! :P

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-03-27, 19:05   

kobietka napisał/a:
jak ktos glodny jest i nie chce przytyc. to rownie dobrze moglby zjesc kotleta, albo chipsy a tak siega po jogurt. a ze jest leniwy to sam sobie z owocami tego jogurtu nie zrobi
To, że jest leniwy, to już jego problem. Widać niespecjalnie zależy mu na tym nieprzytyciu. Poza tym, jak słusznie zauważyła Dickens, bez przesady - nie do wszystkich owocowych jogurtów dodaje się nie wiadomo ile cukru.
solaris napisał/a:
przecież nikt z nas nie będzie sam robił jogurtów, piekł chleba, rozbił swoich wędlin, bo nie ma na to czasu i ochoty... :zawstydzony:
Skąd to przekonanie, w dodatku wyrażone w imieniu wszystkich?
Wędliny mnie nie interesują, bo ich nie jem. Ale własnoręczne zrobienie kefiru czy upieczenie chleba to żadna filozofia, zapewniam.

Jasne, że wyeliminowanie ze swojej diety wszystkiego, co sztuczne i niezdrowe jest dość trudne, co nie znaczy, że nie da się ograniczyć wielu takich produktów. I nie oznacza to, że
solaris napisał/a:
nic by nam nie zostało wtedy do jedzenia, hihi! :P
Zostałoby. Hi hi.

grlało, matulu

magda-lena 

Wysłany: 2009-03-29, 13:27   

któś tu się za dużo telewizji naoglądał ;>

owoce w jogurtach są dużo zdrowsze niz połowa rzeczy które zdążyłaś zjeść bez zastanowienia czy to na pewno Ci nie zaszkodzi.

a to, że jogurty są słodzone to już inny temat... zawsze można kupić jogurt naturalny i dodać świeżych czy mrożonych owoców (które też nie są jakieś super zdrowe jeśli są pryskane i kąpane w jakiś chemicznych specyfikach, już nie mówiąc o tym, że genetycznie zmutowane)
sis napisał/a:
Hi hi.
:rotfl:

kobietka 

Wysłany: 2009-03-30, 15:11   

dokladnie zgadzam sie z toba, ze jest o wiele wiecej i bardziej niezdrowych rzeczy. ktore codziennie spozywamy w ogole bez zastanowienia.

Emisia 

Wysłany: 2009-04-03, 11:50   

Dickens, od jakiegoś czasu czytam wszystkie etykiety i jogurty bez cukru są dwa. DWA. Naturalny Danona i Jogobella light. Cała reszta ma cukier. A musli bez cukru nie można znaleźć prawie nigdzie.

sis  

Wysłany: 2009-04-03, 18:40   

Emisia napisał/a:
jogurty bez cukru są dwa
Czyli jednak jakieś są.
Btw - zapomniałaś o jogurcie naturalnym Zott, on też jest bez cukru.
Emisia napisał/a:
A musli bez cukru nie można znaleźć prawie nigdzie.
Jak dla mnie to "prawie nigdzie" jest mocno naciągane, ja znajduję bez problemów.

grlało, matulu

Emisia 

Wysłany: 2009-04-06, 11:54   

To mi powiedz gdzie kupujesz bo u mnie nie ma w carrefourze a w bomi jest tylko jedno i to tylko czasami. Ostatnio sama sobie robię i też dobre jest. I tańsze ;)

To może podacie mi jakieś inne owocowe bez cukru niż ta Jogobella? Bo naturalne już mi uszami wychodzą ;)

sis  

Wysłany: 2009-04-06, 19:55   

Emisia napisał/a:
To mi powiedz gdzie kupujesz bo u mnie nie ma w carrefourze a w bomi jest tylko jedno i to tylko czasami.
W sklepach ze zdrową żywnością na przykład.

grlało, matulu

groteska 

Wysłany: 2014-05-22, 13:54   

Ojejku, przecież od czegoś takiego nikt jeszcze nie umarł. Nie przesadzajcie, na litość boska. A te owoce wcale takie złe nie są. Jak komuś przeszkadzają walki bakterii, to niech kupi sobie coś w stylu Fantazji, gdzie owoce są oddzielone.

aniusia82 

Wysłany: 2014-07-22, 14:09   

Tak się składa, że kawałków owoców w jogurtach owocowych i tak prawie w ogóle nie ma, a sam jego smak nie może chyba mieć aż tak negatywnych skutków na nasze zdrowie skoro są normalnie sprzedawane w sklepach.

ciulecka  

Wysłany: 2014-10-05, 22:44   

A ja tam się nad tym nie zastanawiam nawet bo bym nic jeść nie mogła. Uwielbiam jogurty premim gold i wsuwam kiedy mam ochotę, czyli pewnie średnio ze dwa razy w tygodniu będzie.

kropcia 

Wysłany: 2014-10-07, 10:26   

ciulecka mówisz o Bakomie ? faktycznie w niej czuć te owoce ;)
a mają jeszcze konkurs na fb
https://www.facebook.com/...775231795856592
teraz jeszcze Wrocław a później już trójmiasto

Michalina79l  

Wysłany: 2014-10-10, 15:09   

Niektóre osoby nie tolerują takiego połączenia. Kwasy owocowe powodują wzmożoną fermentację w przewodzie pokarmowym, co objawiać się może problemami dyspeptycznymi. Ja jak najbardziej łączę i czuję się dobrze. Kwestia bardzo indywidualna. Z tego co wiem, nie polecane jest spożywanie owoców wieczorem.

Gofia 

Wysłany: 2014-10-11, 12:58   

Na czym polega ten konkurs? i czemu jest co jakiś czas w innych miastach. Jest szansa na jakąs wygraną może jeszcze spróbuję swych sił :) bo sam jogurt póki ci jest dla mnie najlszpszy.

przyjemne sprawy...

kropcia 

Wysłany: 2014-10-15, 12:20   

Odpowiadasz na zagadkę ;)

Odpowiedz do tematu