• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-03-16, 21:22   

kanarinho napisał/a:
matra, smakowicie to wygląda, tylko te kiełki mi wadzą. Dodałaś jakieś specjalne przyprawy?

Niestety, facet przyprawiał, ale pewnie był to stały zestaw - oregano, bazylia i zioła prowansalskie [może ewentualnie słodka papryka], to i tak nie mamy w domu nic innego teraz :D
Pizza ogólnie sama w sobie jest tak prosta, że każdy największy matoł kulinarny sobie poradzi - ciasto gotowe z biedronki, akurat ma fajny format, posmarować olejem, a potem już cała reszta jak leci, co kto lubi i do piekarnika na jakieś 15 min w 250stopniach, nic prostszego.

m. gallery

ketoprom  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Liryczna Pyta

Wysłany: 2010-03-17, 15:33   

nie będę oryginalna kiedy powiem, że ulubiona pizza to ta, którą tworzy moja mama.

w czołówce mogę wymienić (oczywiście wszystkie na cienkim cieście):
-zimna pizza z samym sosem pomidorowym, pomalowana majonezem, a na to świeża sałata lodowa i łosoś, mniam.!
-na gorąco jak i na zimno z sosem pomidorowym i owocami morza.
-jak powyżej z warzywami i serami (mozzarella, żółty, pleśniowy...).

co do dodatków, to nie wyobrażam sobie pizzy bez sałatki, choćby takiej najzwyklejszej (sałata lodowa, pomidor, ogórek, cebulka, papryka..).

sosy robię sama. najczęściej czosnkowy i curry ;]

Deszcz mnie moczy, w pysku sucho,
Robota mnie nudzi.!
Van Gogh też miał jedno ucho,
A wyszedł na ludzi.!
Ostatnio zmieniony przez ketoprom 2010-03-17, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-03-17, 17:58   

pizza z sałatą? O_O
nigdy takiej nie jadłam. to musi byćpaskudne po upieczeniu, nie wyobrażam sobie tego w ogóle..

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-03-17, 18:13   

Martina napisał/a:
nigdy takiej nie jadłam. to musi byćpaskudne po upieczeniu, nie wyobrażam sobie tego w ogóle..
a może chodziło jej jedzenie pizzy z sałatką? ; > a nie o pieczenie ; p tak, czy siak z sałatką pizzy nie jadłam - sosy mi wystarczają do szczęścia

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-03-25, 17:00   

Ja uwielbiam pizze, a szczególnie Farmerską i Margarithe.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-03-25, 23:14   

kiedyś w mieście Posen zamówiłem u Araba pizzę z kebabem; uczynny ów Arab zapytał mnie, czy chcę wersję kebab basic czy supreme, niewiele myśląc wybrałem de luxe. po 20 minutach Turas przynosi mi placuś o średnicy 25 cm z kilogramem poszatkowanej kapusty pekińskiej (bo kebaby zazwyczaj są z jakąś surówką). od tamtego czasu nie jem pizzy w mieście Posen.

na południu Wielkopolski robią niezłe psychodeliczne bace z shoarmą. masywne, ogromne i odczucia po spożyciu są jak po niezłym bongu.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-03-27, 02:16   

smarkej napisał/a:
od tamtego czasu nie jem pizzy w mieście Posen.
Iii tam, w Poznaniu jest sporo dobry pizzerii. Po prostu musisz unikać Arabów ;P

Przypomniała mi się pizza 50cm. W czterech nie mogliśmy jej zjeść, zwłaszcza, że miała przypalony zdeczka spód. Ale rozmiar wrażenie robił.

Zombwbij  

Wysłany: 2010-04-24, 11:04   

Najlepszą pizzą jest oczywiście samodzielnie zrobiona, na cieście cienkim i ciągliwym, albo na taaakim grubym, że widelec za krótki ;) Do tego masa sera, dobra, drobno krojona kiełbaska, jakaś szynka, papryka (najlepiej w kilku kolorach), pomidor z ogórkiem może być, troszkę dobrej ryby też, grzyby przetrawię oraz przyprawy i sosy. Generalnie im więcej sera, tym więcej ketchupu, a im więcej nietypowych dodatków, tym mniej typowe sosy. Co prawda jestem zwolennikiem trzymania się tego, co sprawdzone i dobre, ale nie mam wiele przeciw ryzykowaniu zdrowiem i życiem w celu zbadania nowych rzeczy. Oliwki? Ble. Chyba do rzucania w kelnera miałyby się przydać :P Groszek? Może troszkę, na próbę. A kukurydza jest dla krów ( ;) )
Lubię też mrożonki, ale tylko niekt. pasują do mojego gustu; muszą mieć tyyyle ciasta i tyyyle sera ;]

groteska 

Wysłany: 2014-05-22, 13:55   

Ja uwielbiam pizzę z dużą ilością mięsa ;-)

kawanalawe  

Wysłany: 2014-09-25, 17:26   

Ja najbardziej lubię pizzę, którą sama robię :P wiem co dodałam i mogę zaszaleć ze składnikami :) Poza tym sos pomidorowy własnej roboty, to niebo w gębie i samo zdrowie :)

Kaszka 

Wysłany: 2017-01-27, 13:14   

ja to samo, najbardziej smakuje mi pizza domowej roboty, wtedy wiem co jem, a co do sosów, o też zawsze robię je sama z gotowych półproduktów, kupuję przeciery z primo gusto, są super idealnie nadają się do sosu i do wyłóżenia spodu pizzy.

Klaudia85  

Wysłany: 2017-01-30, 20:27   

Zdecydowanie domowej roboty pizze są najlepsze. :) Przynajmniej wiem, co jem. Moja ulubiona jest z serem kozim, wygrzebałam przepis na stronie chavroux.pl i często do niego wracam.

DorotaK  

Wysłany: 2017-01-30, 23:11   

A którego używasz do pizzy? On się rozpuszcza jak zwykły ser?

malaksiezniczka  

Wysłany: 2017-01-31, 09:32   

Pizza z serem kozim? Nie wiem czy taka by mi smakowała.

Klaudia85  

Wysłany: 2017-01-31, 21:53   

Ja robię z pleśniowym z ich strony. On się nie rozpuszcza, ale fajnie spieka. @malaksiezniczka serki chavroux nie maja tego specyficznego silnego zapachu, więc są, jak dla mnie, smaczne. Jak nie próbowałaś, to z nimi możesz, polecam. ;)

Odpowiedz do tematu