• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-03-13, 20:12   Pizze

Temat o pizzach nam się przyda, tak więc go tworzę. Jakie pizze uwielbiacie jeść? Macie jakąś ulubioną? A może są takie dodatki, sosy, bez których nie wyobrażacie sobie zjedzenia pizzy? A może coś w pizzy Was odstrasza? Jest jakieś warzywo, z którym nie zamówilibyście nigdy pizzy?

A może sami w zaciszu kuchennym zamieniacie się w kucharza i robicie domową pizzę? Jakieś sprawdzone przepisy na ciasto, farsz? Stosujecie jakieś sztuczki, dzięki którym to właśnie Wasza pizza jest najsmaczniejsza? Podzielcie się tymi informacjami w tym temacie!

No i gdzie jedliście najsmaczniejszą pizzę - w lokalu? Domu? ; >

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-03-13, 20:45   

Większe zaufanie mam do pizzy domowej oczywiście i mimo, że u nas robimy naprawdę smaczną, to jednak wolę zamawianą mimo wszystko. Składniki dla mnie to:
kurczak/szynka/tuńczyk/salami
kukurydza/brokuły/pomidór!/ananas[do kurczaka wypas]/anchois/sery-jakiekolwiek
oliwki to przymus, pizza bez oliwek to zło, poza tym pasuje mi też feta
właściwie zjem wszystko oprócz nadmiaru czosnku i cebuli, ostrych dodatków, owoców morza i kaparów.
sosów nie dodaję.

Pizza ma być na cienkim spodzie, dobrze upieczonym - nie za twarda, ale też nie sflaczała, pasuje mi też bardzo pizza na cieście francuskim, możliwe, że jutro taką zrobię na obiad <:
W planach mam też zrobienie pizzy na kwaśnej śmietanie.

m. gallery

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-03-13, 20:51   

Pizzę lubię, jest to bardzo fajny wynalazek. Natomiast wiadomo, że najlepszą pizze robi moja mama i żadne inne kupne pizze jej do pięt nie dorastają. Przy tym nie bawi się w jakieś udziwnienia i serwuje klasyczną pizze z serem/cebulą i kiełbasą. I taaaaaką grubą.

Co do własnoręcznego robienia... to nigdy nie próbowałem. W akademiku nie mam gdzie, a w domu co najwyżej pomagam i posypuję serem ;P
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2010-03-13, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

BabciaKartoflanka  

Wysłany: 2010-03-14, 11:03   
   Polecający: Google ;p

Taak, ja robie sama, gdyz iz poniewaz, w pizzeraich nie ma takie jak lubie ja ;d a mianowicie ciasto sredniej grubosci na to przecier pomidorywy bazylia posypuje i potem pieczarki koniecznie wczesniej podsmarzone, gdyz inaczej leje sie z nich woda i ciasto nie jest chrupiace ;d pozniej papryka koniecznie pokrojona w drobna kostke bo i naczej zle sie je, a na koniec kukurydza, wkładamy do piekarnika owczesnie nagrzanego do 180 stopni, po czym gdy pizza sie podpiecze na sam koniec posypujemy duza iloscia sera i po 5 mins pizza moze byc juz wyjete z piekarnika i spozyta! ;d

Zed's dead baby, Zed's dead ...

Markus  

Wysłany: 2010-03-14, 11:38   

Mamina pizza najlepsza ^^

A z takich z lokalu to lubię pizzę London w Dominium.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-03-14, 11:48   

Domowa pizza jest pyszna, ale rzadko chce się ją robić, jeśli już, to raczej w lecie, gdy jest dużo świeżych, dobrych, ogródkowych lub niedrogo kupionych składników. Kupne też uwielbiam, ale nie tknę się pizzy z oliwkami, owocami morza, ananasem i... nie pamietam, czy jeszcze coś mam na czarnej liście.

Najlepsiejsza kupna jest u mnie w miasteczku, zwie się torino i ma dużo mięsa, kapkę ostrych papryczek, jakieś warzywka i jest pyszna ;]

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-03-14, 15:50   
   Polecający: Paulinaaa

Wiadomo, ze domowa najlepsza, tylko szkoda, ze u mnie w domu nikt nie ma czasu na pieprzenie sie dobre 2 godziny w kuchni. Z zamawianych to najlepsza wydaje sie być familijna z kurczakiem, pieczarkami, krewetkami i szynką, a oprócz tego bardzo posmakowała mi pizza z kilkoma rodzajami serów.

Starrk  

Wysłany: 2010-03-14, 17:54   

Sol napisał/a:
ananasem
Mmm hawajska z ananasem i dodatkowym pomidorem to niebo w gębie ^^ Oliwki też są dobre. Sol się nie zna.

Natomiast zdecydowanie odpada pizza z mandarynkami... miałem okazję kiedyś taka jeść i nie powiem bym był zachwycony.

Colorblind  

Wysłany: 2010-03-14, 18:01   

Oczywiście, że domowe pizze są najlepsze, cały sekret jest w cieście. Uwielbiam pizzę, szczególnie, gdy na niej znajdują się takie dodatki jak: ser feta, ananas no i ser pleśniowy lazur, czyli moje ulubione składniki. Ostatnio bardzo smakują mi też pizze serowe - różne rodzaje sera, pychota, pierwszy raz jak zamawiałam taką właśnie serową pizzę, to byłam sceptycznie nastawiona, ale miło zostałam zaskoczona - serowa jest pyszna.

Nie przepadam, gdy na pizzy są oliwki, więc takowe omijam z daleka. W sumie tylko oliwki na pizzy potrafią mnie odstraszyć. Chociaż i za żywym pomidorem na pizzy nie przepadam, jakoś tak mi nie podchodzi.

Co do sosów - to przede wszystkim sos czosnkowy lubię, i to taki ostry.

W poznańskim "Milenium" są ogromne pizze - 51cm. średnicy, zjeść taką w dwie osoby to dopiero wyczyn ; p no i cenowo niestraszne.

Psycho Krusher napisał/a:
Natomiast zdecydowanie odpada pizza z mandarynkami... miałem okazję kiedyś taka jeść i nie powiem bym był zachwycony.
ja widziałam z bananami, ale nie zamawiałam, ale korci, oj korci takową spróbować ^^

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

kanarinho  

Wysłany: 2010-03-14, 18:34   

Psycho Krusher napisał/a:
Natomiast zdecydowanie odpada pizza z mandarynkami
Paskudna, pewnego pięknego dnia koleżanka uparła się, żeby zamówić pizze owocową(banan, kiwi, mandarynka, ananas), całe szczęście, że ta pizza nie była zbyt duża. Nigdy w życiu takich wynalazków.

Colorblind  

Wysłany: 2010-03-14, 18:39   

Do domowej pizzy raz dodane zostały winogrona białe, a bo już prawie wychodziły, a nikt z lokatorów na nie ochoty nie miał, więc zostało postanowione, by wrzucić do pizzy - zjedliśmy, ale żeby jakaś rewelacja to była, to raczej nie ; p choć pizza smaczna, bo miała wiele, ale to wiele składników, więc ten owoc nie przodował w smaku.

kanarinho  

Wysłany: 2010-03-14, 18:44   

Jadł ktoś z Was pizze z dodatkiem jajka i kawałków filetów rybnych? Widziałem taką w ofercie ulubionej pizzerii, ale nie wiem czy sie na nią zdecydować.

Starrk  

Wysłany: 2010-03-14, 18:46   

Ja też widziałem gdzieś z jajkiem... i osobiście to bym jej do ust nie wziął, chyba żeby mi solidnie zapłacili.

O rybie to już nie wspomnę.

Colorblind  

Wysłany: 2010-03-14, 18:47   

No właśnie ostatnio zamówiłam pizzę z jajkiem, zwała się domową, ale albo tego jajka nie poczułam, albo o nim zapomniano ; p bo sama pizza była smaczna. Chociaż muszę przyznać, że chyba zapomniano o tym jajku, bo to niemożliwe, żeby nie było go czuć, widać i w ogóle ; p Trzeba będzie jeszcze raz zamówić.

Ale pizzę z kawałkami filetów jeszcze w żadnej ofercie nie widziałam.

kanarinho  

Wysłany: 2010-03-14, 19:06   

Też mi się wydaje, że to jakaś lipa jest z tym jajkiem, ale z tą rybą to może być ciekawa kombinacja, zwłaszcza, ze lubię ryby;p

Odpowiedz do tematu