• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

pomidorowka  

Wysłany: 2013-03-28, 11:07   płyta indukcyjna, elektryczna czy gazowa?

jak myślicie, który rodzaj płyty do zabudowy najlepiej wybrać? Dużo dobrego czytałam i słyszałam o indukcji. Czy można zamontować ją w każdej kuchni?
Ostatnio zmieniony przez pomidorowka 2013-03-28, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2013-03-31, 19:45   

Na indukcyjnej możesz gotować tylko w przeznaczonych do tego garach, które tanie nie są.
Zwykła elektryczna jest prądożerna.
Ja gdybym miała wybór, to wzięłabym gazówkę - wychodzi taniej, łatwa w myciu. Mam elektryczną i jak coś wykipi i się na niej przypali, to ciężko się to później czyści i zostają ślady ;/

pomidorowka  

Wysłany: 2013-04-03, 08:55   

Anka_DD napisał/a:
Na indukcyjnej możesz gotować tylko w przeznaczonych do tego garach, które tanie nie są.
Zwykła elektryczna jest prądożerna.
Ja gdybym miała wybór, to wzięłabym gazówkę - wychodzi taniej, łatwa w myciu. Mam elektryczną i jak coś wykipi i się na niej przypali, to ciężko się to później czyści i zostają ślady ;/

Jeśli chodzi o garnki to ja akurat słyszalam, że większość się nadaje. Wystarczy zrobić test: przyłożyć do naczynia zwykły magnes- jeśli się przyczepi to znaczy, że garnek ma właściwości ferromagnetyczne i nadaje się do użytku na płycie indukcyjnej.

Anka_DD  

Wysłany: 2013-04-07, 12:29   

Dla mnie takie płyty nie są praktyczne w czyszczeniu. Wg mnie gaz jest tańszy niż prąd, teraz robią naprawdę ładne kuchenki gazowe, a do tego są one łatwiejsze w myciu.

Szatoba  

Wysłany: 2013-04-07, 13:04   

Ale kuchnie indukcyjne mają bardo dużo zalet. Po pierwsze gotowanie odbywa sie szybciej. Przykład: pełny duży garnek z wodą na gazówce gotuje się ok 18 min, na indukcyjnej ok 7 minut. Więc różnica jest kolosalna. Po drugie są dużo bezpieczniejsze w mieszkaniach, w których znajdują się małe dzieci.

Anka_DD  

Wysłany: 2013-04-07, 13:26   

A jak się zapaskudzi od jakiegoś wykipienia i nie dasz rady doczyścić, to będziesz kląć, bo te plamy paskudnie wyglądają. Do tego płyty lubią se czasem pęknąć.

pomidorowka  

Wysłany: 2013-04-10, 19:30   

podobno na płycie indukcyjnej ryzyko przypalania potraw jest ograniczone. Płaska powierzchnia powinna przemawiać na korzyść łatwości utrzymania takiej indukcji w czystości. Wiadomo, że tego typu płytę należy czyścić specjalnymi środkami i absolutnie nie używać środków żrących, szorstkich materiałów itd.

Anka_DD  

Wysłany: 2013-05-02, 12:02   

Oczywiście, że to się czyści środkami do płyt ceramicznych, ale nawet te nie doczyszczą plam po przypaleniach. No ale jak uważasz, w końcu to Twoja kuchnia ;)

pomidorowka  

Wysłany: 2013-05-27, 08:56   

Zdecydowałam się w końcu na zakup indukcji i nie żałuję. Moja płyta ma taką funkcję flexi cook, która pozwala na połączenie dwóch pól indukcyjnych. Dzięki temu można gotować w dużych naczyniach (np.brytfannach).

BridgitM 

Wysłany: 2013-05-28, 15:10   

Ja takze mam płytę indukcyjną i nie zamieniłabym jej na żadną inną :)

pomidorowka  

Wysłany: 2013-06-26, 11:37   

BridgitM napisał/a:
Ja takze mam płytę indukcyjną i nie zamieniłabym jej na żadną inną :)

Ja też nie zamieniłabym na nic innego indukcji. Sprawdza się naprawdę świetnie i nie boję się, że dzieciaki się poparzą czy zaczną coś majstrować przy płycie.

groteska 

Wysłany: 2015-03-31, 17:06   

Zdecydowanie indukcyjna.

malaksiezniczka  

Wysłany: 2015-04-13, 15:27   

Też mam indukcję i moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie.

ciulecka  

Wysłany: 2015-05-27, 09:47   

Indukcja, indukcja, jeszcze raz indukcja. Po pierwsze, bezpieczniejsza dla dzieci, łatwiejsza w utrzymaniu czystości, nie niszczy garnków, znaczy nie brudzi jak gazówka. Nagrzewa się tylko tyle co pod garnkiem, bo tylko tam wytwarza się pole magnetyczne. są indukcje z różnymi bajerami. Np taka, że ma opcję jakby uspania, naciskasz i wyłączasz a potem włączasz na tych samych ustawieniach mocy.

DorotaK  

Wysłany: 2015-05-27, 19:48   

indukcja, marzy mi się taka z panelem dotykowym i możliwością łączenia pól, że np. mogę duży garnek postawić na dwóch polach i z nich korzystać jednocześnie

Odpowiedz do tematu