• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-08-22, 17:54   
   Polecający: Achar

Soja? Kilka lat temu mama coś sojowego przyrządziła, chyba kotlety i od tego momentu nikt z mojej najbliższej rodziny tego już nie dotknął.

Kaszka 

Wysłany: 2012-08-28, 16:44   

Martina napisał/a:
że działa? jak soja działa?

Jednym z bogactw soji są białka będące istotnym składnikiem, niezbędnym dla dobrego trawienia. Zapobiega on zaparciom, pośrednio obniża poziom cholesterolu, przeciwdziała powstawaniu nowotworów. Zawiera również potas (niezbędny do prawidłowej pracy serca), wapń (zapobiegający osteoporozie), fosfor (istotny dla utrzymania w dobrym stanie zębów i kości), magnez (ważny dla systemu nerwowego), żelazo, mangan, cynk, miedź i inne. Soja jest zalecania m.in. dla: alergików, w zapobieganiu schorzeniom układu krążenia, zapobieganiu nowotworom, zapobieganiu osteoporozie, a nawet łagodzi skutki menopauzy.

Sophie 

Wysłany: 2012-09-04, 13:55   

Mniam lubię te sojowe wynalazki, no może poza mlekiem.

Ferrara 

Wysłany: 2013-02-12, 12:02   

nie wiem, jaką soję jadacie, bo porównanie jej do zapachu czosnku jest dość zaskakujące.. ogólnie można lubić lub nie, ale zapach to ma dość neutralny, ja robię sobie z niej "pieczenie" wegetariańskie, coś a'la pasztety. i mi smakuje

Klaudia85  

Wysłany: 2013-07-19, 20:01   

Soja ma dobry smak, jeśli umiejętnie się ją przyrządzi i przyprawi. Osobiście lubię zjeść czasami kotlety sojowe, robię sobie "pasztety" sojowe itp.

groteska 

Wysłany: 2015-03-31, 17:47   

hmm...jadłam kiedyś tylko kotlety sojowe i bardzo mi zasmakowały

renia12 

Wysłany: 2016-12-20, 12:42   

Nigdy nie przepadałam za soją i ogólnie zdrową żywnością, ale postanowiłam coś zmienić :) Warto być eko, ponieważ pomoże to zachować super sylwetkę oraz odpowiednio zadbać o zdrowie. Fajną ofertę widziałam dzisiaj tutaj: http://www.ekofit.com.pl/ - wiele składników, z których można przygotować naprawdę wiele pyszności :) Korzystne ceny oraz szybka wysyła towaru :)

Odpowiedz do tematu