• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kokoszka23  

Wysłany: 2013-11-30, 16:20   szybki i sprawdzony przepis na szarlotkę !!!

Cześć,
jestem ''kokoszka23'' i chciałam wam dać prosty przepis na pyszną szarlotkę, którą często robię z mamą i jeszcze nie zdarzyło mi się jeść ją nie dobrą :hyhy:
Ten wpis dedykuję wszystkim użytkownikom którzy lubią szarlotkę :D
A o to przepis :
Na początku musimy przygotować jabłka,żeby nam wystygły przed zrobieniem kruchego ciasta.
1½ kg jabłek obieramy,kroimy i wrzucamy do garnka.Należy pamiętać,aby na dno garnka nalać troszkę wody tak,aby pokryła dno.Następnie gotujemy,aż się rozsmażą.Ja rozgniatam w trakcie tłuczkiem do ziemniaków,wtedy jest szybciej.Na koniec dodajemy cukier do smaku.Musimy cały czas mieszać,zeby się nie przypaliły.Odstawić,aby wystygły.
Ciasto kruche:
4½ mąki tortowej
1½ margaryny(ja dodaję Kasię lub MR)-ważne żeby była ciepła nie z lodówki
¾ szklanki cukru
½ cukru waniliowego
1 jajko i 5 żółtek
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Na początku należy posiekać na drobno nożem mąkę z margaryną.Potem dodać jajka i resztę składników.Szybko połączyć te składniki(zagnieść ciasto) i podzielić na pół.
Naszykować blaszkę(ok.20/30) lub taką jaką akurat mamy w domu i papier do pieczenia,który należy troszeczkę posmarować margaryną.
Rozwałkowujemy jedną część ciasta na papierze i wkładamy do blachy.Dopasowujemy boki ciasta do blachy.Wykładamy jabłka i przykrywamy drugą częścią ciasta.
Wkładamy do już nagrzanego piekarnika na 150°C i zwiększamy na 180°C(ja używam jeszcze termoobieg). Pieczemy ok.35-40 min.(jak ciaso będzie miało złoty kolor).

SMACZNEGO !!!
Ostatnio zmieniony przez kokoszka23 2013-11-30, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  

dovee  

Wysłany: 2014-07-10, 20:49   

przepis super, ja zrobiłam ostatnio z porzeczkami zamiast z jabłkami i wyszło pysznie a do tego zdrowo :) (naczytałam się ostatnio o zdrowotnych właściwościach porzeczek)

zaboleq  

Wysłany: 2014-07-14, 22:11   

Ja też czytałam o porzeczkach, że jak się z nich papkę na twarz nakłada to usuwają piegi :)

dovee  

Wysłany: 2014-07-15, 23:39   

zaboleq napisał/a:
Ja też czytałam o porzeczkach, że jak się z nich papkę na twarz nakłada to usuwają piegi :)

czyżby lektura artykułu "Czerwone i czarne" na damaztorebka.pl? bo też wyczytałam tam o piegach

zaboleq  

Wysłany: 2014-07-23, 18:43   

Tak to ten artykuł. Ale nie będę próbować tej metody na piegi, można skończyć w cętki co może być źle odebrane w pracy :)

dovee  

Wysłany: 2014-07-30, 08:41   

zaboleq napisał/a:
Tak to ten artykuł. Ale nie będę próbować tej metody na piegi, można skończyć w cętki co może być źle odebrane w pracy :)

też bym się bała :) i osobiście uważam że piegi dodają uroku :)

powerlet 

Wysłany: 2014-08-12, 21:03   

a da się zrobić szarlotkę bez piekarnika? Bo ja go nie mam...

kawanalawe  

Wysłany: 2014-09-25, 17:11   

bez piekarnika ciężko, bo prawdziwa szarlotka jest na kruchym cieście, a to trzeba upiec ;) ale możesz zrobić wersję na biszkopcie (biszkopt można kupić gotowy), nasącz go wodą z cytryną i cynamonem, na to wyłóż jabłka, przełóż drugą warstwą biszkopta lub bitą śmietaną i czekoladą.

Odpowiedz do tematu