• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:32
Autor Wiadomość

Emisia 

Wysłany: 2008-10-16, 14:56   

oczywiście najzdrowsze są warzywa na parze.

a jeśli chodzi o risotto to do prawdziwego risotto ryżu w torebkach się nie gotuje. nie gotuje się też ryżu w litrach wody tylko musi być jej dokładnie tyle zeby ryż ją wchłonął ale się nie rozgotował. i to jest właśnie sztuka.

kobietka 

Wysłany: 2008-10-17, 10:21   

dlatego poco sie tak meczyc :) najlepiej kupic mrozone gotowe risotto i juz:) przynajmniej wiadomo ze ryz wyjdzie.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-10-17, 15:10   

kobietka napisał/a:
dlatego poco sie tak meczyc :)
'po co'
Bo gotowe żarcie nie smakuje tak, jak zrobione własnoręcznie. A przygotowanie nie daje takiej satysfakcji. Poza tym - mimo, że daleka jestem od jakichkolwiek żywieniowych teorii spiskowych - przygotowując jedzenie samodzielnie przynajmniej wiem, co jem.

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

narja 

Wysłany: 2008-10-17, 15:49   

a tzw. brain food wsuwacie czasami?

najlepsza muzyczna polska strona na FB! http://facebook.com/muzodajnia

Emisia 

Wysłany: 2008-10-17, 22:14   

[quote="sis"]
kobietka napisał/a:
przygotowując jedzenie samodzielnie przynajmniej wiem, co jem.

i tu bym miała wątpliwości. nie wiesz co jest w półproduktach które kupujesz. nie wiesz gdzie rosła marchewka, co jest w mleku, na czym upieczono chleb i tak mogłabym wymieniać...

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-10-17, 22:31   

Emisia napisał/a:
nie wiesz co jest w półproduktach które kupujesz. nie wiesz gdzie rosła marchewka, co jest w mleku, na czym upieczono chleb i tak mogłabym wymieniać...
Marchewkę mam we własnym ogródku, własnoręcznie uprawianą, a mleko i chleb nie są mi szczególnie potrzebne do risotto.

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-10-17, 23:04   
   Polecający: Paulinaaa

sis napisał/a:
Marchewkę mam we własnym ogródku, własnoręcznie uprawianą, a mleko i chleb nie są mi szczególnie potrzebne do risotto.
ryż tez sama siejesz? jak tak to... wyjdziesz za mnie? Risotto robi sie wg. gustu, dodaje sie do niego co kto lubi. Emisia, troche kreatywności kobieto:)

Lola  

Wysłany: 2008-10-17, 23:18   
   Polecający: religia tv

nie chce tu sie wdac w dyskusje która marchewka jest lepsza ;p ale widze ze tutaj faceci przodują jezeli chodzi o chęci do gotowania i to sie chwali ze im sie chce. Natomiast zastanawia mnie taka wielka niechęć kobiet do gotowania i przysłowiowe dwie lewe rece. No kobietki , nikt wam w przyszłosci kaszki dla dziecka nie ugotuje. I owszem , kupi sie wszystko ale warto umiec wiele rzeczy w zyciu , nie tylko obsługe wózka w tesco. ;p

Ale cos mi sie wydaje ze młode kobiety cięzko juz teraz zastać przy kuchence, bo kazdy sie uczy wygodnego zycia, kariera , rozrywki , ze wszystko w sklepie , wszystko sie kupi , wszystko KTOŚ załatwi za nas a my tylko kupimy w formie instant, myk zalejemy woda i mamy gotowy produkt i zero wysiłku. Nie bardzo jest sie czym chwalić gdy sie mówi ze sie je tylko gotowe jedzenie bo to prostsze i w ogole po co sobie brudzić rece.

Ale to moje subiektywne zdanie odnosnie niektórych wypowiedzi. Ja wiem tyle ze nic w przyrodzie nie ginie i czasem warto umiec ugotowac ten ryż na sypko ;ppp

Hustler  

Wysłany: 2008-10-18, 00:37   

Ja nie mam problemów z gotowaniem i nigdy nie miałem. Zawsze lubiłem mamie w kuchni pomagać no i się tego & owego nauczyłem, tak więc gotuję całkiem nieźle;p

kobietka 

Wysłany: 2008-10-19, 10:49   

tonie chodzi o niechec. moj chlopak bardzo dobrze gotuje. ale zapalu mu starcza na weekendy. i teraz ja musze myslec 5 dni co zrobic i czasem te pomysly sie koncza. bo ile mozna schabowego jesc. a do tego jak sie jeszcze pracuje i nie ma czasu to czasem w tygodniu cos gotowego sie przyrzadzi i na pewno bedzie to lepsze niz zamawiane jedzenie do domu.

Emisia 

Wysłany: 2008-10-20, 21:31   

kobietka, zgadzam się w pełni! dla mnie najgorsze jest wymyślanie co tu zjeść. poza tym jak ludzie pracują to tego czasu na gotowanie wcale nie ma za dużo. w weekend to co innego ale w tygodniu jak moja mama czasem wraca o 19 to nawet jej się nie chce myśleć co na nastepny dzień zrobić.

kobietka 

Wysłany: 2008-11-29, 22:06   

dzisiaj zrobilam hamburgery i to nie takie kupne tylko sama kupilam mieso mielone wolowe i dobrze doprawilam i zrobilam na patelni i w potem do buly z sosami i pychota wyszla.

kanarinho  

Wysłany: 2008-11-30, 12:43   

kobietka napisał/a:
dzisiaj zrobilam hamburgery i to nie takie kupne tylko sama kupilam mieso mielone wolowe i dobrze doprawilam i zrobilam na patelni i w potem do buly z sosami i pychota wyszla.
rzeczywiście same witaminy :] Zdrowe odzywianie przerodziło sie w "po prostu gotuj".

kobietka 

Wysłany: 2008-11-30, 20:27   

zdrowe bo zrobilam je sama w domu bez zadnych konserwantow. Po prostu miesko, cebulka i troszke ziol. Do tego bulka. Wydaje mi sie ze to jest zdrowe jedzenie bo nie jest to fast food.

kanarinho  

Wysłany: 2008-12-01, 18:32   

kobietka napisał/a:
Wydaje mi sie ze to jest zdrowe jedzenie bo nie jest to fast food.
no tak, ale to jest jednak smazone i zawiera sporo kalorii i juz automatycznie staje sie potrawą tuczącą i niezbyt pożądaną wśród osób, które są na diecie ;)

Odpowiedz do tematu