• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:22
Autor Wiadomość

Lola  

Wysłany: 2007-10-21, 14:26   Zjem smacznie i niedrogo! Pilne!
   Polecający: religia tv

Otóż , z racji tego ze ostatnio odwiedzanie ciekawych i interesujących restauracji , barów , pubów i innych lokali stało sie moim hobby ( dosyć drogim jesli wziąc pod uwage ilości kilometrów jakie pokonuje sie do upragnionego celu), gdzie łączy sie przyjemne ( wystrój, obsługa, muzyka , klimat miejsca) z pożytecznym ( wiadomo , jedzonko ;p ) wyszukuję ciekawych lokali i miejsc , gdzie po prostu TRZEBA być i poczuć wyjątkowość. Mam nadzieje, że znacie takowe i tutaj je zareklamujecie, a gdy będe w waszym mieście na pewno je odwiedzę ;p

Umówmy sie ze piszemy w okreslonym porzadku:

Nazwa lokalu - wiadomo
Rodzaj - czy to pub , restauracja ( miło by napisac jaka) , fast food itp
Miejsce - najlepiej dokłądny adres
Ceny - czy przystępne dla kieszeni studenta czy raczej dla pzreciętnego biznesmana ;]
Krótka charakterystyka - ogolne spostrzezenie , wystrój , obsługa itp
Ocena- czy warto czy nie warto

Piszcie !! Wszelkie dyskusje mile widziane , własne spostrzeżenia ect.

zbych1112  

Wysłany: 2007-10-21, 15:52   

To ja pierwszy coś zaproponuję :) Pomogę Lolince w rozwijaniu jej hobby ;)

Nazwa lokalu - "Teatralka"
Rodzaj - fast food
Miejsce - Most Teatralny, Poznań, taka zielona budka :)
Ceny - ceny przystępne dla studenta :)
Krótka charakterystyka - jest to zwykła budka ale proponują tam dobre i tanie żarcie. Duży hot-dog z surówką za 6.50 to naprawdę dużo jedzenia :) Spokojnie można się tam najeść. Obsługa fachowa i nie trzeba długo czekać. Minusem jest to, że trzeba jeść na stojąco oraz to, że budka znajduję się obok ruchliwej ulicy co trochę psuje radość. Ale głodnemu studentowi to nie przeszkadza :)
Ocena- Warto. Wiele osób odwiedza to miejsce.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2007-10-21, 17:49   

Jeśli trafisz kiedyś przypadkiem, bądź planowo do Lublina to polecam przede wszystkim mój ulubiony lokal.
"Irish Pub" inaczej zwanym "U szewca"

Rodzaj - pub
Miejsce - ul. Grodzka 18

Ceny - ceny są zależne od tego, co się zamawia, niektóre dania są bardzo drogie, a inne przystępne, jednak cena warta jest smaku, tylko piwo jest tutaj bardzo drogie, ale można za to napić się oryginalnego piwa irlandzkiego z beczki.

Krótka charakterystyka - Wystrój tego lokum jest typowy jak dla pubu irlandzkiego, ściany są przepełnione różnorodnymi obrazami, zdjęciami sprzed kilkudziesięciu lat, gdzieniegdzie wiszą także stare buty ;P, na ścianach ogólnie znajduje się wiele starych bibelotów, miejsce przepełnione różnorodnymi, oryginalnymi akcesoriami związanymi z zawodem szewca - wnętrze bardzo mi się podoba, panuje przyjemna atmosfera, obsługa jest bardzo życzliwa, jedzenie jest pyszne, w szczególności pizze i sałatki, ale i inne dania na gorąco są godne zasmakowania ;P.
Ocena - to mój ulubiony pub w mieście, więc i ocena będzie wysoka.

Poza tym polecam jeszcze Giuseppe, knajpa w stylu włoskim.
Adres - ul. Hipoteczna 3
Rodzaj - Pizzeria

Krótka charakterystyka - wytworna knajpka, urocza atmosfera, pyszne jedzenie, stylowe, wyrafinowane wnętrza, można tutaj zjeść nie tylko pizze, ale także inne dania typu sałatki, różne makaronowe cuda, których nazw nie przytoczę, dania z grilla.
Ocena: bardzo dobra

Carambola
Adres - ul. Kościuszki
Rodzaj - pub
Ceny - tanie

Krótka charakterystyka: mają smaczne i tanie pizze, ale dawno tam nie byłam, więc może coś się jeszcze zmieniło ;P
Ocena: pozytywna

Poza tym na Krakowskim Przedmieściu mamy pyszne kebaby, wielkie, tanie, można się najeść - polecam :)

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2007-10-21, 23:31   

Colorku, w doborze miejsca - o ile ostatecznie nie wylądujemy w bramie - zdajemy się więc na Ciebie ;>

Zbysiu, nie dodałeś, że zapiekanki na Teatralce są wielkości/długości krokodyla ;> osobiście nie jestem w stanie pochłonąć całej na raz. Dołączam się do pozytywnej opinii ;]

To teraz parę miejsc IMO wartych polecenia w Poznaniu. Jako, że na mieście raczej się nie stołuję, będą to głównie knajpy o profilu pubowym:

Nazwa lokalu - Kultowa
Rodzaj - pub
Miejsce - róg Wrocławskiej i Jaskółczej, numeru nie pamiętam
Ceny - studenckie ;p piwko za przyzwoitą piatkę
Krótka charakterystyka - wystrój związany z Kazikiem i Kultem - na ścianach mnóstwo zdjęć, plakatów, cytatów etc., menu wypisane jest w środku pudełek po płytach CD, a wszystkie drinki mają nazywają się jak tytuły piosenek Kultu/Kazika (polecam kawowe "Ku*wy wędrowniczki" ;>, pycha); ostatnio potężnie się rozbudowali, więc podejrzewam, że i coś konkretniejszego do zjedzenia można zamówić poza wcześniejszym standardowym chlebem ze smalcem ;>; miła atmosfera, jeszcze milsza obsługa, dobra muzyka - uwzględnia się życzenia klienteli; a do tego orzeszki gratis do piwa ;]
Ocena- bardzo warto ;]

Nazwa lokalu - Pub Czeski "U Honzika"
Rodzaj - pub
Miejsce - ul. Taczaka 21
Ceny - przyzwoite
Krótka charakterystyka - czeski klimat, wystrój i czeska muzyka, a do tego dobre piwo - np czeski Zlatopramen w trzech smakach czy pszeniczny Obolon z Ukrainy; jedyny minus, że knajpka jest nieduża, ale ma to swój urok
Ocena- bardzo dobra, warto

Nazwa lokalu - Pub U Dzika
Rodzaj - pub
Miejsce - ul. Długa 6
Ceny - studenckie
Krótka charakterystyka - knajpka niezgorsza, o profilu bardzo studenckim; miła atmosfera, niezła muzyka; i czarna Fortuna ;]
Ocena - pozytywna

i coś dla koneserów ;]
Nazwa lokalu - Klub U Bazyla
Rodzaj - radosna mordownia, którą przy odrobinie wyobraźni można nazwać klubem
Miejsce - ul. Św. Wojciech 28, dla niewtajemniczonych trudne do zlokalizowania, bo oznaczeń brak
Ceny - bardzo studenckie (cytuję, co swego czasu widniało przy barze: "siki - 3,50zł"; sikami był o ile dobrze pamiętam Koźlak )
Krótka charakterystyka - nie mogę się powstrzymać, by nie wkleić linka do charakterystyki, jaka widnieje na stronie klubu: http://ubazyla.pl/modules...egal&file=index :luka:
Od siebie dodam tyle, że to miejsce bardzo specyficzne, które posiada swych licznych fanów (do których i ja poniekąd należę ;]), aczkolwiek do wyrafinowanych lokali się nie zalicza. Jego główny atut to koncerty znanych, średnio znanych, mało znanych lub też całkiem nieznanych zespołów (20.10 grają np Blade Loki; z wartych uwagi koncertów 31.10 Nyia, Antigama, Blindead i Tehace).
Ocena - bardzo pozytywna, z ponownym zastrzeżeniem, że to miejsce dla koneserów ;]

grlało, matulu

Colorblind  

Wysłany: 2007-10-22, 16:27   

sis napisał/a:
Colorku, w doborze miejsca - o ile ostatecznie nie wylądujemy w bramie - zdajemy się więc na Ciebie ;>

nie ma sprawy, możecie mi zaufać ;P :hyhy:

Poza tym dopiszę jeszcze dwa genialne, studenckie lubelskie puby ;P

Koniec Świata znajdujący się przy ulicy Peowiaków 6, genialny rockowy pub, charakteryzujący się specyficzną atmosferą, gra tutaj zawsze dobra muzyka, jedzenie dobre, piwo tanie, trzeba tutaj zawitać będąc w Lublinie, poza tym można trafić na dobry koncert. Ceny są typowe dla studenta, więc nie ma na co narzekać :)

Centrala (Peowiaków 12 ), typowy klub dla wyrafinowanych bywalców, ceny są tutaj typowe dla studentów, czyli na każdą kieszeń. Muzykę grają świetną, a więc można tu usłyszeć przede wszystkim reggae, jazz, muzykę świata, a także nowoczesną elektronikę w zupełnie niekomercyjnym wydaniu. Poza tym odbywają się tu liczne koncerty i spotkania autorskie. Atmosfera jest luźna, omijają ten klub osoby chcące dyskotek. Bardzo pyszna kawa tu jest (informacja dla sis;P), można w niebanalnym otoczeniu zrelaksować się zamawiając to, co dusza zapragnie.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

Lola  

Wysłany: 2007-10-22, 16:57   
   Polecający: religia tv

z tego wniosek ze musze odwiedzic Lublin bo te propozycje sa kuszące ;p

Colorblind  

Wysłany: 2008-04-27, 00:58   

sis napisał/a:
Nazwa lokalu - Kultowa
byłam, siedziałam tam, bawiłam się i lokum bardzo mi się spodobało, moje klimaty muzyczne, wystrój również mnie ujął - szczególnie, że po części przypomina trochę mój pokój - plakaty na ścianach, cytaty różne, mnóstwo zdjęć - wystrój zasłużył na wielki plus ;] ogólnie, nie próbowałam tych drinków z nazwami zaczerpniętymi z tytułów piosenek, ale myślę, że jeszcze wszystko przede mną ;]

cotopaxi  

Wysłany: 2008-04-27, 09:46   

w poznaniu
wyzej wspomniana kultowa, lubie jeszcze minoge - niedaleko placu wolnosci; to kluby gdzie fajnie wypic piwko
jesli chodzi o jedzenie - polecam kazde piccolo (szybka spagetteria) i bar apetyt na ulicy szkolnej (przy starym rynku) bo jest bajecznie tani, wydajny i serwuja bardzo smaczne pierogi :P

w gdyni
cafe strych, pikawa, cynamon - kawka, herbatka albo kulturalne piwko
jesli chodzi o dobre tanie piwo - mozna je kupic i wypic wszedzie, wiec nie bede sie rozpisywac :)
klub ucho - w razie ochoty na prawdziwie klimatyczna potancowke. na przyklad pogo
jesli chodzi o jedzenie to niestety nie ma nic charakterystycnyego. pozostaje wybor pomiedzy barem mlecznym a pizzeria (a jesli chcesz zjesc naprawde dobra pizze - polecam gdynianke, nasjtarsza pizzerie w gdyni; nie pamietam nazwy ulicy ale to nie daleko dworca i WSZYSCY wiedza gdzie to jest); jest jeszcze greenway (tez raczej wszyscy wiedza) ale tam jest juz dla mnie za drogo, poza tym wegetarianska a ja ... lubie mieeeeesooooo.

Go forth on your path, as it exists only through your walking.

Alucard  

Wysłany: 2008-05-24, 03:39   
   Polecający: Fantasmagoria

Przyszła zatem pora na Sosnowiec :)

Jak czekamy na autobus/tramwaj w centrum miasta (tzw. Patelnia) to mamy do wyboru:
Istanbul Kebab - średnio wyglądający lokal, ale serwują najlepsze kebaby jakie w życiu jadałem, do tego dość niedrogo. Wchodzisz, zamawiasz, dostajesz, wychodzisz, zjadasz, masz dość :) Ostry sos wypala wnętrzności :)
Sphinx - tam nie zaglądałem, ale z tego co słyszałem, ta sieć jest dość znana i jakąś tam renomę ma.
Jak mamy chętkę na większe jedzonko idziemy na pizzę do knajpki Et Cetera - przytulny, klimatyczny mały lokalik w bramie jednej z kamienic i OGROMNY(~150 miejsc) ogródek piwny na samej Patelni.
Piętro niżej jest też pizzeria Avanti, tuż obok Mr. Hamburger a za nim (trzeba przez niego przejść) pub Galeria 36 - stylizowany na lata 30-40 pubik z bilardem (dawniej Bilard Club - wtedy to było jakieś takie pomieszanie country z popkulturą...)
Idąc głębiej w główną ulicę handlową Sosnowca, po lewej stronie będzie brama, co się zowie Promenada 20 - tam będzie ogródek piwny należący do restauracji Fandango - serwują dania z różnych stron świata (choć z przewagą meksykańskich, ale i czeska strawa się znajdzie), do tego drinki, koktajle, wybór piw (Desperados, mmm) a wszystko w postarzanym drewnie i pastelowych kolorach, z dodatkami stylizacyjnymi w postaci przebitek ceglanych i witraży w okienkach.
Idziemy dalej - tuż obok kina Helios jest restaracja/pizzeria Rubieże - wśrodku nie byłem, ale pizzę tam mają wyborną. Skręcając w lewo, trzeba przejść kawałek (tak z 200m ;) ) aż trafimy do przytulnej kawiarni Retro Jazz Cafe - urocze, romantyczne miejsce, nastrojowa muzyka, wszystko w półmroku i rozproszonym świetle słabiuteńkich żarówek.

To są IMO lokale godne polecenia. Bo jest jeszcze masa innych, ale Sosnowiec trzeba odkryć samemu :)

DeviantArt i MySpace

Colorblind  

Wysłany: 2008-05-31, 13:53   

"Bida", a bo polecić to trzeba, otóż to taka genialna karczma <położona w Bogucinie przy trasie Lublin-Warszawa, 17 kilometrów od Lublina>. Jedzenie pyszne, atmosfera nieziemska, wnętrze powalające ;p wyróżnia się specyficznym góralskim stylem, wszystko wykonane z drewna, charakterystyczne są tutaj także różne elementy kultury ludowej, tak więc znajdziemy oryginalne, drewniane, góralskie meble, rzeźbione stoły, krzesła. No i nawet palące kominki są. Smacznie można zjeść pyszne dania. Polecam ;]

sis  

Wysłany: 2008-06-01, 01:31   

Z knajp poznańskich, bardziej wyrafinowanych -
U mnie czy u ciebie - restauracja położona na ulicy Gwarnej. Ceny nieco wyższe, niż może znieść kieszeń przeciętnego studenta, ale raz na jakiś czas pozwolić sobie można. Pyszne, dość oryginalne, fantazyjnie przygotowane jedzenie, miła atmosfera, neutralna muzyka i interesujący wystrój, utrzymany w minimalistycznym klimacie, który mnie osobiście mocno zalatuje feng shui. Warto.

grlało, matulu

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-06-01, 11:52   

Gorzów Wlkp.

Bar "U Bartosza". Serwujący naleśniki, krokiety i tym podobne. Naprawdę przepyszne, świetnie przyrządzone i w wielu wariacjach. I do tego niesamowity, wręcz niebiąński barszcz czerwony.

Tanio, co ważne. Polecam.

Lokalizacja? W centrum, tuż za McDonaldem :]

Colorblind  

Wysłany: 2009-05-21, 10:49   

Kawiarnia "Atmosfera" w Poznaniu (ul. Mokra 2) - bardzo przytulne lokum, takie akurat do posiedzenia, porozmawiania na spokojnie, zakosztowania różnych pyszności, specjalnością tej kawiarenki są desery, ja przede wszystkim mogę polecić czekolady na gorąco pod każdą postacią. Także koktajle mają dobre. A o szarlotce z lodami to wypowiem się tylko w samych superlatywach ;] Niebiańska i co najważniejsze panie nakładają konkretne porcje, nie żałują klientom ;p Dań głównych nie miałam okazji jeść, ale myślę, że warto spróbować, zwłaszcza, że desery mają rewelacyjne. Poza tym bardzo miła obsługa. Dwie salki, spokojna muzyka w tle, bardzo lubię przebywać w "Atmosferze". Polecam ;]

sis  

Wysłany: 2009-05-21, 10:52   

Dobra, poznaniacy, wymyślcie mi na szybko miły klub w Posen, w którym można potańczyć, napić się i zarezerwować miejsca dla min. 50-60 osób, coby je posadzić. Tuba i tego typu dicha odpadają, Bazyl też, panów o zainteresowaniach biznesowych muszę ulokować. Pilne.

grlało, matulu

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-05-21, 11:01   

sis, Kultowa! :D

ja chciałam powiedzieć że kocham całym sercem kawiarnię Soho w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej. dałabym się zabić za ich szarlotkę, wystrój pryjemny, muzyka nienachalna i nieprzeszkadzająca, można zarówno posiedzieć i posłuchać jak i z kimś porozmawiać bez konieczności krzyczenia. obsługa przemiła.
jak ktoś nie lubi kawy, mają herbatę. jak nie lubi herbaty ani kawy, mają też dobre wina, piwo też się znajdzie choć dla mnie profanacją jest w takim miejscu pić piwo, skoro mają najlepsze herbaty, gorące czekolady i kawy, tak, nawet kawy, których ja ogólnie nie pijam.

+ Kultowa już wspominana i Proletaryat - ze względu na swoisty kliat. w Kultowej drink Lewe lewe loff uwielbiam. mrr :luka:

Odpowiedz do tematu