• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-12-16, 13:54   Zupy

Zupy, jak wiadomo, stanowią jeden z najistotniejszych i najbardziej podstawowych rodzajów dań w naszej kuchni, bez których codzienny obiad jest wręcz niewyobrażalny. W zależności od pory roku/towarzyszących im dań mogą być albo lekkie, klarowne i jedynie pobudzające ogólny apetyt lub też bardzo sycące [bardzo często z mięsną wkładką] i mogące z powodzeniem stanowić stanowić niemalże osobne danie.

Jakie zupy lubicie najbardziej? :) Te "lżejsze", dietetyczne bez mała czy właśnie bardziej pożywne? Które konkretnie rodzaje? Co powiecie o wszelkiego rodzaju bulionach, rosołach, wywarach mięsnych, a także chłodnikach i zupach owocowych? A może próbował ktoś z Was czerninę? :luka: Czy i jak często stosujecie wszelkiego rodzaju "wypełniacze" do zupy (ziemniaki, makaron, ryż, grzanki, groszek ptysiowy)?

Ja osobiście zdecydowanie preferuję zupy gęściejsze i bardziej sycące, choć już niekoniecznie [podawane] z mięsną wkładką. Ulubione rodzaje zup to m. in.:

- Ogórkowa [zwłaszcza zabielana śmietaną];

- Marchewkowa [szczególnie z groszkiem konserwowym/fasolką szparagową];

- Kapuśniak

- Tzw. zupa "dziad" na bazie słodkiej kapusty i przecieru pomidorowego;

- Pomidorowa, ale musowo z makaronem lub ryżem - z ziemniakami nawet nie tknę; dodatkowo musi być przyrządzona raczej na pikantnie;

- Grzybowa, moja wielka miłość - preferuję ze świeżych grzybów i obowiązkowo zabielaną śmietaną plus z makaronem;

- Krupnik

Njenawidzę za to serdecznie wszelkiego rodzaju rosołków, bulionów, barszczy i żurków ^^

A Wy? :3

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-16, 14:59   

Kerosine napisał/a:
bez których codzienny obiad jest wręcz niewyobrażalny
u mnie w domu nigdy nie było dwudaniowych obiadów kiedy byłam dzieckiem, teraz kiedy ja gotuję, tak samo. albo zupa albo "drugie".

lubię ogórkową, pomidorową (z makaronem!), grzybową (z łazankami), brokułową, cebulową, pieczarkową.

nie cierpię (!!!) krupniku; rosół zjem ale raczej niechętnie, podobnie barszcze - zarówno biały jak i czerwony. zjeść zjem, ale wolę nie.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-12-16, 19:07   

Krupnik jest słicio, zwłascza z dodatkiem serduszek kurzych w nim <3 Poza tym oczywiście rosół, pomidorowa z ryżem, grochowa, zupa ułańska (tak to sie chyba zwie), barszcz, kapuśniak, jakieś tam warzywne mieszankowe zupy też.

Nie lubię ogórowej, ble. No i za białym barszczem nie przepadam.

Zupy owocowe... nawet nie będę wspominał, bo nie chcę zwrócić dzisiejszego obiadu.

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-16, 19:31   
   Polecający: Lewiatan

Lubię większość zup, nie pamiętam nawet jaka mi nie smakowała. Nie lubię ostrych zup, o. I fasolowa bywa niepraktyczna : D
Najbardziej lubię: mleczną, ogórkową, jakąkolwiek z dużą ilością makaronu lub ryżu.
Jem, bo jem, bo smakuje, ale nie jestem w stanie się najeść... wodą.

Spotkaliście się z jedzeniem rosołu z ziemniakami wrzucanymi do talerza?

Starrk  

Wysłany: 2011-12-16, 19:34   

Katharsis napisał/a:
Jem, bo jem, bo smakuje, ale nie jestem w stanie się najeść... wodą.
Są zupy też przecież takie bardziej treściwe niż sam płyn. Jak moja matka zrobi kartoflankę, to nie trza drugiego dania jeść już.

Katharsis napisał/a:
Spotkaliście się z jedzeniem rosołu z ziemniakami wrzucanymi do talerza?
D:

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-16, 19:55   

Starrk, a jak zapatrujesz się na zupę cebulową? :oczami:

Starrk  

Wysłany: 2011-12-16, 20:05   

Bardzo dobra, jeno jestem bardzo wrażliwym chłopcem i przy jej przygotowywaniu zawsze płaczę.

ketoprom  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Liryczna Pyta

Wysłany: 2011-12-16, 20:18   

Zupa mleczna? Nigdy nie jadłam. A z tych co lubię, to powstają z nich regularne obiady 2 razy w tygodniu: serowo-cebulowa, krem z brokułów, krem z groszku, rosół wegetariański, grochowa, ogórkowa, pomidorowa, żurek or barszcz biały (nie wiem czym się różnią, ale gotuję coś w tym klimacie). O i jeszcze barszcz z uszkami na świnta.

Deszcz mnie moczy, w pysku sucho,
Robota mnie nudzi.!
Van Gogh też miał jedno ucho,
A wyszedł na ludzi.!

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-12-16, 20:40   

zupy są fajne, nie lubię w zasadzie tylko białego barszczu i krupników. nienawidzę pieczarkowej; grzybówkę przeciwnie. czerninę próbowałem, ale niczego mi nie urwało. dowiedziawszy się, z czego zacz, nie wzruszyłem się i postanowiłem, że jednak wolę pomidorówkę. rosół jem, bo jem, ale nie przepadam, czasem trzeba go jednak zjeść, bo dobry grunt pod wódzię. cebulowa średnio. z takich the best of - żurek, also known as zalewajka! warzywna, ale taka jaką na west side dają, i z pomidorem, i z kapunią, i z fasolką szparagową, i z kartoflem i kto wie, z czym tam jeszcze, paniejezusie, to jest po prostu miazga. z żółtego groszku fajna jest, fasolowej nie za bardzo. kartoflanka z grzybami, ow yeah, oczywiście nieśmiertelna pomidorówa, ze wszystkim w sumie, i makaron, i ryż, i kartofle. ogórasowa, ale nie z makaronem. i coś ponadto, polewka z gzikiem i pyrami. poznonioki wiedzą, osochozi.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Starrk  

Wysłany: 2011-12-16, 20:42   

Rosół doooooobry, zwłaszcza z domowym makaronem <3 I jak w nim pływa taki ugotowany por <3<3

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-12-16, 20:46   

trudno dziś o dobry makaron domowy, ale jeszcze trudniej dziś o dobry dom, to tak w ramach fulozoficznych parafraz.

wiedzialem, ze mi sie pojebao

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.
Ostatnio zmieniony przez Smarkej 2011-12-17, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Wysłany: 2011-12-16, 20:52   

Na szczęście mam obie te rzeczy. :3

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-12-16, 21:01   

Jak młoda byłam i piękna to lubiłam krupnik, teraz nie spożywam raczej, trochę się boję. Kremy w pytkę są, jakieś grzanki czy ten smaczny groszek w środku i jestem w niebie. Ostatnio miłość do dyniowej się pojawiła z mojej strony, a kiedyś kijem przez szmatę bym nie tknęła. Pomidorówka ok, z ryżem i makaronem, rosół ok, ale tylko jak nie ma innej opcji, grzybowa jakoś mi nie wchodzi ostatnio. Rybna natomiast ssie pauke równo, tak jak barszcz biały (czerwony od święta mogę jeszcze zjeść w jakiejś mikro ilości i z dużą dawką pasztecikuf)! Mleczną to tylko w przedszkolu i szpitalu, nie częściej.
Zupy ogólnie fajne są, akceptuję.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-12-17, 15:39   
   Polecający: Wujek Google

Lubię: grochówkę, rosół, fasolową, jarzynową, kapuśniak.
Toleruję: ogórkową, pomidorową.
Nie lubię: grzybowej, mlecznej, rybnej, owocowej, barszczy, żurków i innych podobnych, CZERNINY.

chorymózg  

Wysłany: 2011-12-19, 14:15   

Nie lubię zup. Jedynie rosół i barszcz czerwony (bez śmietany, wigilijny) jestem w stanie zjeść z chęcią.

Odpowiedz do tematu